Actiecomité tegen windturbines stopt 6 Eigenaren panden vormen denktank, winkels zullen moeten verhuizen MIJN DORP, MIJN STAD Het Kadaster is door de gemeente Terneuzen als onafhankelijke partij in de arm genomen om dit behoor lijk ingewikkelde proces vorm te geven en te begeleiden. Dat proces is ingewikkeld, omdat het kleiner maken van het winkelcentrum grote financiële gevolgen kan heb ben voor winkeliers en pandeige- naren. Het is alvast gelukt een groot aan tal van de eigenaren van vastgoed in de Terneuzense binnenstad bij el kaar te brengen. Zij hebben zich verenigd in een denktank vastgoed Nieuwe plannen moeten binnenstad ook gezelliger maken centrum Terneuzen. In de denk tank zitten eigenaren die samen zestig a zeventig procent van alle winkelpanden in de binnenstad bezitten. Onder leiding van adviesbureau Ik Onderneem hebben zij een ma nifest opgesteld. Dit manifest bevat een toekomstvisie die de basis moet vormen voor een gesprek tus sen de vastgoedeigenaren, onder nemers in het centrum en de ge meente. Het doel is te komen tot een kleiner, compacter winkelhart in de binnenstad. Het centrum van Terneuzen is gedetailleerd, per pand, ingetekend. Dit is het hand vat om te komen tot het vaststellen van een kernwinkelgebied waar de winkels worden geconcentreerd. Waar nodig zullen panden een an dere bestemming krijgen, bijvoor beeld wonen of een kantoorfunctie, met als logische consequentie dat winkels moeten verhuizen. Het Ka daster zal eind deze maand, dinsdag 27 oktober, zijn onderzoeksresulta- ten bekend maken. De eindrappor tage zal coronaproofworden gepre senteerd via een webinar op inter net. Hoe dit kan worden bekeken, op de computer thuis of waar dan ook, wordt deze week bekend ge maakt. In de ontwerp-begroting 2021 van Terneuzen staat alvast dat het de bedoeling is volgend jaar de contouren van het kernwinkelge bied juridisch vast te leggen. Dan wordt dus bepaald waar nog wel winkels gewenst zijn en waar niet. De gemeente Terneuzen realiseert zich dat zij dit financieel niet alleen kan dragen. Ze zoekt samenwer kingspartners. Inkleuren Met eigenaar AVV Beheer en bouwbedrijf Van der Poel wordt bijvoorbeeld al volop gesproken over de toekomst van het ABC- complex aan het einde van de Noordstraat, waar de leegstand groot is. Dat geldt ook voor het win kelgebied dicht bij het ABC-com plex. Het ligt dan ook voor de hand dat, bij het inkleuren van het kern winkelgebied volgend jaar, het noordelijkste deel van de Noord straat zijn winkelfunctie zal verlie zen. Voorzitter Rens de Beleir is tevre den met het bereikte resultaat. De gemeenteraad van Terneuzen stemde eerder dit jaar met zestien tegen vijftien stemmen een be leidsstuk af waarin nog enige ruimte werd gelaten voor de komst van nieuwe windturbines, op de Axelse Vlakte en in de Pau- linapolder aan de Westerschelde noordelijk van Biervliet. ,,De deur zit met dit besluit op slot voor windturbines ten noor- den van Sas van Gent", stelt De Be leir vast, ,,en dat is het doel wat wij voor ogen hadden." Bestuurlijke blunder Hij plaatst daarbij nog wel een kanttekening. ,,De provincie heeft de Kanaalzone evenals het Sloege- bied aangewezen als concentratie- Strijd is gestreden en gewonnen. Het doel is bereikt gebied voor windturbines. Dat is een bestuurlijke blunder geweest. In het Sloegebied woont niemand, terwijl in de Kanaalzone wel wordt gewoond." Net over de grens, zuidelijk van Sas van Gent in de Vlaamse ge meente Zelzate, worden wel twee grote windturbines gebouwd met een tiphoogte van tweehonderd meter. De Beleir vertelt dat 'zijn' comité daar ook bezwaar tegen heeft gemaakt, uit vrees voor ge luidsoverlast en horizonvervui ling. ,,Ook het gemeentebestuur van Zelzate was tegen, tot bij de ver kiezingen de politieke verhoudin gen veranderden. Nu komen ze er helaas toch." Zonnepark Voor de Papeschorpolder is nog een plan voor een zonnepark van zestien hectare, waar enkele om wonenden fel tegen zijn. De Beleir heeft daar minder moeite mee. ,,Waar een zonnepark komt, kun nen geen windturbines meer ko men." AARDENBURG VOGELWAARDE dinsdag 20 oktober 2020 VL Terneuzen maakt werk van een kleiner winkelcentrum Terneuzen gaat werk maken van een kleiner winkelcentrum in de binnenstad. Het moet vooral compacter worden, waardoor de winkelleegstand wordt terugge drongen. Dat moet de Terneu- zense binnenstad ook gezelliger maken. Harmen van der Werf Terneuzen De strijd is gestreden én ge wonnen, het comité Sasse Windturbines dat zich tegen de komst van windturbines ten noorden van Sas van Gent ver zette, heeft zichzelf onlangs opgeheven. Harmen van der Werf Sas van Gent Kaaiplein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open, expositie het leven van Toen (Romeinen, Middel eeuwen) Weststraat 37, 14.00-17.00 uur: KleurSamen; AXEL Museum Het Waren huis, 12.30-17.00 uur: Open, expositie Bie- zonder Hoed (textiel); HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Bibliotheek, 10.30 - 11.30 uur: Taalcafé; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.15 20.15 uur: Sport- groep; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 08.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Sta tie, 13.30 uur: Crea- club; SLUIS M olen, 10.00 - 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Bibliotheek, 9.30 11.30 uur: Klik tik, wegwijs op computer en tablet; Tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; De Veste, 10.00 uur:Zitgymnas- tiek, biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos; Leger des Heils aan de Dijkstraat, 10.00 uur: Stilte en rustmoment; Bij Dorpscen- trum12.30-15.30 uur: Weekmarkt; IJZENDIJKE Museum Het Bol werk, 13.00-17.00 uur: Open, info centrum Staats-Spaanse li nies; Charlottes pom poenen, 13.30-17.00 uur: Herfstvakantie halloween activiteiten in de kassen. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. Noordstraat in Terneuzen op archiefbeeld. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53