7 KARIN VAN AS PRESENTATRICE Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Als gespreksleidster gaat het nooit om jou maar om de gasten met wie je spreekt, vindt Karin van As (56). Zij leidt talkshows en doet interviews zowel in Zeeland als elders in het land, coacht anderen bij hun presentaties en werkt als voice-over. Veel voorbereiding daarvoor doet ze bij voorkeur in haar tweede woning in Zierikzee. ansen, zingen en muziek maken trokken haar zeer aan. Balletdanse res worden stond aanvankelijk bo ven aan haar lijstje. Daarvoor moest ze na de middelbare school vertrekken uit Goes, waar ze sinds haar vijfde jaar woonde. Na afwij zing bij de Dansacademie en een vooropleiding aan de Kleinkunst academie in Amsterdam koos Ka rin voor een lerarenopleiding Textiele Vormgeving. ,,Nooit iets meegedaan, want ik raakte be- trokken bij het musicalgezelschap The Company in Amsterdam en de ervaring die ik daar opdeed, beschouw ik nog steeds als de vooropleiding voor mijn huidige werk'', lacht ze. Haar rol als Griza- bella in de musical Cats in Carré koestert ze als mooie herinnering. Ze besefte echter dat haar ware ta lent toch niet bij dansen en zin gen lag. Haar welluidende stem en pittige performance leverden haar wel snel leuke klussen op. Onder meer een commercial voor 'Zeeuws Meisje', die bij de op komst aan dialectbandjes, ook ineens echt Zeeuws mocht pra ten. Ook kwamen er voice-over- opdrachten. Destijds bijvoorbeeld ga voor de meerjarige campagne bij invoering van de euro. Op haar lijst met opdrachtgevers staan grote organisaties als onder meer Natuurmonumenten, Rijkswater staat, ING, KPN. ,,Een mooie uit- 'Hoe ouder, hoe minder ego' geldt als mijn motto daging dit jaar was het inspreken van de aankondiging van het Eu rovisiesongfestival voor alle deel nemende landen, maar dat is dus doorgeschoven naar volgend jaar.'' Stekkie dichterbij Karin en haar man Eddy Wester beek wonen in Amsterdam, maar verblijven vaak ook in hun tweede woning in Zierikzee. ,,Toen de gezondheid van mijn ouders, die nog steeds in Goes woonden, achteruit ging, wilde ik graag ook een stekkie dichterbij. Het is heerlijk in Zierikzee en ik heb hier ook een mooie plek voor de vele voorbereiding van mijn werk.'' Karin verzorgt presenta ties door heel het land, maar is in Zeeland vooral bekend door haar interviews en talkshow tijdens filmfestival Film by the Sea in Vlissingen. Een hele kluif om in de voorbereiding zo veel mogelijk over de mensen aan tafel te lezen en te bekijken, vindt Karin. De meeste voldoening in haar werk heeft ze als de gasten goed tot ui ting komen, als het publiek extra geïnteresseerd raakt in het werk van die mensen. ,,Het gaat niet om mij als presentatrice. Dat be sef is gegroeid en 'hoe ouder, hoe minder ego' geldt dan ook als mijn motto.'' Geert Mak Karin coacht ook mensen die zelf presentaties moeten leiden. Zo geeft zij elk jaar training tijdens een bijeenkomst van Heineken International. Wegens corona ge beurde dat dit keer online. Dat gold ook voor haar presentatie van de jaarlijkse dialoogdag van IVN Natuureducatie. Die veran dering in werkwijze deed haar even terugdenken aan het gesprek dat zij begin maart voerde met schrijver Geert Mak in de kerk in Kloetinge naar aanleiding van zijn boek Grote Verwachtingen. ,,Aan het einde van dat gesprek zei hij: 'Die corona zou nog wel eens veel invloed op ons kunnen krijgen'. Mak bleek gelijk te heb ben.'' dinsdag 20 oktober 2020 i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Karin van As. Ali Pankow Zierikzee Karin van As: ,,De voorbereiding van mijn werk doe ik bij voor keur in alle rust thuis in Zierikee." foto katja van noort - Karin van As Karin van As als gesprekleid- ster in een van de talkshows tij dens Film by the Sea 2020. foto LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50