Lesje bouwplaats geen speelplaats Th De Kreij 6 Digitale blik in resultaten onderzoek van kreken 7 De Kreij Horeca B.V. Simon Stevinweg 1 3241 MD Middelharnis Tel: 0187-482690 www.kreijbeschermingsmiddelen.nl info@kreijbeschermingsmiddelen.nl OUWERKERK De giftige alg di- noflagellaat Alexandrium ostenfel- dii is bij recent veldonderzoek niet alleen aangetroffen op z'n bekende stekkie in de Oostkreek in Ouwerkerk. Dat en meer wordt bekendgemaakt tijdens een digitale bijeenkomst don derdag, om 19.30 uur. Die avond presenteren de stu denten van de HZ in Vlissingen de resultaten van het veldwerk dat ze drie weken geleden in de kreken van Ouwerkerk, het diepe gat, de Geule en in het Zie- rikzeese Kaaskenswater hebben uitgevoerd. De studenten aqua- tische ecotechnologie hebben een paar dagen lang van alles en nog wat in deze wateren geme ten. Dat gebeurde op uitnodi ging van onder meer de dorps raad, die zich inzet voor een be tere waterkwaliteit in de kreken. Door corona kan maar een klein groepje donderdag bij de presentatie in het dorpshuis te recht. Maar online via MS Teams is er plek voor een onbeperkt aantal mensen. Stuur voor een uitnodiging met link een mail naar: info@dorpsraadouwerk- erk.nl. Online opent de zaal rond 18.30 uur, zodat iedereen op tijd kan worden 'binnengelaten'. Gooi zand op een plein. Graaf diepe geulen. Laat er een paar grote machines rondrazen. En bingo....het ene na het andere kind komt op het avontuur af. Levensgevaarlijk. Dus bedachten ze in Bruinisse een plan. Een informatie-uurtje en een zandberg, waar wél veilig kan worden gespeeld. De meer dan 25 kinderen die gis teren op het info-uurtje afkwa men, mochten zelf even in de vrachtwagen en mobiele kraan klim men. Om met eigen ogen te zien dat je vanuit die mega-machines nauwelijks iets ziet op straat. ,,We willen graag dat iedereen veilig 's avonds thuis aan het avondeten zit", zegt Tony van Meel van aannemingsbedrijf Moer land. ,,Dat geldt voor onze mensen én voor de omgeving. En al helemaal voor kinderen. Die vinden dit alle maal heel erg interessant." Moerland is bezig met de verbou wing van het Kerkplein in Bruinisse. En dat heeft een grote aantrekkings kracht op kinderen uit de buurt. De jongens en meiden vliegen zo voor een machine langs of kruipen in de sleuven. Zonder ook maar een idee te hebben van het gevaar dat ze lopen. Mijn kinderen mogen hier niet komen, maar het trekt ,,Onze grootste zorg is dat er iets met die kinderen gebeurt. Dat moeten we zien te voorkomen." Dus staken de mensen van Moer land en loonbedrijf Van der Maas de koppen bij elkaar. Behalve een infor matie-uurtje gaven ze de kinderen een cadeautje: een zandberg waar ze op een veilige manier toch lekker kunnen spelen. Dat wordt extra stof zuigen de komende tijd in de Bruse huizen. ,,Maar dat hebben we véél lie ver dan politie voor de deur omdat er iets met je kind is gebeurd", reageren de moeders die een kijkje komen ne men. Zoals Chantal Roth, die zich met dochter Julie (7) en haar 6-jarige tweeling Daan en Nina op de bouw plaats meldt. ,,Mijn kinderen spelen heel graag buiten, maar hier mogen ze niet komen. Maar het trekt, dat merk ik vooral aan mijn zoon. Die zandberg is natuurlijk geweldig. Mijn kinderen tellen af tot ze er op mogen. Ik vind het een superoplossing van de aanne mer. Echt heel erg leuk." HORECA W Groothandel De Kreij is een horecagroothandel met een uitgebreid assortiment schoonmaakartikelen voor bedrijven, verenigingen, scholen, horeca en nu ook voor consumenten. In ons assortiment hebben wij ook een groot aantal producten persoonlijke beschermingsmiddelen. Denk bijvoorbeeld aan desinfecterende handgel, oppervlakte reiniger, desinfectiezuilen handschoenen en mondkapjes rnet een goede prijs-/kwaliteitverhouding. Om u zo goed mogelijk van dienst te zijn, hebben we een speciale website ingericht met alleen beschermingsartikelen, www.kreijbeschermingsmiddelen.nl U kunt onze producten eenvoudig bestellen in onze webshop of kom bij ons langs. NU OOK VOOR CONSUMENTEN HIERBIJ EEN KLEINE GREEP UIT ONS ASSORTIMENT: Desinfecterende handgel met pomp op basis van 76% alcohol. Fles 500ml. Prijs €12.95 1 Oppervlakte reiniger De Kreij op basis van 70% alcohol. Fles 1 liter. Prijs 12.50 1 Desinfectie toonbankdispenser no fbuch. Verkrijgbaar in week 24. Beperkiaantal leverbaar dus OP=®P Prijs 14»0 Nitril beschermings handschoenen kleur blauw maat M en L Doos: 100 stuks. Prijs €14.95 Chirurgische mondsmaskers Prijs 50 stuks 12.95 Vrijgesteld van BTW! Herbruikbaar mondkapje met filterzakje kleur wit. Ideaal voor gebruik in openbaar vervoer en tot f 50x uitwasbaar. 1 stuks 3.95 per stuk. 5 stuks 3.75 per stuk. 10 stuks 3.50 per stuk Prijzen zijn exclusief BTW. Levering uit voorraad, zolang de voorraad strekt. dinsdag 20 oktober 2020 SD Esme Soesman Bruinisse Netjes in de rij om in de graafmachine te ervaren hoe weinig je eigenlijk ziet in zo'n groot ding. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK -Chantal Roth t, F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49