O) CD O II 10 ZEELAND Voorlopige laatste aflevering vodcast De Nooijer boekt zege met Viitorul IMPACT COVID-19 Ben van Olffen is voorzitter van de Belangenorganis atie Amateur Voetbalverenigin gen. De Tholenaar (63) luidt de noodklok. ,,We krijgen steeds meer signalen dat sponsors ermee willen stoppen.'' Nu de voetbalcompetities tijdelijk zijn stilge legd, wordt ook voor de PZC Voetbal Vodcast een pauze ingelast. In de achtste aflevering van dit seizoen gaat presentator Juriën Dam in gesprek met verslaggever Barry van der Hooft, die weet dat sommige clubs in groepjes van vier nog wel doortrainen. „Alleen is het wel lastig om het nu, zonder partijvormen, leuk te houden voor voetballers." Het stilleggen van de competities wordt uiteraard besproken. De profvoetballers zijn nog wel steeds actief en dit weekend kwamen met Bart Nieuwkoop, Jan Paul van Hecke en Godfried Roemeratoe drie Zeeuwse profvoetballers in actie op dat niveau. De - voorlopig laatste - PZC Voetbal Vodcast is te bekijken en te beluisteren via www.pzc.nl/sport Boere Na een moeizame start van het seizoen lijkt Bradley de Nooijer met FC Viitorul Constanta de weg omhoog te hebben gevonden. Maan dagavond won de Roemeense ploeg op bezoek bij FC Voluntari met 0-2. De linksback uit Oost-Souburg speelde de hele wedstrijd. Viitorul is nu vier duels op rij ongeslagen, staat achtste en komt steeds dichter bij de top zes. Die ploegen spelen aan het eind van de rit de play-offs om het kampioenschap. Viitorul heeft na zeven duels nog maar één punt min der dan Hermannstadt, dat zesde staat. Brad ley de Nooijer leek eerder deze maand op weg naar een andere club maar verlengde zijn con tract bij de door Gheorghe Hagi geleide club vorige week alsnog, tot de zomer van 2021. NAC Breda Quote van de dag 'Pauline is net een tandje sterker deze weken.' De kantineopbrengsten bedragen voor de gemiddelde club tussen de* dertig en vijftig procent Dertig procent van de amateur voetbalclubs vreest voor het voort bestaan. Dat is de alarmerende conclusie van een landelijke en quête die de Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) onlangs hield onder haar 1600 leden. Voorzitter Ben van Olffen uit Tholen noemt een uit gebreid steunpakket voor ama teurclubs een keiharde noodzaak. ,,Een vereniging die verdwijnt, komt niet zo maar terug.'' Van Olffen wil geen paniekvoet bal spelen. Maar het water staat veel clubs tot aan de lippen, waar schijnlijk ook in Zeeland. De voor zitter van de belangenorganisatie wijst er op dat de vragenlijst werd rondgestuurd op het moment dat sportkantines hun deuren moes ten sluiten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Er mocht nog wel worden gevoet bald, zonder publiek. ,,In feite was dat al een financiële lockdown voor de clubs. De kantineopbreng sten bedragen voor de gemiddelde club tussen de dertig en vijftig procent.'' Financiële gevolgen Ondertussen weten de clubs dat de kantines tenminste tot half no vember op slot blijven, en waar schijnlijk langer. De coronacrisis heeft vergaande financiële gevol gen voor de clubs, ook indirect. ,,We krijgen steeds meer signalen dat sponsors ermee willen stop pen. Veel ondernemers moeten ook drastisch bezuinigen en kij ken daarbij uiteraard ook naar hun sponsorbijdragen.'' De voetbalclubs gaan dat vol gens Van Olffen de komende maanden merken. „Hoeveel clubs zijn er niet die met de naam van een horecazaak op de borst spelen? En er zijn nog wel meer sectoren die in zwaar weer zitten en na drukkelijk kijken waar ze aan de uitgavenkant kunnen snoeien.'' Van Olffen signaleert nog een dreigend gevaar: het aanspreken van reserves door penningmees- ters van clubs. ,,Dan praat ik dus over financieel gezonde clubs, ver enigingen met vet op hun botten. Clubs die in betere tijden een potje hebben opgebouwd. Bijna al die reserves zijn geoormerkt en hebben een bestemming. Ze zijn bedoeld als vervangingsinveste ring, voor bijvoorbeeld nieuwe led-verlichting, een cv-ketel met meer rendement of bedoeld voor het opknappen van kleedkamers. Het gevaar is dat dit soort budget ten nu op de korte termijn worden ingezet, om de ergste nood te ledi gen. Met als gevolg dat je in een verdere toekomst als club tegen je financiële grenzen aanloopt.'' dinsdag 20 oktober 2020 Juriën Dam (l) en Barry van der Hooft. VOETBAL UI VOETBAL Türkgücü Mün- chen, de club van Tom Boere, komt vanavond opnieuw in actie in de 3. Liga in Duits land. Na de eerste neder laag van het seizoen bij Magdeburg (2-0) is nu hek kensluiter VfB Lübeck de te genstander. De uit Terneuzen afkomstige Boere ontbrak vrijdag in de wedstrijdselec tie van Türk- gücü. De aftrap is om 19.00 uur. II Na ruim twee voetballoze weken komt NAC Breda vanavond weer in actie. De foutloze koplo per van de Keuken Kampi oen Divisie - 18 punten - treft in eigen huis Cambuur. De Zeeuwen Yas- sine Azzagari (foto) en Gy- lermo Siereveld hopen op speeltijd in de topper. Bradley de Nooijer. foto pzc o a - Anne Terp stra na haar zilveren medaille op het EK mountainbike. Het goud was voor de Fran- caise Pauline Ferrand-Prévot. De afgelopen weken konden ouders vanachter het hek nog naar de verrichtingen van hun kinderen kijken. Nu wordt er alleen door de jeugd nog getraind. foto pieter stam de jonge/anp Ben van den Aarssen Tholen -Ben van Olffen (63) Ben van Olffen op zijn balkon in Tholen. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42