II Edwin Vinke stelt kerstpakket voor voedselbanken samen 7 KINDERBOERDERIJ VRIJDAG SOEPDAG Dagbesteding voor gehandicapten, dementerende ouderen, ontmoetingsplek voor de eenzamen, opleidingsplek voor studenten. De Klepperhoeve is niet meer alleen een kinderboerderij, zegt voorzitter Eefje Castel. De Middelburgse kin derboerderij in het Meiveld moest dit voorjaar dicht van wege het coronavirus. Castel en hoofd dierverzorging Milly Kooger hopen dat hun dat dit najaar bespaard blijft. Tegelij kertijd zorgt diezelfde coronacrisis ervoor dat de kinderboerderij nog belangrijker wordt als maatschap pelijke instelling, zegt Castel. ,,We hebben nog meer gemerkt dat er grote eenzaamheid is onder ouderen in de buurt. Veel ouderen kwamen hier om eitjes maar ei genlijk was het praatje nog be langrijker voor hen. Wij waren soms het enige contact met andere mensen dat zij hadden op een dag. Dat viel afgelopen voorjaar weg", vertelt Castel. Soep en brood Daarom is De Klepperhoeve be gonnen met het serveren van soep en brood op vrijdagmiddag voor de ouderen uit de wijk. Bovendien is een nieuwe ruimte ingericht waar workshops en andere activi teiten gegeven kunnen worden. Ook voor mensen uit de wijk, maar eigenlijk voor mensen uit heel Middelburg, merkt de voor zitter op. ,,Wij zijn een stadsboer- derij, wij zijn er voor de hele stad en voor mensen van daarbuiten." Sinds de heropening in juni kreeg De Klepperhoeve bezoekers van uit de wijde omtrek en zelfs uit Tholen en Schouwen-Duiveland. Nieuw is ook de toenadering die zorginstellingen zoeken tot de kinderboerderij om ouderen daar- naartoe te kunnen brengen voor een leuke dag. De vragen voor dag besteding nemen flink toe. Met de Wij zijn soms het enige contact dat mensen op een dag hebben Zorgtafel Middelburg is een af spraak gemaakt om één cliënt twee dagdelen per week op de kin derboerderij te laten werken. ,,Meer mogelijkheden hebben we nu niet, omdat we ook de hele week stages bieden aan studenten van Scalda en de Prinsentuin en jongeren begeleiden voor maat schappelijke stages", zegt Kooger. Met SVRZ vinden desondanks gesprekken plaats over dagbeste ding voor dementerende ouderen. ,,Wij zien wat de boerderijbele ving met een dementerende doet en dit zou ook een mooi onder zoek kunnen zijn voor de SVRZ. Het probleem waar wij nu een op lossing voor zoeken is personeel van onze kant. Je moet dit willen en kunnen, want omgang met de menterenden is soms heel moei lijk en het ontbreekt ons aan de fi nanciën om dit te realiseren", stelt Castel in een brief aan de ge meente. ,,We werken ook samen met 's Heeren Loo, die verstande- lijk gehandicapten dingen laat ma ken en die worden bij ons ver kocht." De Klepperhoeve zit nu wel in een spagaat. Want hoe graag de kinderboerderij ook die maat schappelijke rol vervult, zegt Ca stel, 'we zijn geen zorgboerderij'. ,,Dat willen we ook niet zijn. Er zijn al genoeg zorgboerderijen. We kunnen die dagbesteding ook niet gratis bieden. De gemeente heeft steeds gezegd dat zij er niet voor is om een kinderboerderij in stand te houden. Middelburg moet ook bezuinigen, maar wil wel or ganisaties blijven steunen die be langrijk zijn voor zorg en welzijn. Nou, dat zijn wij meer dan ooit." Bewoners Belangenvereniging Het Eiland in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door ontbreken actuele doelstelling d.d. 08 oktober 2020. De rekening en verantwoording (en het plan van verdeling) liggen ter inzage voor eenieder tot 20 december 2020 ten kantore van het Handelsregister van KVK, vestiging Middelburg en ten kantore van de vereffenaar Mw. C. Persijn, van Dishoeckstraat 19,4381 TT te Vlissingen. GOES Vanwege het coronavi rus hebben de mannen achter populaire evenementen als Thank Goes it's Friday, de KingsNight en de Summer Festivals het minder druk. Die situatie grijpen ze aan om een kerstpakkettenactie voor de Zeeuwse voedselbank op te zetten. Ze slaan daarvoor de handen ineen met topkok Ed win Vinke. Een paar jaar geleden hielden de eigenaren van het Goese evenementenbureau achter de genoemde festivals ook al een kerstpakkettenactie voor de voedselbank. ,,Dat wilden we graag nog een keer doen'', zegt Sofyan Azzagari. De organisa toren gaan eerst kerstpakket ten verkopen. Daarin zitten veel Zeeuwse producten van lokale leveranciers. Ook die hebben er zo profijt van. De pakketten kunnen worden be steld via de website www.soci- aalpakket.nl. Met de opbrengst worden vervolgens voedsel- annex kerstpakketten voor de klanten van de Zeeuwse voedselbanken ge maakt. Die worden samenge steld door sterrenchef Edwin Vinke van De Kromme Water gang. dinsdag 20 oktober 2020 'Grote eenzaamheid onder ouderen' Maurits Sep Middelburg Voorzitter Eefje Castel (links) en hoofd dierverzorging Milly Kooger hopen dat volledige sluiting zoals in het voorjaar hun nu bespaard blijft. FOTO MAURITS SEP -Eefje Castel, Klepperhoeve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39