II Gemeente gedoogt overtredingen op nieuw kruispunt nog eventjes 6 Inwoners dorpen krijgen na jarenlang aandringen wat ze willen MIJN DORP, MIJN STAD Emile Calon Biggekerke Ook Hans Minderhoud (Dorpsraad Westkapelle) is blij dat na jaren vra gen de gemeente tot actie overgaat. ,,De afgelopen jaren zijn wel zo'n zeven woningen verkocht. Voor prijzen die geen Westkapellenaar kan opbrengen." Hij weet nog goed dat hij mei 2015 naar de gemeente Bezitters van tweede woningen zijn mensen die niet actief meedoen aan het dorpsleven stapte en om actie vroeg. Hij zag toen al dat woningen in het cen trum verkocht werden als tweede woning en niet meer bereikbaar waren voor de eigen inwoners. Niet actief in dorp In de centra van bijna alle Veerse kernen mogen namelijk woningen verkocht worden als tweede wo ning. In de ene kern gaat het om een wat groter gebied dan in de an dere. Vooral de Westkapelse dorps raad wees meerdere keren de poli tiek op de gevolgen van dat beleid. Er werden woningen verkocht aan mensen die ze alleen maar gebrui ken als vakantiewoning waardoor de leefbaarheid onder druk komt te staan. Verstraate ziet dat ook in zijn dorp. ,,Het zijn mensen die niet ac tief meedoen aan het dorpsleven. Tweede woningen dragen bij aan verlaging van het voorzieningenni veau zoals winkels en de scholen." Hij is samen met anderen betrok ken bij de Initiatiefgroep Kerkplein Biggekerke. Ze haalden recent nog met succes 370 handtekeningen op. ,,In een dorp waar zo'n vierhonderd huishoudens wonen." Volgens hem zijn er genoeg jongeren die in hun eigen dorp willen blijven wo nen. ,,Maar dat kon niet omdat hui zen in het centrum niet beschermd waren en naar de hoogste bieders gaan." 'Het werd tijd dat dit besluit werd genomen' Vanaf 1 januari 2021 mogen wonin gen in de centra van de Veerse ker- nen echter niet meer verkocht wor den als tweede woning, zo luidt een besluit van het dagelijks bestuur. Wethouder Chris Maas (PvdA/GL) wijst erop dat het besloten heeft ook die woningen te laten vallen onder een speciale huisvestingsver ordening. Dat kan niet per direct omdat be langhebbenden in de gelegenheid moeten worden gesteld eventueel bezwaar aan te tekenen. Maar hij verwacht niet dat in de komende twee maanden er nog veel huizen worden verkocht als tweede wo ning. Minderhoud verwacht dat ook ook niet. ,,Maar het werd tijd dat dit besluit werd genomen. Want een aantal van die woningen in het cen trum wordt bewoond door mensen op leeftijd. Eén is zelfs honderd. Als zij eruit gaan is het maar de vraag wie ze koopt." Volgens de wethouder krijgen de gebruikers van het kruispunt nog even de tijd te wennen aan de nieuwe situatie voor er wordt be keurd. ,,Maar het mag niet zo zijn dat anderen in gevaar worden ge bracht. Het moet veilig zijn." Hij wijst erop dat verkeersdeel nemers al veertig jaar gewend zijn dat ze met hun auto vanaf de Poe- lendaeleweg rechtsaf richting Vlis- singen mogen. En ook vanaf de Vlissingsesingel rechtdoor naar Vlissingen mogen. Dat mag echter niet meer nu het kruispunt is aan gepast. Simons: ,,Het duurt altijd even voor aanpassingen zijn geland. Dat zagen we ook bij de Stations- brug. Toen auto's daar niet meer over mochten, duurde het ook enige tijd voor iedereen dat door had." Dood fietser De gemeente liet afgelopen weken het bewuste kruispunt aanpassen. Ze wil het vooral veiliger maken voor fietsers nadat oktober vorig jaar daar een fietser overleed nadat hij was aangereden door een vrachtwagen. Een vrachtauto en een fietser reden toen tegelijk vanaf de Poelendaeleweg het kruispunt op. De vrachtauto wilde rechtsaf de Nieuwe Vlissingseweg op en zag de fietser niet. AAGTEKERKE dinsdag 20 oktober 2020 Veerse kernen gaan op slot voor bezit tweede woningen Wilko Verstraate uit Biggekerke is heel blij dat vanaf volgend jaar huizen in het centrum van zijn dorp niet meer verkocht mogen worden als tweede woning. De afgelopen jaren gebeurde dat vier keer waardoor die woningen niet meer beschikbaar zijn voor inwoners die graag in het dorp blijven. -Wilko Verstraate Het Kerkplein in Biggekerke. De huizen daar en daaromheen mogen met ingang van 1 januari 2021 niet meer gekocht worden als tweede woning. foto dirk-jan gjeltema De politie gaat bekeuringen uit delen als blijkt dat automobilis ten en fietsers zich niets aan trekken van de nieuwe verkeers regels die gelden voor het ver nieuwde kruispunt op de Nieuwe Vlissingseweg. Wethouder Chris Simons (VVD, verkeer) zegt dat, omdat blijkt dat mensen zich niet houden aan de regels. Tege lijkertijd geeft hij aan dat de ge meente kijkt of het mogelijk is de verkeerslichten zo aan te passen dat er meer tijd is om de kruising veilig over te steken. Emile Calon Middelburg Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Gymnastiekuur voor groep 3 t/m 8 GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis 7 t/m 12 jaar MIDDELBURG ZB, 12.00-14.00 uur: Inloopspreekuur So ciale Cliëntenraad; Kinderboerderij de Klepperhoeve, vanaf 13.00 uur: Activiteit 'Lievelingsdier voe ren'; Zeeuwse Con certzaal, 19.30 uur: Lezing Huib Ramaer over celliste Jacque line du Pré OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; Terra Maris, 11.00-12.00 uur: Vo- gelsnavelquiz; 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding 'Vreemde vogels' OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00 10.00 uur: Peutergym VEERE Museum Veere, 13.00-15.30 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN ZB, 10.00-17.30 uur: Expositie Wolfgang Krug (schilderijen en papier maché); De Herberg, 13.30-16.30 uur: Foto-expositie Alide Passchier; Gymzaal Theo Thijs- senschool, 17.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 17.00-18.00 uur: Gy- muur voor meiden van 10-12 jaar WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Ta feltennis voor senio ren Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38