ook crisis van de cijfers Bioscoop Dagattracties Binnenspeeltuin Zwembad ZEELAND 3 week in Zeeland op maandag 51 be smettingen, op dinsdag 21 en op woensdag 84. Het was echt niet zo Niet elk opvallend cijfer uit de dagkoer- sen betekent dat zich in werkelijkheid iets bijzonders heeft voorgedaan dat het virus op dinsdag een mid dagje vrij had genomen om er op woensdag, goed uitgerust, weer met volle kracht tegenaan te gaan. Niet elk opvallend cijfer uit de dag- koersen betekent dat zich in werke lijkheid zich iets bijzonders heeft voorgedaan. Het kan het gevolg van een administratieve inhaalslag zijn. De cijferaars bij het RIVM zijn zich natuurlijk bewust van het ef fect van de vertraging in meldingen en de verwerking. Het RIVM komt daarom al maanden niet meer met eigen dagrapporten voor het grote publiek. Eén keer per week, op dinsdag, publiceert het instituut weekcijfers waarin correcties zijn verwerkt. In de journalistiek wil je het nieuws het liefst uit eerste hand vernemen en zo actueel mogelijk. Daarom kiest de PZC ervoor de cij fers rechtstreeks van de Zeeuwse bron te gebruiken. De GGD Zee land komt elke maandag met een weekrapportage, net als de zieken- huizen. De ouderenzorg laat op donderdag weten hoe de situatie is. Echte opvallende uitbraken van besmettingen in Zeeland melden we natuurlijk. Zeker als dat conse quenties heeft, zoals de sluiting van een school of beperking van bezoek in tehuizen. Instanties waren in de eerste weken van de coronapande- mie huiverig te melden dat het vi rus een school of tehuis was bin nengedrongen. Nu we in de tweede golf zitten is dat gelukkig totaal an ders. Toen Goes een van de eerste plekken was waar de tweede golf de kop op stak, werd dat direct door de GGD gemeld. En onlangs maakte Eilandzorg snel duidelijk dat in hun verpleeghuis De Wieken in Zierik- zee mensen waren besmet en over leden. DE CIJFERS dinsdag 20 oktober 2020 we doen in de vakantie? Een filmpje pakken in een van de Zeeuwse bioscopen is nog moge lijk. Maar als je met meer dan twee mensen gaat die niet tot jouw huishouden behoren, kun je niet meer naast elkaar zitten. En kaartjes moeten vooraf online worden gekocht. In de DaVinci- bioscoop in Goes zijn mondkap jes buiten de filmzaal verplicht. Afgezien van die voorwaarden kun je dus ook deze herfstvakan tie nog gewoon naar de bioscoop en ben je er tóch even uit. Even een paar uurtjes weg van je eigen bank en tv. Ook diverse Zeeuwse dagattrac ties zijn nog gewoon open voor pu bliek. Denk bijvoorbeeld aan Delta park Neeltje Jans, Het Bevrijdings museum in Nieuwdorp en Snow- world in Terneuzen. Wel geldt uiter aard overal het maximum aantal bezoekers en moeten tickets vooraf worden gereserveerd. Hore- cavoorzieningen zijn ook bij deze attracties gesloten. Bij Deltapark Neeltje Jans (open tot en met 25 oktober) zijn mondkapjes verplicht. Bij SnowWorld is online reserveren van een tijdvak verplicht, maar mag, nu de horeca dicht is, wél (beperkt) eigen eten en drinken Kinderen kunnen zich ook deze herfstvakantie vermaken bij Neeltje Jans. foto wendy de jong worden meegebracht. Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen is deze vakantie zelfs gratis toegan kelijk voor kinderen tot 18 jaar. Het was zo ideaal: kinderen in de auto en naar een van de leuke, grote binnenspeeltuinen die Zee land rijk is. Kids kunnen zich uitle ven, terwijl je jezelf lekker aan een tafel posteert met bijvoorbeeld een boek en regelmatig een versnape ring laat aanrukken. Héérlijk. Maar helaas: de horeca is dicht, dus óók die in de binnenspeeltuinen. Maar bijvoorbeeld 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke heeft daar iets op be dacht: kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen zonder ouders komen spelen in drie blokken van elk drie uur, tussen 09.00 en 18.00 uur. Ook Speelpaleis Bambini in Vlissin- Ben je een waterrat? Dan kun je deze vakantie gaan zwemmen bij bijvoorbeeld Omnium in Goes of in Roompot Zwemparadijs in Kam perland. Voor het recreatief zwem men in Goes moet van tevoren een tijdvak worden gereserveerd. Het blijkt een populaire bezigheid deze herfstvakantie: de vier dagelijkse tijdblokken voor steeds 75 perso nen zijn bijna allemaal al volge boekt. In 't Klokuus kunnen kinderen zonder ouders komen spelen. FOTO MECHTELD JANSEN gen is gewoon geopend. Reserve ren hoeft niet, maar vol is vol. Een mondkapje voor mensen vanaf 18 is wel verplicht. Marianne, Joey en Amy Mei- jers in het zwembad in Goes. FOTO JOHAN VA N DER HEIJDEN In de Zeeuwse ziekenhuizen liggen momenteel 34 corona patiënten. Dat zijn er 6 meer dan vorige week. De meeste patiën ten komen uit Zuid-Holland. Bij ziekenhuis Adrz in Goes liggen 22 patiënten, bij ZorgSaam in Terneuzen 12. Het aantal patiën ten op de ic is in beide ziekenhui zen toegenomen. Bij het Adrz lig gen 7 mensen met Covid-19 op de intensive care (vorige week 3), bij ZorgSaam 3 (vorige week 2). Van de 34 patiënten komen er 27 van buiten de provincie. Bij het Adrz liggen 6 Zeeuwen, bij Zorg Saam 1. De afgelopen week werden 496 Zeeuwen positief getest. Dat zijn er 155 meer dan in de voor gaande week. In alle Zeeuwse gemeenten waren nieuwe be- smettingen, zo blijkt uit de week- cijfers van de GGD Zeeland. Er werden in de periode 12 tot en met 18 oktober 4446 tests afge nomen, bijna evenveel als de voorgaande week. De meeste positieve tests waren in de gemeente Terneuzen. Deze 94 vastgestelde besmettingen, bijna vier keer zo veel als in de week daarvoor. De aantallen voor de andere gemeenten zijn: Goes 52, Hulst 51, Schouwen-Duiveland 50, Vlissingen 46, Reimerswaal 45, Middelburg 43, Tholen 39, Borsele 24, Veere 21, Kapelle 16, Sluis 12 en Noord-Beveland 3. In tien gemeenten werden meer be smettingen gemeld. In Goes bleef het aantal gelijk en in de gemeen ten Tholen en Noord-Beveland was sprake van een afname. De bioscoop is altijd 'n populair uitje in de vakantie. foto lex de meester ■mtifilllil'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35