Pisoaa r i f/ Wethouders Hulst: 'Geen idee waar we corona opliepen' Politie weet nog niet wie dode man Oesterdam is 1 2 BOB MAES ÖE FEESTBASEN VANI 2020 Column Een dikke pluim voor het ko ningshuis. Afgelopen week end lieten Willy en consor ten zien dat ze Nederland verbin den. Links, rechts, complotden kers, anti-vaxxers, Ajacieden, Fey- enoord-fans, mondkapjesdragers, mondkapjesweigeraars, frieteters, patateters, amateur-virologen, echte virologen, team zout op de biefstuk, team geen zout op de biefstuk, influencers, Jan met de Pet: we waren weer even met z'n allen één. We spraken allemaal schande van de vakantie van Wil lem, Maxima en hun kroost in Griekenland. is dat Nederland bij elkaar houdt. Die zonvakantie kwam als geroe pen. Eindelijk waren we het eens. Bedankt majesteit! Dat reisje naar Griekenland was niets minder dan mensenschennis van bijbelse pro porties! over dat koningshuis. Handig is het niet, maar vliegen naar een ge bied met een gele kleurcode mag toch gewoon? Wat is het verschil tussen hun reis en die van duizen den Nederlanders die afgelopen zomer naar Spanje en Italië vlo gen, landen met destijds hetzelfde reisadvies als Griekenland? Be halve dat Willy en Maxima geen voucher hadden? slechte voorbeeld geven. Wp mo gen de deur niet uit, hp gaat lekker in z'n Speedo liggen bakken. Het is het lot van de koning, die het ei genlijk nooit goed kan doen. Hij is de nationale pispaal. Dat komt doordat we alle problemen die zich op de wereld afspelen het liefst projecteren op één persoon. Dan kunnen we tenminste op ie mand de schuld steken. Dan is de koning natuurlijk een geliefd doel wit, met al zijn miljoenen, bedien den en privileges. Als we ons toch afkeren van al les wat de koning doet, hoop ik dat hij fel tegenstander wordt van de coronamaatregelen. Wedden dat we ons opeens allemaal aan de re gels gaan houden? Dan kunnen we straks weer met z'n allen in het vliegtuig stappen voor vakantie. Griekenland schijnt leuk te zijn. Het is het lot van de koning, die het eigenlijk nooit goed kan doen DE STELLING Vandaag: Ik vermaak me prima in de herfstvakantie Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Dodelijk ongeval bij Opsporing Verzocht Online open dag Zeeuws Archief Goes Man beroofd van pinpas Depauw neemt zelf de telefoon op, zijn collega Jean-Paul Hageman doet dat ook, nadat de kiestoon aardig wat keren is overgegaan. Zijn stem klinkt zwak. ,,Als je het niet erg vindt, ga ik verder rusten", is het enige dat hij vriendelijk laat weten. Wethouder Diana van Damme ligt tussen de middag ook op bed. Haar man Roland neemt de telefoon aan. ,,Ze is nog niet he lemaal lekker", meldt hij. Hij kan evenals Depauw niet aangeven waar zijn vrouw de besmetting heeft opgelopen. ,,Dat weten wij ook niet, het zit zeker op de ge meente." Niet op vakantie Een bronnen- en contactonder- zoek door de GGD zou meer in zicht moeten afschaffen. Depauw verwijst daarnaar. Hij wil er verder niet over speculeren. Ook zijn vriendin en hun zoon zijn positief getest. ,,Wij hebben ons conse quent aan de voorgeschreven ge dragsregels gehouden", geeft De- pauw aan. ,,Ik had overal handgel bij me om mijn handen te ont- smetten, wat ik ook steeds deed. Ik ben niet op vakantie geweest en ben niet wezen shoppen. We zijn enorm voorzichtig geweest." Volgens Ronald van Damme hebben hij en zijn vrouw ook niets bijzonders gedaan. Zij hebben eind september hun 40-jarig hu welijk gevierd. ,,Maar", vertelt Ro nald, ,,dat is enkel met het gezin- Als je in een gesloten ruimte bent, loop je kennelijk toch een risico netje geweest." Hij is evenals zijn vrouw positief getest, maar 'ik heb zelf geen klachten gehad'. Zijn quarantaineperiode zit er officieel op. Griep Zo ver is Depauw nog niet. Zijn quarantaineperiode zou zondag afgelopen zijn, maar hij is nog niet 24 uur klachtenvrij geweest, wat een vereiste is. Het coronavirus is heel wat anders dan een griep, is zijn ervaring aan den lijve. ,,Ik lees in reacties wel dat het om een griep zou gaan. Dat mogen men sen van mij beweren, maar ik weet inmiddels wel beter." De twee andere wethouders uit Hulst die besmet zijn, Adri Totté en René Ruissen, namen de tele foon niet op. De man werd zaterdagochtend rond negen uur door vissers aange troffen, onderaan een steiger bij de Bergsediepsluis. Na urenlang on derzoek maakte de politie zondag bekend dat ze ervan uitgaat dat de man door een misdrijf om het leven is gebracht. Hoe het slachtoffer is overleden, wil de politie nog niet zeggen. ,,Dat is onderdeel van het onderzoek'', zegt Willem-Jan Uyt- dehage van de politie. ,,Wie de man is, weten we ook nog steeds niet. Misschien komt er een oproep waarbij een foto van de man laten zien, maar dat wordt nog bespro ken." Gisterochtend zette de politie een drone in om extra beelden te maken van de vindplaats. Eerder werden ook al beelden gemaakt met een helikopter. De politie zoekt naar mensen die meer weten. li U III dinsdag 20 oktober 2020 En da s toch fijn, dat er nog iets Ik kan me nooit zo druk maken Maar ja, de koning zou het 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben toch blij met onze koning 1295 stemmen VLISSINGEN Het tv-programma Op sporing Verzocht besteedt vandaag aandacht aan een aanrijding in Vlssin- gen. Daarbij kwam de 42- jarige Inge Caljouw om het leven. De politie hoopt de bestuurder op te spo ren van een witte Golf. Twee witte Volkswagens reden op 10 juni met hoge snelheid op de Burge meester van Woelderen- laan en raakten Caljouw, die daar met haar hand- bike reed. Eén van de be stuurders, een 27-jarige Rotterdammer, werd daarna opgepakt. De be stuurder van de andere Golf is nog altijd voort vluchtig. Het OM gaat uit van een straatrace. De be stuurders worden ver dacht van doodslag. MIDDELBURG De jaarlijkse open dag bij het Zeeuws Archief is za terdag 7 november online te volgen. Vanaf 14.00 uur laten archivarissen Ad Tramper en Anneke van Waarden de foto-ex positie 'Archieven op het spoor - De verbinding Middelburg-Vlissingen' in het Archiefcafé zien. Om 15.00 uur streamt het Zeeuws Archief de eigen bedrijfsfilm. Om 16.00 uur geeft Lotte Jensen (foto), hoogleraar Nederlandse literatuur- en cultuurge schiedenis, de Vrienden lezing. 'Alle wegen leiden naar Napoleon. De strijd tegen het water en de Nederlandse identiteit'. Zie:zeeuwsarchief.nl Een 18-jarige Goesenaar is zondagmiddag rond 15.30 uur op de Ravelijn de Grenadier het slacht offer geworden van een straatroof. Hij werd door een man bedreigd met een mes en moest een gering geldbedrag en een pinpasje afgeven. Het slachtoffer ver klaarde dat een onver zorgd uitziende man van rond de 40 a 50 jaar oud, gekleed in een rode jas, hem tegemoet kwam. De man be dreigde hem met een mes en eiste geld. Hij gaf daarop zijn pinpas en wat kleingeld af. Waar de vijf wethouders van Hulst de besmettingen met het coronavirus hebben opgelopen? Gino Depauw kan er slechts naar gissen. ,,We hebben echt niet te dicht op elkaar gezeten, maar als je in een gesloten ruimte bent, loop je kennelijk toch een risico." Harmen van der Werf Hulst -Gino Depauw, wethouder M De dode man werd za terdagochtend gevonden langs de Oes- terdam. FOTO HV ZEELAND De politie weet nog niet wie de man is die zaterdagochtend dood werd gevonden bij een steiger aan de Oesterdam. Het onderzoek is in volle gang en gisterochtend zijn met een drone nieuwe beelden van de omgeving gemaakt. Eldridge Pentury Vlissingen MAAR WE VIEREN HET TOCH SEWOON MET BE FAMILIE? NET (3E6EL&. ALLES ZIT AL VOL.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2