John Fogerty: 'Trump misbruikt mijn muziek' j MEDIA CULTUUR 29 scheurkalender En weer moesten horecazaken hun deuren sluiten bij de afgekondigde tweede lockdown. Tenminste vier weken geen biertje halen, geen restaurantbezoek. Een hard gelag voor ondernemers in de horeca. Tal van bekende Nederlanders zijn ook horeca-eigenaar. Hoe doen zij het? Nicolette van Dam (36) ,,Mijn broer en ik hadden niet verwacht dat we helemaal dicht zouden gaan. We dachten aan een avondklok, of om zes uur sluiten. Je houdt je aan alle regels en doet er alles aan, dus het komt even als een klap. Dan sta je met je rug te gen de muur. Maar gezondheid is nu gewoon het allerbelangrijkst. ,,Wij zijn een ondernemersge zin en als familie heel creatief, we hebben al nieuwe plannen klaar liggen. Iedereen van ons team wil ook graag werken en ervoor zor gen dat we in the picture blijven. Daarom hebben we de takeaway weer in het leven geroepen en zijn we bezig met mogelijkheden om in verschillende steden bor relboxen en maaltijdboxen te be zorgen. We hebben een bedrijf gevonden dat ons helpt op diverse plekken in Nederland te kunnen bezorgen. ,,Onze ouders hebben altijd ge zegd: zorg voor wat vet op de bot ten voor als er iets gebeurt. Daar zijn we heel dankbaar voor. Wij kunnen daarom nu kijken naar andere mogelijkheden, maar dat is niet voor iedereen weggelegd en dat gaat me aan het hart. Toen we hoorden dat de ho reca weer moest slui ten, was dat dan ook best een emotioneel moment, maar het is wat het is. ,,We moeten er iets van maken met elkaar. We kunnen er echt niet vanuit gaan dat dit met een paar weken voorbij is. Ik denk dat iedereen daar reke ning mee moet houden. Als je hoort hoe veel besmettingen er nu zijn en hoe veel mensen er op de ic liggen, daar word je verdrie tig van. We weten niet wat de dag van morgen brengt en we weten ook niet wat het RIVM en de re gering zeggen. We moeten volgen nu, zo staan wij erin.'' In een boodschap aan de presi dent laat Fogerty weten dat het lied juist bedoeld is tegen alles waar Trump voor staat. ,,Ik vind het als veteraan misselijkma kend dat sommige mensen niet in dienst hoefden omdat ze rijk waren, of de juiste politieke ban den hadden. Daarom heb ik dat nummer geschreven. Het gaat ook over rijke mensen die belas ting proberen te ontduiken. Me neer Trump is een voorbeeld van allebei.'' Dat Trump Fortunate Son op zijn campagne-afspeellijst heeft gezet, noemt Fogerty extra zorgwekkend 'omdat meneer Trump ook olie gooit op het vuur van racisme, haat en angst'. De vroegere CCR-zanger sluit aan in een lange rij muzikanten die ervan balen dat Trump hun muziek gebruikt. Artiesten en bands als Neil Young, R.E.M., The Rolling Stones, Rihanna en Steven Tyler (Aerosmith) gin gen hem voor. Zondag traden the Beach Boys op tijdens een bijeenkomst in Californië, bedoeld om geld op te halen voor Trumps cam pagne. Brian Wilson en Al Jar- dine, Beach Boys van het eerste uur, lieten daarop weten dat zij niets te maken wilden hebben met dat optreden, geïnitieerd door bandlid (en Wilsons neef) Mike Love. 'We wisten er niet eens vanaf en waren verbaasd', President Trump gooit olie op het vuur van racisme, haat en angst schreven de twee in een verkla ring. Joe Biden, Trumps Democra tische rivaal bij de verkiezingen, kreeg juist wel steun uit muzi kale hoek. De New Yorkse hip- hopgroep Beastie Boys gaven voor het eerst in hun bestaan toestemming om een van hun nummers, Sabotage, te gebrui ken in een reclamespot. Dat filmpje is een politiek spotje ter promotie van de Democratische presidentskandidaat. paul klisters Kt\EUw: CADEAU TIP HET ÖUtSE NORMAAL' Toos en Henk Scheurkalender 2021 Bestel er twee: eentje voor jezelf en één als cadeau! Laat u ook weer in 2021 iedere dag verrassen door dit komische duo met hun originele humor. Of gun een dierbare een jaar lang plezier. Want het leukste geschenk, is de scheurkalender van Toos en Henk! Koop er nu 2 voor de prijs van 25,- inclusief gratis verzending! Bestel nu op pzc.nl/toosenhenk dinsdag 20 oktober 2020 PC 'Dat virus gaat ons er niet onder krijgen' Cindy van Rijswijk Brasserie van Dam in Amster dam John Fogerty, voormalig boegbeeld van CCR. foto anp kippa John Fogerty, de vroegere voorman van Creedence Clear water Revival, vraagt president Donald Trump te stoppen met het draaien van het lied Fortu nate Son tijdens campagnebij eenkomsten. Alexander van Eenennaam —John Fogerty, ex-CCR paul ViNgi. NIEl/w! 2 KALENDERS *De kalender is ook te bestellen voor €14,95 per stuk (exclusief €2,95 verzendkosten}.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29