Roglic wil er weer staan Peloton telt 14 Nederlanders 27 Tom Dumoulin (29) begint vandaag in Baskenland aan zijn derde Ronde van Spanje. Samen met Primoz Roglic als de kopmannen van Jumbo-Visma. „Zonder hoogtestage naar een grote ronde. We gaan het zien.'' Daar zitten ze dan naast elkaar in een Spaans hotel. Tom Dumoulin en Primoz Roglic, de kopmannen van Jumbo-Visma voor de Ronde van Spanje. Mondkapje op, starend naar een laptop. Een persconferen tie in coronastijl. Op het beeld scherm voor hen journalisten uit verschillende windstreken. Du- moulin schiet bij de eerste vraag aan Roglic in de lach als de wifi van de Spaanse vragensteller verre van stabiel blijkt en de man ook tame lijk snel spreekt. Roglic heeft de vraag niet verstaan, maar zegt op goed geluk dat hij erg veel zin heeft om de komende drie weken lekker door Spanje te racen. Ze hebben het ondanks de plichtpleging best naar hun zin. Roglic' introductie, driftig zwaai end naar het scherm, met 'Hallo al lemaal, welkom in Spanje', werkt daar aan mee. De twee kunnen het zichtbaar goed met elkaar vinden. Al is de pijn van de Tour natuurlijk nog niet verdwenen. Dumoulin was niet sterk genoeg om te win nen en werd zevende. In het slot weekend zag hij Roglic de gele trui verliezen aan Tadej Pogacar. Met de start van de Vuelta, begin nend in de heuvels van het Basken land, kan de blik vooruit. Al zorgt een atypisch wielerseizoen ook nu voor een atypische voorbereiding. Waar Dumoulin normaal op hoog testage gaat voor een grote ronde, was dat deze keer onmogelijk. Na de Tour volgde het WK. Niet veel later Luik-Bastenaken-Luik. ,,Er was niet veel tijd om een voorberei ding te doen. Ik ben nog twee we ken thuis geweest om te rusten en me een soort van voor te bereiden'', zegt Dumoulin. ,,Het is niet ideaal, maar dat geldt voor iedereen. We gaan er het beste van maken. We zijn hier met een goed team en wil len de Vuelta winnen.'' Vooraf zijn de afspraken het zelfde als tijdens de Tour de France. Dumoulin en Roglic zijn allebei kopman. Afhankelijk van de vorm wordt bepaald wie uiteindelijk dé man is. Roglic verwoordt dat op zijn eigen manier: ,,We gaan zien wie de beste is. Hopelijk hebben we veel lol met elkaar en het team.'' Revanche Roglic, de titelverdediger in Spanje, verloor de Tour in september op dramatische wijze in het laatste weekend tijdens de tijdrit op La Planche des Belles Filles. Met een tamelijk vergelijkbare ploeg wil Jumbo-Visma nu revanche nemen. Naast Dumoulin en Roglic zijn ook Sepp Kuss, George Bennett en Ro bert Gesink van de partij. Aange vuld met Paul Martens, Lennard Hofstede en Jonas Vingegaard. Dumoulin is strijdlustig: ,,We zijn hier met dezelfde motivatie als tijdens de Tour. Die eindigde met een grote teleurstelling voor ons, TITELVERDEDIGER maar dat hoort ook bij deze sport. Tadej Pogacar was beter en dat moesten we accepteren. Nu krijgen we een nieuwe kans. Vanaf juli zijn we non-stop on the road geweest. Hopelijk kunnen we nog een keer iets moois laten zien.'' De concurrentie komt onder an deren van de Spanjaarden Enric Mas en Alejandro Valverde van Mo- vistar. De Fransman Thibaut Pinot wil zijn slechte Tour goedmaken. Ineos staat met Giro-winnaar Ri chard Carapaz én Chris Froome aan de start. Dumoulin: ,,Ik weet niet hoe Froome er voorstaat, omdat we hem weinig in wedstrijden hebben gezien. Hij hoort bij de beste ren ners van de afgelopen jaren. Met hem moet je altijd rekening hou den.'' Corona Natuurlijk hangt het gevaar van co rona ook boven deze wielerkoers. Jumbo-Visma verliet vorige week de Giro na een positieve test van kopman Steven Kruijswijk. Alle renners die vandaag starten zijn vooralsnog negatief. Gaat het pelo ton Madrid over drie weken halen? Dumoulin: ,,Ik weet het niet, ik hoop het. Zoals iedereen. Hopelijk blijft het qua besmettingen stabiel en blijft onze bubbel werken.'' Als vanzelfsprekend gaan de ge dachten ook terug naar 2015, toen Dumoulin in het laatste weekend de rode leiderstrui verloor en uit eindelijk zesde werd in het klasse ment achter winnaar Fabio Aru. Wel won Dumoulin toen twee etappes. Een tijdrit in Burgos en daarvoor nog een prachtige rit toen hij Froome op weg naar Cumbre del Sol nog overvleugelde. ,,Dat ik die ronde de trui verloor, was zonde. Maar ik ben nog altijd trots op mijn prestatie van toen. Ik heb mooie herinneringen aan de Vuelta.'' ORANJE INBRENG dinsdag 20 oktober 2020 Daniël Dwarswaard Rotterdam/Irun Tom Dumoulin op kop in de Tour voor Primoz Roglic. Het duo gaat vanaf vandaag op zoek naar succes in de Vuelta. FOTO BELGA ROTTERDAM/IRUN Primoz Roglic start vandaag met nummer 1 op zijn rug. Als ti telverdediger hoort de Slo veense kopman van Jumbo vanzelfsprekend tot de top favorieten. Ruim twee weken geleden liet Roglic al zien dat hij mentaal ijzersterk is. Na de dramati sche Tour die hij in het laatste weekend verloor, won Roglic de klassieker Luik-Bastena ken-Luik. Roglic stelt ook nu nog maar eens droogjes vast hoe hij ervoor staat. ,,De te leurstelling na de Tour heb ik geaccepteerd en we gaan weer verder.'' De Vuelta zou eigenlijk in Utrecht starten, maar daar werd vanwege corona eerder al een streep doorgezet. Daarom is de start nu op dins dag en blijven er nog achttien etappes over. Slechts vier daarvan zijn echt vlak. Er staat een tijdrit op de plan ning, acht heuvelritten en vijf bergetappes. In het Basken land moeten de favorieten zich direct laten zien. Tot ge noegen van Roglic. „Gelijk racen, voor mij is dat mooi.'' ROTTERDAM Naast Tom Dumoulin staan vandaag nog dertien Nederlanders aan de start van de Vu- elta. Bij Jumbo- Visma zijn dat Robert Gesink (foto) en Len- nard Hofstede. Team Sunweb stuurt met Thymen Arensman slechts één landge noot naar Spanje. Wout Poels heeft bij Bahrein een be schermde status. Hij wordt bij die ploeg ondersteund door Kevin Inkelaar. Team Total Direct Energie heeft met Niki Terpstra en Pim Ligthart twee Neder landers aan de start. Dat geldt ook voor de Spaanse ploeg Burgos- BH, met Jetse Bol en Alex Molenaar. Ook Dylan van Baarle (Ineos), Koen de Kort (Trek), Ide Schelling (Bora) en Julius van den Berg (EF) zijn van de partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27