Recordinternational Spitse blij dat ze terug is bij Oranje II de Kuip weer visitekaartje af 23 mooi voetbal laten zien. Het gebrek aan ervaring en kwaliteit kun je compenseren met fris en dyna misch spel.'' Liverpool noteert in Engeland ook dit seizoen vooralsnog de meeste schoten, balcontacten in het vijandelijk gebied, passes en - op Fulham na - dribbels. Kromkamp: ,,Ajax moet zorgen dat het zelf de bal niet veel verliest. Als dat wel ge beurt, moeten de spelers bij sprints een voorsprong hebben. Liverpool zet veel druk. De kunst is om daar goed doorheen te spelen. Daar ligt de sleutel.'' Kwetsbaar Meijer ziet ook kansen als de loop- wonders op de vleugels afgeremd kunnen worden. Dan wordt Liver pool volgens de oud-international verdedigend kwetsbaar. ,,En die zwakte van Liverpool is misschien wel de kracht van Ajax. Ze moeten door goed te communiceren de za ken op de gevaarlijke flanken op orde hebben. Het sterke lichaam van Tadic als spits kunnen ze ge bruiken om Liverpool in de om schakeling pijn te doen. Want voet ballen kan Ajax.'' Het elftal van Klopp, waar de kersverse Champions League-win naar Thiago van Bayern München aan is toegevoegd, hield in slechts één van de laatste twaalf Europese optredens de nul en heeft voorals nog in Engeland ook één van de meest gepasseerde defensies. Tot overmaat van ramp zag Liverpool Oranje-captain Virgil van Dijk af gelopen weekend wegvallen met een zware knieblessure. ,,Waardeloos voor die jongen'', vindt elfvoudig international Kromkamp. ,,Het is voor hem, Liverpool en Oranje te hopen dat hij snel weer fit is. Hij is één van de betere verdedigers van Europa. Ik denk dat het voor Ajax weinig uit maakt, al kan zijn afwezigheid ze wel helpen spelers tussen en achter de linies van Liverpool vrij te spe len.'' Meijer spreekt van een groot ver lies voor Liverpool. ,,Hij is de leader. De goede ploeg van Liverpool is door Virgil en doelman Alisson Becker een wereldploeg geworden met exceptionele flankspelers. Vir- gils body language en coaching gaat Liverpool enorm missen. Matip en Gomez zijn blessuregevoeliger en geven ook wel eens een fout balle tje. Daar moet Ajax op hopen. En op een topdag, want alleen dan kun nen ze Liverpool pakken", blikt Meijer vooruit. In Noorwegen staat het vrouwen- voetballandschap er wat anders op dan in Nederland. Geen dis cussie over het wel of niet stopzet ten van de competitie. Sterker, in Noorwegen wordt nog altijd ge voetbald met publiek. De club van Spitse, koploper Valerenga IF, liet afgelopen weekend tweehonderd toeschouwers toe tegen Rosen borg (1-1). ,,En dat gaat naar zes honderd", vertelt de 30-jarige Spitse, die zich gisteren net als de overige Oranjevrouwen in Zeist meldde. ,,Hier is geen discussie geweest over het stopzetten van de competitie. Ik denk dat dat ook komt omdat Noorwegen vanaf het begin heel streng is geweest en in een soort lockdown zat. Toen ben ik zelf twee maanden in Nederland geweest, omdat ik niet terug kon. Ze hebben in Noorwe- Zodra ik terugkom, word ik getest en als dat negatief is, kan ik gewoon naar de club gen gewoon voor een andere aan pak gekozen, denk ik. Op voetbal- gebied heb ik er geen last van ge had. We zijn gestart en tussen door ook niet meer gestopt." Wél was ze de enige internatio nal die zich door coronaperikelen moest afmelden voor de vorige in terlandperiode, toen de Leeuwin nen met 0-1 wonnen in Rusland door een doelpunt van Jill Roord. Sherida Spitse. foto bsr agency Omdat Noorwegen geen uitzon dering maakte voor topsporters, zou ze - als ze naar Nederland en daarna Rusland was afgereisd - tien dagen in quarantaine moe ten. ,,Jammer, want nu werd er ei genlijk voor mij besloten dat ik niet mee kon doen", aldus Spitse. Na de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland, vrijdag in Gronin gen, spelen de Oranjevrouwen die dinsdag erop nog in Kosovo. Maar dat betekent niet dat er alsnog een quarantaine wacht voor Spitse. ,,Dat is nu geen ding meer. Zodra ik terugkom, word ik getest en als dat negatiefis, kan ik gewoon naar de club toe. Bij de vorige inter landperiode was die regeling er nog niet. Door die quarantaine had ik een competitiewedstrijd moeten missen en dat wilde de club niet, dat is logisch, maar ik vond het wel lastig. Toen heb ik maar met mijn vrouw en kinde ren gekeken, relaxed op de bank. Dat was oké voor één keer, maar moet niet te vaak gebeuren." Oranje kan zich vrijdag bij winst kwalificeren voor het uitge stelde EK van 2022. Oranje is na zeven wedstrijden nog foutloos in de poule. De uitwedstrijd tegen Estland werd met 0-7 gewonnen. Het kan niet meer mis dat Oranje binnen een week definitief deel nemer is van het EK, waar de titel van 2017 verdedigd gaat worden. Kuyt niet. ,,Absoluut niet'', zegt zaakwaarnemer Rob Jansen. ,,Er is nog niets bekend'', zegt Arnesen. Verdriet Als er na de zomer inderdaad een trainersvacature in de Kuip is, blijft Kuyt dus een optie. Henk Fraser waarschijnlijk niet. Tot verdriet van clubicoon Willem van Hanegem. Maar ook van Ibrahim Afellay, die recent nog een lans voor hem brak. ,,Ik zie in Henk absoluut een toe komstig trainer van Feyenoord'', zei Afellay. Dick Advocaat gaat uiteraard niet over zijn opvolging speculeren, als er al iemand moet komen. Maar Ad vocaat was al meerdere keren zeer positief over Fraser. ,,Na Vitesse had ik al verwacht dat hij de stap om hoog zou maken'', zei Advocaat. Maar zoals gezegd, Fraser hoorde nooit iets uit Rotterdam. Zijn ver trek in 2007, na acht jaar als jeugd trainer, zou een oorzaak kunnen zijn. Stanley Brard, nu weer hoofd opleidingen, stuurde Fraser weg. De onderlinge relatie met het kamp Brard was verziekt. Aan de andere kant: dat is dertien jaar geleden en Brard beslist niet wie er straks hoofdtrainer wordt in de Kuip. Op een lijstje of niet, Fraser gaf zondag wederom zijn visitekaartje af. Zijn tactische variant was vin dingrijk. En dat tegen grote liefde Feyenoord. ,,Dit is een club waar je als tegenstander dolgraag een resul taat wil halen,'' aldus Fraser. HOOFDSPONSOR dinsdag 20 oktober 2020 Recordinternational Sherida Spitse is terug bij de Oranje vrouwen, nadat coronamaatre gelen ervoor zorgden dat ze de laatste interlandperiode ver stek moest laten gaan. ,,Dat was oké voor één keer, maar moet niet te vaak gebeuren." Tim Reedijk Rotterdam - Sherida Spitse (30) Henk Fraser pakte met Sparta een verdiend punt op bezoek bij Feyenoord. foto bsr agency Feyenoord heeft het contract met hoofdsponsor EuroParcs Group verlengd tot 2022. De Rotterdammers spelen ko mend seizoen ook met Euro- Parcs op het shirt. Dit seizoen prijkt nog Droomparken op het tricot, maar dat wijzigt in de naam van het nieuwe moe derbedrijf. De supporters kun nen vanaf donderdag al wen nen aan de verandering. Tij dens de minimaal zes Europa League wedstrijden en KNVB- duels speelt Feyenoord met de nieuwe naam op het shirt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23