Sparta-coach Fraser geeft in 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX-LIVERPOOL A Staat Ajax morgen meteen voor een kansloze missie in het 'mythische affiche' met Liverpool? Voormalige Reds zien een heel groot krachtsverschil. „Maar de zwakte van Liverpool is misschien wel de kracht van Ajax." Kort Pickford ontloopt schorsing Everton-doelman Jordan Pickford hoeft niet meer te vrezen voor een schorsing na een onbesuisde actie, waarmee hij zaterdag Vir gil van Dijk tijdens de derby met Liverpool zwaar blesseerde (foto). De tuchtcommissie van de Engelse bond laat weten dat de aan wezige videoscheidsrechter het moment heeft beoordeeld en laat het daar bij. Van Dijk liet zich niet uit over de duur van zijn herstel. ,,Ik bekijk mijn revalidatieproces van dag tot dag. Ik zal terugkeren." 'Dutch GP is op 2 mei 2021' De terugkeer van de Formule 1 naar Zand- voort staat volgend jaar geagendeerd op zondag 2 mei. De Dutch Grand Prix, die dit jaar niet doorging, is de vijfde race in het kampioenschap en de eerste in Europa. Dat meldt de Spaanse website Soymotor.com, die een uitgelekte voorlopige kalender publi ceerde. ,,Wat er nu rondgaat, is ons onbe kend'', aldus een woordvoerder van de Dutch Grand Prix. Vos uithangbord nieuw team Team Jumbo-Visma begint volgend jaar een eigen vrouwenwielerploeg. De formatie start met een continentale licentie, omdat de regels van de wereldunie UCI een nieuwe ploeg niet toestaan direct tot de Women's World Tour toe te treden. Meervoudig we reldkampioene Marianne Vos (33, foto) is het uithangbord van de ploeg. De Ligt terug op de training Matthijs de Ligt heeft zich gisteren bij Ju- ventus voor de eerste keer na zijn schouder operatie op het trainingsveld laten zien. De oud-Ajacied deed in Turijn deels mee met de oefensessie van de A-selectie, die in voor bereiding is op de uitwedstrijd in de Cham pions League tegen Dinamo Kiev. ,,Ik kom dichterbij'', doelde de 21-jarige international op zijn rentree. Quote van de dag 'Wij horen niet bij de favorieten maar kunnen wel ver komen' Jansen in finale met Dodgers Gevecht Badr Hari uitgesteld Erik Meijer nam twee jaar geleden een paar vrienden mee voor zijn jaarlijkse bezoekje aan zijn voorma lige club Liverpool. ,,Dat de Mersey- side Derby tegen Everton toen te leurstellend verliep, maakte niet veel uit. Ik wilde dat ze van de sfeer en het You'll Never Walk Alone proefden." De Bundesliga-analyticus spreekt collega's en oud-teamgeno ten Dietmar Hamann, Jamie Car- ragher en Robbie Fowler nog regel matig. Hun voormalige club Liver pool trof in 1966 voor het eerst een Nederlandse club. In de 'mistwed- strijd' was Ajax met 5-1 te sterk. In de twaalf ontmoetingen die sinds dien volgden, werd Liverpool niet één keer geklopt door een eredivi- sionist. Morgen waagt Ajax weer een poging. Meijer, die Ajax een helse klus voorspelt. ,,Als je zag wat voor po wer Liverpool de afgelopen week tegen Everton toonde, dan is het krachtsverschil heel groot. Liver pool heeft op elke positie een inter national en Champions League waardige speler. Bij Ajax zitten er jonge jongens tussen die nog niet op dit niveau speelden. Dat is wel een verschil met een team dat al de ervaring heeft van het winnen van de Champions League.'' Toch acht Jan Kromkamp, in 2006 actief voor Liverpool, Ajax niet kansloos. ,,Mits ze niet bang zijn en zich te veel gaan aanpassen, want dan snijd je jezelf in de vin gers. Ik zit midden in een verhui zing en heb dit seizoen niet alles ge zien, maar de kracht van Ajax zit in de spelopvatting van trainer Erik ten Hag. Initiatief, drukzetten. Ik zou juist spelers opstellen die goed aan de bal zijn. Dan kun je je onder de druk van Liverpool uitspelen.'' De Duitser Jürgen Klopp trans formeerde Liverpool met volgass- fussbal tot een aanvalsmachine. Het geheim? De ontelbare sprints waar mee zijn spelers tegenstanders in de tegenaanval overrompelen. Het ongenaakbare Liverpool legde daar mee eerst beslag op de Champions League en daarna de Premier League-titel. ,,Een wapen waar ze heel veel te genstanders pijn mee doen'', weet Meijer, die Ajax adviseert onbevan gen te spelen. ,,Dat Ajax zich twee jaar geleden nauwelijks aanpaste aan tegenstanders, vonden ze heel chic in Duitsland. Net als Atalanta vorig seizoen. Ploegen met onbe kende namen die veel energie en Er zaten slechts veertien dagen tus sen de vraag hoe het aanvalsspel van Feyenoord kon worden beteu geld en het antwoord. Trainer Henk Fraser had gekeken naar een flit send Feyenoord tegen Willem II, koos voor een derde centrale verde diger en zette met Sparta in de Kuip de zijkanten dicht. ,,Tactisch deed Sparta het uitstekend'', zegt Dick Advocaat. ,,Daar hadden we heel veel moeite mee, we weten weer waar we staan.'' Fraser bleef na afloop bescheiden. Dat hij als trainer in drie ontmoe tingen nog nooit van Dick Advocaat verloor, zei volgens de voormalig international weinig. Dat hij net als vorig seizoen in de Kuip een punt pakte, was voor hem ook geen re den om zichzelf op de borst te klop pen. Dat hij complimenten kreeg over zijn tactische keuzes maakte hem vast trots, maar hij liep er niet mee te koop. In de Kuip weten ze nog niet wie er volgend seizoen voor de groep staat. Als Dick Advocaat de reeks zonder nederlagen blijft doortrek ken, waarom zou de clubleiding dan afscheid nemen van de 73-ja- rige Hagenaar? Als Advocaat dat zelf nog zou zien zitten uiteraard. Oké, op de achtergrond loopt Dirk Kuyt, zoals bekend, al geruime tijd warm. Technisch directeur Frank Arnesen was daar eerder kraakhelder over: het hoofdtrainer schap van Feyenoord is Kuyt in het verleden toegezegd. De Deen con firmeert zich volgens eigen zeggen aan die oude afspraak tussen Kuyt en de inmiddels verdwenen men sen uit de clubleiding, maar hij voegde er wel aan toe dat er 'geen datum op de start van Kuyt als hoofdtrainer is geplakt'. De gelui den dat Kuyt net als dit seizoen nog niet voor een groep zou willen staan, kloppen volgens het kamp dinsdag 20 oktober 2020 VOETBAL FORMULE 1 WIELRENNEN VOETBAL Barcelona-coach Ronald Koeman over de kansen van zijn team in de Champions League HONKBAL Los Angeles Dodgers heeft de World Series bereikt. De ploeg van de Nederlander Kenley Jan sen (33, foto) versloeg in het beslis sende duel van de play offs Atlanta Braves met 4-3 en won daarmee de best-of-seven met 4-3. Dod gers neemt het nu op tegen Tampa Bay Rays. KICKBOKSEN Badr Hari (35 foto) is be smet met het coronavirus. Hij kan daar door op 7 no vember niet in Rotterdam Ahoy tegen de Roemeen Benjamin Adegbuyi vechten. Or ganisator Glory heeft besloten het evenement uit te stellen. ,,Ik herstel goed na een paar dagen ziekte'', meldt Badr Hari. 'Ajax moet hopen op topdag' Johan Inan Amsterdam ,,Een mythisch affiche'', stelt Voor Dusan Tadic (r) is met Davy Klaassen een belangrijke rol weggelegd. foto bsr Feyenoord dacht nog nooit aan Henk Fraser als hoofdtrainer. Dat heeft met het verleden te maken en met het feit dat er toezeggingen gedaan zijn aan Dirk Kuyt. Mikos Gouka Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22