Dronken Fransman verzet zich bij aanhouding en spuugt naar agent Gemeenten onderzoeken behoud toeristenkantoor nmniwii.¥ii 5 CARNAVAL PRAALWAGENBOUWERS GAAN DOOR Geen hoempa- hoempa-muziek in de cafés en in de straten, geen confetti en serpentines, uitgedoste feestgangers of praalwagens mid- februari. Er kan dan wel definitief een streep zijn gezet door carnaval 2021, maar de praalwagenbouwers bouwen stug door. In de bouwloods op het be drijventerrein in Hulst en in De Leutfabriek in Sas van Gent wordt hard gewerkt. Dat er geen carnaval komt, maakt de bouwclubs niks uit. ,,We kunnen het niet laten. We bou wen al 26 jaar", zegt Lesly Jansen, opperhoofd van De Zuipcilinders. ,,En nu ineens thuis op de bank? Nee, we kunnen niet afkicken." Buiten is het doodstil, maar bin nen in De Leutfabriek in Sas wordt hard gewerkt. In grote in dustriële mengkommen, oor spronkelijk van Cargill en de oude bloemfabriek in Sas van Gent, worden hompen Zeeuws- Vlaamse klei losgeroerd, zodat De Ventjes uit Sas van Gent daar de poppen voor op hun carnavalswa gen van kunnen boetseren. Het ruikt er naar polyesterhars. ,,We hadden een jaartje vrij kunnen nemen", zegt Jan Vinke van de Sasse bouwclub De Ven tjes. ,,Maar dat doen we bewust niet. Anders kakt je club in. Pre cies om die reden hebben we ons zelf ook een doel gesteld: deze wa gen, die we nu al voor carnaval 2022 bouwen, moet gewoon mid- februari af zijn. Alsof er gewoon wel carnaval zou zijn." Lekker 'doppen' In Sas bouwen ze bijna elke avond. Door de coronamaatrege len nu in kleine ploegjes. Iedere bouwer heeft zo zijn specialisme; je hebt de framebouwers en las sers, de programmeurs voor het onderstel, de boetseerders en de 'polyesteraars', ook wel 'doppers' genoemd, zoals Robbert-Jan 'Guus' Dubbeldam en Domi nique 'Domino' Lammens. Zij dopen hun kwasten steeds in de hars om de polyestervezels glad op de geboetseerde poppen te krijgen. Vinke: ,,Onze club viert in 2022 het 44-jarig bestaan, dus onze jubileumwagen wordt wel extra speciaal. We tellen nu 25 le- den, we willen ze graag actief houden." 'Tweedehandsje' In de Hulster bouwloods sleute len Jansen, samen met zijn broer Nicky en Mischa Ouweneel aan het aggregaat, het apparaat dat hun creatie in de optochten van stroom voorziet. Ook onderhou den ze de heftruck van de loods en brengen hun materiaal op orde. De Zuidcilinders bouwen niet zoals De Ventjes een wagen van de grond af zelf op. Zij kopen een 'tweedehandsje' en passen die aan naar eigen idee. Voor het carnaval volgend jaar hadden ze nog geen wagen. Een vooruit ziende blik misschien? Jansen: We zouden zo kunnen uitrukken. Wie weet komt er wel een zomercarnaval! ,,Nee, je moet net de juiste koop in beeld krijgen. We hebben voor 2022 wel al een prachtige wagen uit het Vlaamse Maasmechelen op de kop getikt." Patrick Freijzer van de Droolse Woepers knutselt in de Hulster loods aan het onder stel van een praalwagen met als thema 'Braziliaans carnaval'. ,,We zouden zo kunnen uitrukken. Wie weet komt er wel een zomer carnaval!" De drie Zuipcilinders rekenen daar niet op. ,,Wij rich ten onze pijlen op carnaval 2022. Dan geven we er een dubbele lap op. Maar ja, dat betekent dan ook dat we vast twee keer zo dronken worden en na afloop een dubbele kater hebben." HULST De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 30-jarige Fransman aange houden op de Absdaalseweg in Hulst. Hij zat beschonken ach ter het stuur. Tijdens zijn aan houding verzette de man zich en bespuugde hij een agent. De man werd rond 0.30 uur door agenten aan de kant gezet omdat hij met zijn auto over de weg slingerde. Een eerste indi catieve test wees uit dat de man vermoedelijk onder invloed van alcohol was. Daarop werd hij door de dienders aangehouden. De man weigerde echter uit zijn auto te komen en na meerdere keren vorderen werd de man door de agenten uit de auto ge haald. Omdat de man zich daar bij verzette hebben de dienders daarbij geweld moeten gebrui ken. In de politieauto begon de man te blazen en te spugen richting een van de agenten. Daarbij riep de man dat hij CO- VID-19 had. Ook bij aankomst op het politiebureau bleef de man zich verzetten totdat hij in een cel werd gezet. Een adem test op het bureau wees uit dat de man te veel gedronken had. De agent die door de man be spuugd gaat aangifte van zware mishandeling tegen de ver dachte doen. De verdachte is in gesloten voor verder onderzoek. GOES De VVV Zeeland houdt over ruim twee maanden op te bestaan, maar Goes en Reimerswaal willen graag fysieke kantoren behouden waar toeristen terechtkunnen voor informatie. De gemeenten onder zoeken hoe dat het beste kan. Afgelopen voorjaar werd duide lijk dat het doek ging vallen voor de bekende toeristenorganisatie. Zes jaar nadat een aantal lokale VVV's in Zeeland was gefuseerd tot een grote 'VVV Zeeland' was de steun van veel gemeenten afgebrokkeld. De dertien Zeeuwse gemeenten moeten het nu dus weer zelf gaan doen. Goes en Reimerswaal zijn de twee gemeenten op Zuid-Beveland die nog een fysiek kantoor hebben. Zij laten weten de kantoren na 1 ja nuari graag open te willen houden. Reimerswaal gaf elk jaar zo'n vijf tien- tot twintigduizend euro aan de VVV, voor Goes was dat een kleine 70.000 euro. Dat geld bespa ren de gemeente nu en kunnen ze eventueel steken in het behoud van een toeristenvoorziening. maandag 19 oktober 2020 'Doorbouwen, anders kakt je club in' Sheila van Doorsselaer Hulst - Patrick Freijzer, de Droolse Woepers De wagenbouwers van De Zuipcilinders: Lesly en Nicky Jansen en Mischa Ouweneel. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50