Zoals het klokje op het werk prikt.... Business Club Perkpolder presenteert beoogd bestuur 4 Begroting Hulst Door onzekerheden in het sociaal domein, rond het gemeentefonds, stijgende lasten en een flinke wensenlijst, zou het tekort in 2023 op kunnen lopen tot ruim 2,4 mil joen euro. Dat heeft Hulst weten om te buigen. De Hulster burgers gaan wel wat in hun portemonnee voelen, maar het had erger ge kund. OZB wat omhoog Zo wordt de onroerende zaakbe lasting voor woningen met ge middeld 4,7 procent gematigd ver hoogd. Daartegenover staat dat de verhoging van het rioolrecht (zes euro per aansluiting) niet door gaat. Hulst gaat besparen de eigen ict-kosten en zet extra aanpassin gen aan bijvoorbeeld dorpshuizen voorlopig in de ijskast. De gemeente is niet van zins de hand op de knip te houden. ,,Voor nieuwe huisvesting van het Rey- naertcollege (alle vestigingen bij elkaar, want de locatie Gilden straat is verouderd) trekken we af gerond zeven miljoen euro uit", zegt Totté. Ook gaat er geld naar startgroepen voor peuters om kin deren uit de grensdorpen op ba sisscholen hier te houden. Carnaval mag volgend jaar dan niet doorgaan, B en W houden woord en stellen een budget be schikbaar voor het realiseren van een bouw-en stallingsloods voor carnavalswagens in Klooster- zande. In die plannen zit ook een nieuwe brandweerkazerne en ge meentewerkplaats. Hiervoor is een bedrag voorzien van ongeveer twee miljoen euro. Daarnaast wil Hulst geld uittrekken om het mu seum te verhuizen en gaan er en kele miljoenen naar aanleg en on derhoud van wegen, riolering en de Walsoordense haven. Ondersteuning Hulst mag dan redelijk goed zicht hebben op de eigen uitgaven, de inkomsten zijn niet altijd even ze ker. De coronacrisis, de maat schappelijke en economische im pact, zorgt voor veel mist. Totté: ,,Het is niet duidelijk welke gevol gen het heeft voor het gemeente lijke huishoudboekje. Het huidige kabinet heeft veel compenserende maatregelen genomen voor de korte termijn. Hoe het nieuwe ka binet op langere termijn hierin gaat handelen, is af te wachten." Hulst wil wel, binnen de moge lijkheden, daar waar nodig onder steuning bieden aan inwoners, verenigingen en ondernemers. De herverdeling van het ge meentefonds (geld van het Rijk aan gemeenten) hangt Hulst als het zwaard van Damocles boven het hoofd. De verwachting is dat Hulst benadeeld gaat worden. Naar de impact hiervan is het nog gissen. De gemeenteraad praat en be slist donderdag 12 november over de begroting. De mensen van het Sasse mu seum hebben er geen behoefte aan; controle wanneer je binnen komt en je de werkvloer weer verlaat. Museumconservator Bert Zandvoort moest eind jaren zes tig, in een vorig leven als werkne mer van AKZO in Delfzijl, ook de prikklok gebruiken ,,Eén minuut te laat klokken betekende een kwartier minder loon." Nu is de conservator lyrisch over de prikklokverzameling. Deze expositie op het terrein van techniekgeschiedenis leverde het Industrieel Museum de Willem In Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent is een unieke expositie te zien van ruim dertig prikklokken Wolffprijs op; tweeduizend euro ter aanmoediging en een pla quette. Verhaaltjes Vooral achter de klokken van eind 19e eeuw zitten leuke verhaaltjes. Zandvoort wijst op het handteke ning registreer apparaat uit Ame rika. Dit was in eerste instantie bedoeld voor kantoorwerkers omdat verondersteld werd dat fa brieksarbeiders vaak niet konden schrijven. Een uurwerk drijft een mechanisme aan dat datum en tijd afdrukt op een papierstrook. De werknemer zet een handteke ning ernaast, haalt een hendel over en hij staat geregistreerd. Duivenklok De expositie omvat naast mecha nische- en elektrische prikklok ken onder meer ook de duiven- klok (constateur) en de tacho graaf die de rijtijd en -snelheid van vrachtwagens registreert. Bert Zandvoort hoopt nog wel een liefhebber met kennis van zaken te vinden die enkele stroef draaiende uurwerken van de ver zameling schoon kan maken. Woon- en recreatieproject Plan Perkpolder is volgens BCp-initia- tiefnemer en beoogd voorzitter Tom Willaert een enorme impuls voor de streek. De businessclub is daar een uitvloeisel van; (lokale) ondernemers en zzp'ers willen de krachten bundelen voor het project en een volwaardig gesprekspartner zijn voor de gemeente en de pro jectontwikkelaar. Sympathisanten Er zijn al tientallen aanmeldingen van sympathisanten uit diverse plaatsen van Aardenburg tot en met Belgische Nieuwkerken-Waas. Vanwege de coronamaatregelen wordt geen fysieke oprichtingsver gadering gehouden, maar een digi tale via internet. Het kandidaat-be- stuursteam, waar de leden zich over kunnen uitspreken bestaat, Ondernemers en zzp'ers willen een volwaardig gesprekspartner zijn naast Willaert uit Jacqo Neve (vice- voorzitter), Nadine de Rooij (secre taris), Sarah Debeir (penningmees ter), Niels de Brouwer en Tony Meesdom (bestuursleden) MIJN DORP, MIJN STAD maandag 19 oktober 2020 Onzekere tijden, toch investeren De heer en mevrouw De Cooker bekijken de prikklokken uit vroegere tijden. foto peter nicolai Ondanks onzekere tijden in het verschiet, probeert de ge meente Hulst de burgers toch te ontzien en ook flink te investe ren. De begroting is sluitend. ,,We kunnen financieel tegen een stootje", aldus wethouder Adri Totté. Sheila van Doorsselaer Hulst De prikklok, een controlemid del dat vanaf de industriële re volutie de werknemer achter volgt. Desondanks waren het vooral vroeger mechanische pareltjes. In Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent is een unieke expositie te zien van ruim dertig (oude) prikklok ken. Edy de Witte Sas van Gent Per 27 oktober is Business Club Perkpolder een feit; onderne mers uit de streek en ver daar buiten willen zich met BCP in zetten om het maximale uit Plan Perkpolder te halen. Via een on line oprichtingsvergadering wordt ook het beoogd bestuur voorgesteld. Sheila van Doorsselaer Perkpolder AARDENBURG De Golfslag Weststraat 37, 14.00-17.00 uur: De Samenkamer, babbelen, lezen en ontmoeten; AXEL Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: For mulierenbrigade, hulp bij invullen (over- heids) formulieren; BIERVLIET Gymzaal, 09.30-10.30 uur: Body gym; EEDE Nieuweweg 2, 10.00-18.00 uur: Pluk- tuin blauwe bessen; GRAAUW Dorpscen trum, 13.00-15.00 uur: Tafeltennis (50+) HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Grote Markt, 8.30 - 16.00 uur: Weekmarkt; Den Dullaert, 14.00 uur: Naaiclub Hulst; Mu seum, 14.00-17.00 uur: Open; OSSENISSE Hof ter Nesse, 10.00 uur: Nordic walking; 18.30 uur: Wandelclub de Scheldestappers; SAS VAN GENT De Statie, 09.00 uur: Mensendieck oefen therapie; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; Belfort, 10.00-16.30 uur: Expositie 'basti ons zonder grenzen'; TERNEUZEN Biblio- theek, 13.30 -15.00 uur: Taalcafé; Tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; IJZENDIJKE Charlot tes pompoenen, 10.00-17.00 uur: Herfstvakantie activi teiten in de kassen; Museum Het Bol werk, 14.00-15.30 uur: Fort bouwen van lego (4 t/m 10 jaar); Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check daarom bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49