Vanaf de achterbank kun je een spelletje spelen Burgh-Haamstede kiest voor een digitale aankomst van Sinterklaas 4 Multisite voor ondernemers MIJN DORP, MIJN STAD De ondernemersvereniging in Re- nesse heeft onder leiding van voor zitter Anton Krijnse Locker dit ini tiatief genomen. ,,Dit platform maakt het gemakkelijker om het ei land als geheel en de diverse kernen in het bijzonder te promoten. Wij hebben hem in eerste instantie la ten maken voor het beheer van de ondernemersvereniging. Zodat je alle informatie op een plek hebt verzameld en als er een bestuurs- wissel is, er niets verloren gaat." Eigen identiteit Bouwer Kevin Landsbergen van Web App Easy uit Renesse legt uit hoe het systeem in elkaar zit. ,,De verenigingen kunnen er bij voorbeeld hun notulen en andere bestanden op opslaan. Ze kunnen er een nieuwsbriefvandaan versturen, maar ook eigen nieuwsberichten en vacatures plaatsen." Belangrijk uit gangspunt is dat de verschillende ondernemersverenigingen hun in formatie hier kunnen bundelen, maar dat ze wel allemaal hun eigen identiteit behouden. ,,De verenigin gen hebben allemaal een eigen do meinnaam. Het systeem erachter verbindt ze, zodat je bij het zoeken naar evenementen en activiteiten kunt selecteren op de regio waar je zit of op het hele eiland. Die infor matie wordt binnen de sites onder- ling met elkaar gedeeld. Wanneer je op een pagina van een ondernemer uit Renesse komt, staat daar een suggestie bij voor een ondernemer in Burgh-Haamstede of Bruinisse. In de zin 'dit is misschien ook inte ressant voor je.' Zo proberen we het hele eiland te verbinden en te reali seren dat mensen tussen de ver schillende sites switchen. De opzet is van allemaal hetzelfde, je ziet al leen wat kleuren veranderen als je van de ene naar de andere site gaat." Jade Markus van de onderne mersvereniging Bruinisse is en thousiast. Wij zijn er echt voorstan der van dat de ondernemersvereni gingen op het eiland meer samen gaan werken. Dan is zo'n site een prachtige kans. Zeker als het alle maal door dezelfde partij gemaakt Dit platform maakt het gemakkelijker om het eiland als geheel en de diverse kernen in het bijzonder te promoten wordt, krijg je een mooie eenheid en ziet het er goed uit. Er doen bij ons zo'n zeventig ondernemers mee. Daarmee krijg je volgens ons een aardig compleet beeld van Brui- nisse." Locker hoopt dat ook de an dere verenigingen op den duur aan haken. ,,De gesprekken met Brou wershaven en Zierikzee lopen bij voorbeeld nog. Zij moeten een en ander nog afstemmen met hun ach terban." Mandy en Eric Cevaal uit Oost Souburg maken na een boswan deling een tussenstop bij Hof Poppendamme, even buiten Grijpskerke. „Normaal kwamen we hier elke zondag. Als pappa moest werken en de meiden vroeg wakker waren, gingen we hier spelen. En taartjes eten", ver telt mama Mandy. De meiden - Anomie van 7 en Izara van 4 - missen die vaste uit jes wel. Maar het speelparcours op de parkeerplaats is een superleuk alternatief. Vanaf de achterbank van de auto hangen ze uit het raam om ballen te gooien, eendjes te vissen en door gaten in een muur van grote legoblokken te voelen wat daarachter in bakken ligt. ,,Dit is Duplo'', roept Izara, terwijl Anomie iets kouds en ovaals uit een bak haalt. ,,Een aardappel!" Verklappen Meer verklappen in dit verhaal is natuurlijk niet leuk voor iedereen die de spelletjesroute nog wil doen. ,,Dat kan de hele herfstva kantie, elke dag van negen tot vijf'', vertelt Helen Bihi-Zenou van Hof Poppendamme. Zij be dacht de route meteen nadat be kend werd dat horeca dicht moest. ,,Eten afhalen mag wel, maar wie komt er nou naar Hof Poppendamme in de middle of nowhere om taartjes te halen? Daarom bedachten we iets extra's. En de spullen hebben we hier toch van de binnenspeeltuin." Voor het personeel is het ook leuk om te doen. Medewerkers zijn verkleed en spelen een rol in het spel. Zo is een van de obers nu een politie-agent die ook kan jongleren. ,,Dat kon hij al maar dat wisten we niet. Zo ontdekken we vanalles van elkaar", lacht He len. Juist in deze voor Hof Poppen- damme moeilijke coronatijd is het belangrijk positief te blijven, benadrukt Helen. Zij en haar man Greg zijn eigenaar van lunch room Honeypie in Middelburg en namen begin dit jaar Hof Pop- pendamme over. ,,In de eerste co ronaronde hebben we veel ge klust en getuinierd. Nu moeten we nieuwe dingen bedenken. In de herfstvakantie zou het hier bomvol moeten zitten. Zeker met kou en de regen erbij." Mandy Cevaal verheugt zich al op de red velvet taart die tussen haar voeten staat. Intussen heb ben Anomie en Izara de grootste lol op de achterbank. Het ballen- gooien ging goed, maar met de rebus die Helen heeft bedacht, wil het niet zo vlotten. Vooruit, een kleine tip. Het begint zo: Poppendamme is Ze hebben nu dus besloten dat de Sint een digitale aankomst krijgt. Dat betekent een filmpje op You- tube, Facebook en Instagram voor de kinderen. ,,Ook willen we een vervolg geven aan de beren voor We willen Sinterklaas graag zichtbaar maken in het dorp, zodat het voor de kinderen toch feest is de ramen die je in het voorjaar overal zag, het zou leuk zijn als ie- dereen zijn raam in Sintstijl in richt. We willen Sinterklaas graag zichtbaar maken in het dorp, zo dat het voor de kinderen toch feest is." Omdat Sinterklaas nu zelf de cadeautjes niet kan uitdelen aan de kinderen, worden ze verstuurd met de post. Ouders van kinderen die in Burgh-Haamstede wonen of daar naar school gaan, kunnen de naam en leeftijd van hun kind(eren) en hun adres doorge ven via het emailadres: sintburghhaamstede@gmail.com. Als ze dat uiterlijk 15 november doen, dan zorgt de Sint dat er een presentje in de bus valt. A Spelletjes voor de kinderen op Hof Poppendamme (links Anomie en rechts Izara). foto lex de meester maandag 19 oktober 2020 Platform bundelt promotie Vorig jaar werd hij al aangekon digd, de multisite voor de onder nemersverenigingen van Schou- wen-Duiveland. Initiatiefnemer Renesse heeft hem al een tijdje in de lucht, de andere verenigin gen haken langzaam maar zeker aan. Mariska den Hartog Renesse - Anton Krijnse Locker, ondernemersvereniging Renesse De parkeerplaats van een bin nenspeeltuin is altijd het saaiste stukje. Maar die van Hof Poppendamme is deze herfst vakantie juist het allerleukste. Want nu de binnenspeeltuin ge sloten is, kun je op de parkeer plaats vanuit de auto een speelparcours afleggen. Terwijl ondertussen je afhaaleten wordt klaargemaakt. Maurits Sep Grijpskerke Sinterklaas gaat dit jaar digitaal in Burgh-Haamstede. Annelies Noordhoek van het organise rend Sinterklaascomité ziet geen andere oplossing dan dat. ,,We zijn al maanden bezig te be denken hoe we toch iets kunnen organiseren. Telkens hebben we het plan aangepast, maar tel kens mag er weer iets niet." Mariska den Hartog Burgh-Haamstede -Annelies Noordhoek, Sinterklaascomité BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00 uur: Tai Chi, 19.00-21.30 uur: Re petitieavond Muziek vereniging Witte van Haems- tede; Handmadestu dio Zuidstraat, 19.00 21.00 uur: Handwerk- café; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Re petitie Slagwerkgroep Cres- Beat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; NOORDGOUWE Dorpshuis,14.30 uur: Schildercursus Neeltje Meerman, 19.00-21.45 uur: Pila- tes, 20.30-23.00 uur: Badminton; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Trolls Wereldtour, 20.00 uur: Love Sarah; Ge bouw 4SD, 9.30-11.30 uur: Postcafé, 18.30 uur: Timmerclub; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen. 'Witt!*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45