Streep door oudste zaalvoetbaltoernooi Ook Roemeratoe kan pronken met koppositie O O) CD O Mountainbikester uit Zierikzee pakt zilver op EK ZEELAND 11 Voor Anne Terpstra was er voor het eerst succes op een groot toernooi. Milan Vader kon zich door materiaalpech niet mengen in de strijd om de medailles. Shirin Lindy 'S-HEER ARENDSKERKE Het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi voor volwasse nen in Goes gaat dit jaar niet door. De or ganiserende voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke zette dit weekeinde een streep door deze editie. ,,We hebben deze beslissing zo lang mo gelijk proberen uit te stellen in de hoop dat de situatie zou verbeteren", aldus de orga nisatie. ,,Dat is echter niet het geval en heeft daarom met pijn in het hart de knoop maar doorgehakt.'' De beslissing volgt in de week dat de co ronamaatregelen verder zijn aangescherpt door de overheid. Volwassen mogen voor lopig geen wedstrijden spelen en niet trai nen in groepen groter dan vier spelers. De voetbalbond heeft alle wedstrijden tot en met 8 november al afgelast. Het RIVM liet dit weekeinde bij monde van Jaap van Dissel al weten dat een ge deeltelijke lockdown zomaar eens tot in december kan duren. Het kerstzaalvoet- baltoernooi van 's-Heer Arendskerke wordt traditioneel op tweede kerstdag ge houden in sporthal Omnium. Het toernooi is het grootste en oudste nog bestaande eendaagse zaalvoetbaltoer nooi van Zeeland voor veldvoetballers. In 1972 werd de eerste editie gehouden en dit is de eerste keer dat het toernooi geen doorgang kan vinden. Volgend jaar hoopt de organisatie zijn 49ste editie alsnog te houden. VLISSINGEN Ook de derde Zeeuwse voetballer heeft dit seizoen op kop gestaan in de eredivisie. Godfried Roemera- toe uit Oost-Souburg stond een halve dag trots aan de leiding met FC Twente. Zaterdagavond won de 21-jarige middenvelder met zijn team van Willem II (0 3) met als beloning de kopposi tie in de eredivisie. Eerder in dit nog prille seizoen konden ook de twee andere Zeeuwse spelers in de eredivisie al pronken met de eerste plaats in de eredivisie. Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden, die gis teren met 5-1 verloor bij Ajax, kwam bij zijn nieuwe club SC Heerenveen binnen met een 3- 1-zege bij Fortuna Sittard. Op doelsaldo stond de Friese club daarmee eerste. Twee weken la ter stond ook Bart Nieuwkoop uit Tholen (gisteren 1-1 tegen Sparta) aan de kop na een 4-1- zege, bij Willem II. Roemeratoe raakte de leiding gisteren alweer kwijt. Vier clubs passeerden uiteindelijk nog. zijn provinciegenote niet volgen. De 24-jarige Middelburger ging in de eer ste ronde voorop in de kopgroep toen hij lek reed. Na een bandenwissel en een inhaalrace eindigde hij nog op de dertiende plaats. Vader was na zijn enigszins mis lukte WK - hij reed lang op kop, maar zakte terug naar de 23ste plek - ge brand op een mooi resultaat. En zijn bronzen medaille van vorig jaar smaakte natuurlijk nog naar meer. Maar door die lekke band kwam het er niet van. Lekke banden zijn vrij zeldzaam binnen de top van het mountainbi- ken. Het materiaal is zo goed, dat zelfs de meest venijnige rotsformaties het niet kapot krijgen. Maar als het ge beurt, word je meteen ver terugge worpen. Een band verwisselen in het mountainbiken duurt een stuk langer dan tijdens de Formule 1, vooral als het een achterband betreft. Toen Vader dus weer op zijn fiets zat, waren de andere toppers uit Zwit serland, Frankrijk en Italië al gevlo gen. Hij zette nog wel flink aan, repa reerde de schade enigszins en finishte uiteindelijk op exact tweeënhalve mi nuut van de Zwitserse winnaar Nino Schürter. Na acht wereldtitels verze kerde hij zich in eigen land eindelijk van Europees goud. Met het EK zit het ultrakorte MTB- seizoen erop. In vier weken raffelden Terpstra en Vader het NK, twee World Cups, het WK en het EK af. Terpstra haalde er zo goed als het maximale uit, Vader miste na zijn na tionale titel en twee wereldbekerme dailles een bekroning op één van de eindtoernooien. Anne Terpstra (29) had zaterdag in het Zwitserse Monte Tamaro een pri meur. Als allereerste Nederlandse ooit pakte de voormalige Zierik- zeese een medaille op het Eu ropees kampioenschap, dat voor de 29ste keer gehouden werd. In een ietwat saaie race - na de eerste ronde lag de wedstrijd al in een plooi - reed ze naar de tweede plaats. Met de podiumplaats haalde de nummer drie van de we reldranglijst haar gram. Een week na het WK, waarbij ze na twee rondes met ademha lingsproblemen uitstapte, maakte ze wel haar favorietenstatus waar. Ze kon alleen Pauline Ferrand-Prévot, de Franse wereldkampioene, niet hele maal bijbenen. Ferrand-Prévot maakte de wed strijd gelijk hard. Zij trok het veld in de eerste ronde al uit elkaar. Anne Terpstra, de Engelse Evie Richards, de Zwitserse Sina Frei en de Oekraïense Yana Belomoina konden op het droge, stenenrijke parkoers als enigen vol gen. Na de eerste doorkomst wist de Fran^aise al dat haar eerste plaats niet in gevaar kwam en op haar beurt rea liseerde Terpstra, die uiteindelijk op 41 seconden finishte, zich dat het gat met de nummer drie groot genoeg was. Milan Vader kon het voorbeeld van maandag 19 oktober 2020 GO 5 Veldrijdster Shirin van An- rooij (foto) liet zich zaterdag zien tijdens de Beringencross. De achttienja rige Kapelse fi nishte verdien stelijk als vijfde, op anderhalve minuut van win nares Denise Betsema. Zeven rondes lang reed ze tussen de vijfde en de achtste plaats. Waar anderen schuivertjes maakten, bleef de Zeeuwse foutloos. 22 Ook Lindy van Anrooij uit Ka- pelle moest dit weekeinde haar meerdere erkennen in Denise Bet- sema. De ou dere zus van Shirin van An- rooij werd gis teren 22ste in de veldrit in Bern, die werd gewonnen door Betsema. Za terdag won Betsema de Beringencross waarin Shirin vijfde werd. Anne Terpstra zet kroon op ultrakort seizoen Milan Vader (oranje shirt) reed bij de start nog zij aan zij met de la tere winnaar Nino Schürte. foto epa 7 Bij de beloftes reed Mick van Dijke uit Colijnsplaat een ver dienstelijke wedstrijd. Hij fi nishte zaterdagochtend als zevende, op 1.56 minuten van de winnaar. Op het WK was hij een week eerder 31ste gewor den. Roeland van Vliet Anne Terpstra op weg naar zil ver in de Zwitserse bossen. foto EPA Monte Tamaro a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43