Speel het Ronde van Spanje Wielerspel en win een Wahoo fietstrainer! 10 WIELRENNEN GIRO D'ITALIA maandag 19 oktober 2020 Wilco Kelderman heeft de roze trui voor het grijpen, maar naast de revelatie Joao Almeida kunnen het coronavirus en het weer een eindzege in de Giro nog in de weg staan. Pim Bijl Piancavallo Zelden was een rustdag in een grote ronde zo spannend als die van vandaag. Het kan niet anders of Wilco Kelderman zal de resultaten van de vandaag af te nemen corona tests angstvallig afwachten. Vorige week laaide de discussie over het wel of niet doorgaan van de Giro hevig op, nadat Mitchelton-Scott (met na Simon Yates ook vier posi tieve stafleden) en Jumbo (Steven Kruijswijk) naar huis vertrokken. Bij een nieuwe reeks positieve gevallen in het peloton wordt onherroepelijk opnieuw de vraag gesteld of doorkoersen wel verant woord is. Het maakt dat óók van daag en morgenochtend bepalend zijn voor een eindzege van Kelder man, want daar lijkt hij hard naar op weg te zijn. Het coronavirus en het najaars weer, dat het parkoers met nog drie bergetappes en tijdrit overhoop zou kunnen gooien, lijken inmiddels een groter gevaar dan Keldermans op voorhand genoemde rivalen. Favorieten Geraint Thomas, Simon Yates en Steven Kruijswijk vielen uit. Jakob Fuglsang, Vincenzo Nibali, Domenico Pozzovivo en Ra- fal Majka verloren gisteren op nieuw veel tij d en volgen al op ruim drie minuten. Heel even leken zijn sterke Sunweb-ploegmaten giste ren al de roze loper voor Kelderman uit te rollen op weg naar Pianca- vallo, maar de op 9 kilometer van de streep geloste Joao Almeida hield van zijn 56 seconden voorsprong op Kelderman uiteindelijk 15 tellen over. De pas 22-jarige Portugees Almeida is de revelatie van deze Giro. Hij is de trotse rozetruidrager We hebben de roze trui gemist, maar we kunnen heel blij zijn. Dit was een te gekke rit - Wilco Kelderman PODIUM/^ 185 km in zijn eerste profjaar, zijn eerste grote ronde ooit. Hij moet te kraken zijn in het hooggebergte van de ko mende week, maar reed gisteren met zijn tong uit zijn mond op nieuw een dijk van een bergetappe. Knap vierde werd hij. Achter Geog- hegan Hart, Kelderman en Hindley. Dat Almeida tij d verloor was vooral te danken aan het berenwerk van Hindley, die de laatste 7 kilometer op kop reed voor zijn kopman Kel derman. De Australiër is de nieuwe nummer 3 in het klassement. ,,Heel de dag reden we op kop", zei Kelderman na de aanval op de lei der. „Iedereen reed supersterk. Ik hoefde alleen de jongens te volgen. We hebben de roze trui gemist, maar we kunnen heel blij zijn. Dit was een te gekke rit." Kelderman zit in een droomposi- tie. Dit weekeinde bevestigde hij met een negende plaats in de tijdrit naar Valdobbiadene en zijn tweede plaats op weg naar Piancavallo dat hij klaar is deze Giro naar zijn hand te zetten. En dan bewees Sunweb ook nog eens de sterkste ploeg in de bergen te hebben. Met etappes over zware bergen als d'Izoard, de Agnello en de Stel- vio in het vooruitzicht moet Kel derman de eindzege kunnen bin nenhalen. „Kelderman is dé favo riet voor de eindzege. We gaan hem proberen in die trui te krijgen", zegt ook Hindley. ,,Maar dit is de Giro. Alles kan gebeuren. Dat is ook de schoonheid van deze ronde." Bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Spanje. Selecteer 20 runners en maak kans op een Wahoo KICKR Core en vele andere prijzen. Speel gratis mee op pzc.nl/rondevanspanje H Wilco Kelderman (links) op weg naar Piancavallo, met naast hem etappe winnaar Tao Geo- ghegan Hart. PC Wilco Kelderman zal ook nagelbijten tijdens rustdag GIRO D'ITALIA Etappe 15: Rivolto - Piancavallo 1. Geoghegan Hart (GB/Ins) 2. Kelderman (Ned/Sun) +0.02 3. Hindley (Aus/Sun) +0.04 4. Almeida (Por/Qst) +0.37 5. Majka (Pol/BOH) +1.22 6. Konrad (Oos/BOH) +1.29 Algemeen klassement: 1. Almeida (Por/Qst) 59.27.38 2. Kelderman (Ned/Sun) +0.15 3. Hindley (Aus/Sun) +2.56 4. Geoghegan Hart (GB/Ins) +2.57 5. Bilbao (Spa/TBM) +3.10 FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42