1 Van Aert kan boven frieten al lachen de streep in 'Vlaanderen', het wielergevecht waar iedereen al van droomde Blaak slaat slag op de Paterberg 9 mmv llll! nummer één (Van der Poel) en twee (Van Aert) op het podium. Maar hoe vaak ze elkaar ook tegen kwamen, in de modder of op de weg: saai werd het nooit. Voorspel baar evenmin. Documentaires Zo ook de laatste kilometer van de Ronde van Vlaanderen van 2020. Dat is er één zoals nog nooit gezien. Eentje voor de eeuwigheid, voer voor televisieuitzendingen en do cumentaires. Van der Poel komt als eerste onder het rode vod door met Van Aert aan zijn wiel geplakt, tot het bord van de laatste 200 meter. Dan ontbranden de twee voor een laatste krachtsexplosie. Van der Poel kan zich niet herinneren dat hij ooit zo gesprint heeft tegen Van Aert. ,,Ook in de cross is het nog niet vaak voorgekomen. En op de weg is het een van de eerste keren dat we met twee naar de meet zijn gereden.'' Het zal niet de laatste keer zijn, aangezien Van der Poel en Van Aert de wielersterren zijn van nu en van de toekomst. Want hoe vaak ze el kaar nog tegen zullen komen: saai wordt het nooit. Voorspelbaar evenmin. Het is een halfuur na zijn pijnlijke nederlaag als Wout van Aert weer kan lachen. In een batterij aan interviews na de finish komt dan toch de vraag: wéér tweede achter Ma thieu van der Poel, zoals dat in de cross ook zo vaak gebeurde. „Wat ben ik toch ook een sukke laar, hè." Het journaille lacht, Van Aert lacht. Heel langzaam komt dan het besef dat zijn waanzinnige seizoen ten einde is. De winnaar van Strade Bianche, Milaan-San Remo en twee Tourritten haalt eens diep adem. „Natuurlijk overheerst nu de teleurstelling, als je zo dicht bij de zege in de Ronde van Vlaanderen bent. Maar als ik straks aan de frieten en de pintjes zit, zal het besef komen dat het een mooi jaar was." Maar natuurlijk, de pijn van deze nederlaag is niet zomaar weg. „Ik ga die sprint in mijn gedachten nog wel een paar keer rijden. Als ik het over zou mogen doen, zou ik eerder zijn aangegaan. Maar als, als, als... Mijn val eerder in de wedstrijd was niet ideaal. Het heeft kracht gekost om dat goed te maken, maar ik ga geen excuses aandragen. Ik had nog steeds goede benen. Ik heb gekoerst zoals ik wilde koersen. Mathieu was een heel klein beetje beter dan ik." Vorige week na Gent-Wevel- gem hadden de twee het nog aan de stok met elkaar. Van Aert verweet Van der Poel dat hij vooral koerste om de Belg niet te laten winnen. Gisteren streden ze met open vizier. Van Aert: ,,Of ik extra baal dat ik juist van hem heb verloren? Nog niet over nagedacht. Tweede achter wie dan ook zorgt altijd voor een slecht ge voel." VROUWEN maandag 19 oktober 2020 GO Mathieu van der Poel steekt in pure euforie zijn fiets de lucht in. Op 25-jarige leeftijd wint hij zijn eerste 'monument', de Ronde van Vlaanderen. FOTO COR VOS Als halfgod in België een mil limetersprint verliezen in de Ronde van Vlaanderen van Mathieu van der Poel. Wout van Aert had alle reden om zich op te sluiten in zijn hotel kamer. Maar na de grootste teleurstelling toonde de Jumbo-Belg zich bovenal een waardig verliezer. „Hij was een heel klein beetje beter dan ik." Daniël Dwarswaard Oudenaarde M Van Aert beklimt het podium. FOTO BELGA OUDENAARDE Chantal van den Broek- Blaak (30) won solo de Ronde van Vlaan deren bij de vrouwen. Ploeggenoot Amy Pieters kwam ruim een minuut na Blaak als tweede over de finish. De Nederlandse ploeg Boels-Dolmans was met Anna van der Breggen, Blaak en Pieters sterk vertegen woordigd in de finale. Richting de Paterberg trok Blaak door. Ze- begon aan een solo op 18 kilometer van de finish. ,,Ik ben heel blij dat ik hier eindelijk als eerste over de streep mag komen'', vertelde Blaak. ,,Het was niet per se de bedoeling om er vanaf de Paterberg vandoor te gaan. Ik keek om mij heen en zag dat ik alleen voorop zat. Met Anna en Amy nog bij de achtervolgers, wist ik dat we het spel uit konden spelen.'' Chantal Blaak soleert naar de zege. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41