'Wat NAC nu meemaakt, is vrij extreem' II Willem II lijdt pijnlijke nederlaag in eigen huis 5 NAC moet het in de topper met Cambuur morgen naar alle waarschijnlijkheid doen zonder Colin Rösler, Thom Haye en Mounir El Allouchi. Dat Covid-19 flink heeft huisge houden en in alle lagen is doorge drongen tot de diepste poriën van NAC, is algemeen bekend. Lang zaamaan wordt ook duidelijk dat de koploper van de eerste divisie zeker drie vaste krachten mist, aangevuld met enkele twijfelge vallen die doorgaans op het wed strijdformulier staan, in de week dat het in vier dagen Cambuur én Almere City treft. Aan het beleid dat NAC geen namen prijsgeeft van corona slachtoffers, is niets veranderd. Toch sijpelt langs meerdere goed ingevoerde kanalen door dat vooral de verdediging en het mid denveld zware klappen te verdu ren krijgt. Zo zijn naar verluidt Colin Rösler, Thom Haye en Mou nir El Allouchi door het virus vo rige week buitenspel gezet. Voor dit trio, onomstreden in de eerste zes wedstrijden, lijkt Cambuur te vroeg te komen. Daarnaast zijn linksbacks Javier Noblejas en Je- thro Mashart evenmin inzetbaar. Met Lex Immers schiet de coro nateller door naar zes, hoewel de routinier niet zo hard is getroffen als bijvoorbeeld Haye of El Allou chi. De Hagenaar had mildere klachten, terwijl reservedoelman Roy Kortsmit evenzeer is geraakt door corona. Gelukkig voor NAC De quarantaine zit erop. Helaas houdt de KNVB geen rekening met hersteltijd is Nick Olij zaterdag voor het eerst vader geworden van een kernge zonde baby, zoals de keeper op In- stagram deelde, waardoor hij be schikbaar is voor de twee krakers. Het goede nieuws is dat de voor hoede, met Nick Venema, Sydney van Hooijdonk en Kaj de Rooij, de voorbije twee weken zonder schade is doorgekomen. Aanwinst De Rooij is fit en speelklaar. Ver der stond Maurice Steijn gisteren voor het eerst sinds 30 augustus op het trainingsveld in Zundert. ,,Ik ben niet helemaal klachten- vrij, maar wel vrijgegeven door de artsen. Ik ben behoorlijk ziek ge weest, mijn dochter is ergens in Den Haag besmet geraakt. De waarde was dusdanig laag dat ik niemand kan besmetten", zegt Steijn, die moet gaan puzzelen nu. ,,We missen veel spelers, dat is een domper. We hebben een week niet kunnen trainen. Daarom heb ben we bij de KNVB het verzoek ingediend om de wedstrijd op nieuw te cancelen. De bond wilde daar niet in mee. De argumentatie is dat wij na de uitbraak (een dag voor De Graafschap - NAC, red) tien dagen in thuisquarantaine moesten. Die tijd zit erop. Helaas houden ze geen rekening met her- steltijd." Toch wil Steijn zich niet bij voorbaat excuseren voor zijn gekortwiekte elftal. Hij beklem toont dat NAC morgen een repre sentatief elftal op de been brengt. ,,Wat wij nu meemaken is vrij ex treem, maar wij gaan onze huid duur verkopen." een basisplaats verdiende. Uros Spajic was in Tilburg nog de rust zelve, maar maakte in de Kuip teveel overtredin gen en leidde op die manier de 1-1 in. „Individueel had iedereen het lastig, Sparta speelde veel fanatieker dan Fey- enoord. Maar laat ik duidelijk zijn: Fey- enoord heeft geen ploeg die zomaar van iedereen wint'', zei Advocaat. En dus hield hij zich maar vast aan het feit dat de ploeg voor de negen tiende keer op rij in competitiever band geen verlies leed. ,,We hebben weer niet verloren'', vertelde Advocaat. Zodra er een paar pionnen wegval len bij Willem II blijft er weinig over van het gepo lijste combina tiespel van vorig sei zoen. Na de vrijdagtrai ning moest trainer Adrie Koster (foto) wegens kleine bles sures een streep zetten door de na men van Jordens Peters en Pol Llonch. Dat had divers verschuivin gen tot gevolg. Dat Görkem Saglam in plaats van spelverdeler weer ver dedigende middenvelder werd, bleek zelfs fataal. Na twee minuten leverde hij de bal zomaar in bij Va clav Cerny. Die stuurde Danilo de diepte in en Willem II incasseerde het eerste tegendoelpunt. Willem II ontsnapte aan een 0-2 achterstand, maar deed het voor de pauze nog enigszins acceptabel. Het wegvallen van Driess Saddiki vlak voor de rust en Leeroy Owusu in de pauze, allebei met hamstringklach ten, was echter te veel tegenslag. FC Twente kon Willem II vervol gens nog makkelijker afschudden dan Feyenoord bij de 1-4 een paar weken geleden. Jayden Ooster- wolde strafte een fout van Ole Ro- meny af. Danilo schoot, na een handsbal van Nelom, in twee in stanties een penalty achter Ruiter. ,,De kracht was vorig seizoen het collectief," zei Willem II-trainer Koster na afloop. „Noodgedwongen omzettingen doen het elftal geen goed. Een aantal spelers is teveel met zichzelf bezig." maandag 19 oktober 2020 GO Yadran Blanco Breda Keeper Nick Olij is zaterdag vader geworden en is beschik baar in de krakers. foto bsr agency Maurice Steijn van een 9 naar een 3 Er is nog veel werk te doen om van Willem II een structurele subtopper in de eredivisie te maken. Dat werd zaterdag nog eens pijnlijk duidelijk na de 0-3 nederlaag tegen FC Twente. Wilber Hack Tilburg Feyenoord is al ne gentien competitie wedstrijden op rij ongeslagen. Een vrije trap van Steven Berghuis verdwijnt over het doel van Benjamin van Leer. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37