tegengoal mag niet tegen Liverpool' 3 PSV hoopt spelers snel weer te zien He ■Hel I^E6^IH5'5' CORONASPOOK actie, en even dacht de voormalig we reldkampioen misschien in een speel tuin te zijn beland. Niet alleen met die ene goal, maar ook met een paar andere eenvoudige en doorslaggevende acties was Götze direct van grote waarde voor PSV. Hij was een paar keer knap in staat om zijn team uit netelige situaties te spelen en onderschepte en passant nog een counter van PEC. Schmidt was na afloop goed te spre ken over het spel van de nieuwe PSV- vedette, die zich volgens hem helemaal geen vedette voelt. ,,Mario is een hele normale kerel, die gewoon heel goed kan voetballen en het team weet te hel pen", gaf hij onder meer aan. ,,Ik heb niet getwijfeld om hem op te stellen, omdat ik wist dat hij er alles aan had ge daan om fit te blijven." Na 67 minuten was de opdracht in Zwolle voor hem volbracht en is het een kwestie van her stellen richting het Europa League-duel van donderdag. Het lijdt geen twijfel dat Schmidt zijn nieuwe maarschalk te gen het Spaanse Granada wil inzetten om in internationaal verband ook een goede start te maken. Reservespeler Quincy Promes bleef na het rustsignaal even bij de bank van Ajax wachten. Dat deed de international, die woensdag te gen Italië ook al werd gepasseerd, om Mohammed Kudus persoon lijk met diens eerste Ajax-treffer te feliciteren. Samen liepen de concurrenten vervolgens naar de kleedkamer. Wat alom steeds meer als wisse ling van de wacht wordt gezien na de ijzersterke entree van aankoop Kudus en de vormdip van nieuwe schaduwspits Promes, kreeg tegen Heerenveen verder gestalte. Naast een nieuw, puik optreden helpt een andere aankoop, Davy Klaas- sen, daar een handje bij. Niet door zelf als vanouds als schaduwspits te fungeren, maar een iets behou- dendere rol aan te nemen. Daar door schoof Kudus door naar de plek van Promes.Ook de aanval bleef niet onberoerd. Kersverse va der Zakaria Labyad stond zijn plek af aan Lassina Traoré, terwijl Ten Hag het na bijna een jaar van reva lideren ook tijd vond om David Neres weer aan de aftrap te laten verschijnen. Antony, smaakmaker De Champions League brengt een andere intensiteit met zich mee in de eerste maand, begon daar door verrassend voor het eerst op de bank. Het kwartet aan reserves zag Ajax bij vlagen weer swingen zo als het team dat in de voorberei ding met hen in de ploeg had ge daan. Niet negentig minuten lang, maar in grote fases oogde Ajax heel gretig en frivool. Defensief was het verre van perfect, hetgeen halverwege de tweede helft bij de tegengoal treffend werd uitge beeld. Na uitgerekend de mooiste Ajax-aanval lag het veld open. Een paar passes later liep Henk Veer man de 3-1 binnen. ,,Er waren momenten dat ze te gemakkelijk open konden draaien", zag Klaassen. ,,Dat kan vandaag misschien, maar woens dag niet. Als - met alle respect - Heerenveen al een doelpunt maakt, zal Liverpool dat zeker doen." Ten Hag sloot zich daarbij aan. ,,Die goal was belachelijk. Dat soort zaken kun je je in de Cham pions League niet veroorloven. Dat zal woensdag ook zeker niet gebeuren." Van een fatsoenlijke graadmeter was volgens Ten Hag dan ook amper sprake. ,,Het is nauwelijks te vergelijken. De Champions League brengt een heel andere intensiteit met zich mee." Omdat Ajax in het miljar denbal nog meer balans, body en diepgang moet overleggen, is het verre van zeker dat het elftal dat Heerenveen oprolde woensdag ook de Engelse kampioen op wacht. ma OnanaF1- sa lm el maandag 19 oktober 2020 GO S Mario Götze werd de vijfde speler die scoorde in een WK- finale en in de eredivisie, na Helmut Rahn, Johan Neeskens, Dick Nanninga en Ronaldo. PSV kreeg voor de wedstrijd tegen PEC te maken met een forse tegenvaller. Met Eran Zahavi en Jordan Teze vielen twee beoogde basisspelers door het coronaspook plots weg uit de selectie. Teze no teerde vorige week een posi tieve test en Zahavi kwam daar na de interlandperiode bij. Teze mag wel weer trainen met de groep, maar noteerde nog niet de door de KNVB ge ëiste fysieke waarden om weer een wedstrijd te mogen voetballen. Zahavi komt begin deze week uit quarantaine en moet dan opnieuw worden getest. PSV hoopt het duo snel weer te kunnen inzet ten. ,,Het zijn moeilijke tijden, ook in het voetbal", zei trainer Roger Schmidt gisteren. ,,Dat er nu ook bij ons gevallen zijn, proberen we met alle macht te voorkomen. We proberen allemaal om zo goed mogelijk met de situatie om te gaan. PSV heeft een goede groep en alle spelers nodig, blijkt maar weer. Ik ben blij dat we Timo (Baumgartl, red.) nog aan boord hebben." PSV-trainer Roger Schmidt foto bsr agency Mario Götze kan al na acht minuten juichen, na zijn eer ste goal voor PSV. FOTO PIM RAS Erik ten Hag AJAX - HEERENVEEN Mazraoui TA H ^3 Tagliafico 61. Klaiber - Schuurs Blind TA 82. Martinez - Klaassen Neres TA 80. Promes - Gravenberch Kudus Traoré TA Tadic TA 61. Antony - H. Veerman Batista J. Veerman Meier TA 46. Nygren 6 Kongolo TA Van Bergen 81. Dewaele - Wouden berg Bochnie- wicz Van Hecke |B^|[4'5| Dresevic Floranus Mulder Kuipers 6,5 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35