Onverstandia 'Arm gezin krijgt van gemeente te weinig info over regelingen' Vissers ontdekken dode man bij Oesterdam: 'Die moet hier gedumpt zijn' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Ik zei het afgelopen week in alle oprechtheid nog tegen een col lega. ,,Ik zou er wel eens uit wil len, het is jaren geleden dat ik op vakantie ging." Af en toe komen herinneringen op mijn telefoon langs en zie ik Griekse stranden of markten in Venetië. Ze herinneren me aan een zorgeloze tijd, waarin je zomaar op een vliegtuig kon stappen om je vervolgens onder te dompelen in anders: andere zon, andere wind, ander water, ander eten. Om vervolgens verder te gaan met de opmerking, 'maar een vliegtuig nemen lijkt me nu niet zo verstandig en lange stukken in de auto eigenlijk ook niet'. over, of misschien was het de ko ningin, of, wat ook niet uit te slui ten is, dat het zijn drie dochters waren. Ik heb weinig gemeen met de koning maar één ding wel: drie dochters. Ik begin zelf al te wanke- len als er één dochter haar volle gewicht ergens achter zet, laat staan als er drie in dezelfde rich ting duwen. niet. De tijd dat koningen onfeil baar waren, ligt gelukkig ver ach ter ons. Iedereen maakt tegen woordig fouten, zelfs koningen. Wat niet veranderd is, is dat ko ningen hele legers adviseurs heb ben, tot aan de minister-president aan toe. Dat niemand in de hele entourage de koning dit heeft af geraden, zodanig dat de koning zijn plannen wijzigde, is zorgelijk. Het is wel zo handig dat, iemand die als voornaamste taak heeft de boel een beetje bij elkaar te hou den in tijden van crisis, goed ad vies krijgt en zijn tegenspraak or ganiseert. Lakeien hebben een an dere functie. De adviseur die zich gedraagt als lakei bewijst niemand een dienst. geldt: alleen noodzakelijke reizen over en weer. In Hulst bleven gis teren de Belgische bezoekers bin nenstromen. En vice versa was het druk bij de Belgische tankstations met gele kentekenplaten. Zowel koningen als gewone stervelingen hebben soms moeite om te zien dat die regels ook voor hen gelden. De tijd dat koningen onfeilbaar waren, ligt gelukkig ver achter ons DE STELLING Vandaag: Ik ben toch blij met onze koning Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HET OUTBREAK MANAGEMENT TEAM Politiehond grijpt man bij diefstal zonnepanelen Nieuwjaarsduik gaat niet door VLISSINGEN Veroorzaker ravage De Keien meldt zich De helft van de gemeenten wijst mensen actief op tegemoetkomin gen waar ze recht op hebben. ,,Dat is geen goede score", vindt Splinter. ,,Het is opmerkelijk, omdat ge meenten in 2015 in een armoede- pact de intentie hebben uitgespro ken om goed te communiceren naar mensen die in armoede le ven", zegt Frans van Kollem, voor zitter van Splinter. ,,De gemeenten zetten de informatie wel op hun website of in voorlichtingsfolders, maar ze gaan niet naar de mensen toe. En dat is wel nodig." Splinter stelde in de aanloop naar Wereldarmoededag, afgelopen za terdag, vragen aan alle Zeeuwse ge meenten over hun armoedebeleid. Twaalf van de dertien gemeenten vulden de enquête in; alleen Schouwen-Duiveland reageerde niet. Aanspraak Gezinnen die in armoede leven, kunnen in de ene gemeente meer tegemoetkomingen krijgen dan in de andere gemeenten, blijkt uit de enquête van Splinter. De inko mensgrens voor een collectieve zorgverzekering ligt in de ene ge meente hoger dan in de andere. In woners van Schouwen-Duiveland kunnen hier aanspraak op maken als ze een inkomen hebben tot maximaal 130 procent van de bij standsnorm. Voor Terneuzen is dat 120 procent. Onwenselijk Gratis lidmaatschap van de biblio theek of musea worden niet in alle gemeenten aangeboden. Dat geldt ook voor buurtactiviteiten, kook lessen en kledingruildagen. Splin ter vindt die verschillen onwense lijk. Van Kollem: ,,Mensen moeten vanwege het aanbod van regelingen niet in een andere gemeente gaan wonen. We willen met de gemeen ten in gesprek om meer harmonie in het beleid te krijgen." Tot nu toe heeft geen enkele ge meente een ambassadeur aange steld, terwijl dat in het armoede- pact uit 2015 is afgesproken. Deze persoon is aanspreekpunt voor mensen die hulp nodig hebben. Een maatjesproject, waarbij kinde ren worden gekoppeld aan een vol wassene om leuke dingen te doen, is nog in geen enkele gemeente van de grond gekomen. De vissers zagen de man zaterdag ochtend rond negen uur liggen on deraan een steiger, vlakbij de Berg- sediepsluis. Ze dachten eerst nog dat het een pop was. 'Ze gooien ook van alles in het water', mompelde een van de vissers terwijl hij in de schemering voorbijliep. Ze vonden het toch wel erg verdacht en gingen poolshoogte nemen. Toen ze ont dekten dat het een man was, waar schuwden ze de politie. Agenten zetten de omgeving van de vindplek af en begonnen direct een groot onderzoek dat urenlang doorging. Daarbij werden onder meer een helikopter en boot inge zet. Onder welke omstandigheden de man is gevonden, is onbekend. Ook wil de politie in het belang van het onderzoek nog niks zeggen over de identiteit van de man. Volgens de vissers moet de man gedumpt zijn. ,,Dat is geen plek waar je aan kunt spoelen, de stro ming is daar veel te zwak", zegt een van de vissers, die anoniem wil blij ven. ,,Hij zag er ook niet uit alsof hij er al lang lag. Ze hebben hem daar vermoedelijk gewoon het water in gekieperd." De vissers maken zich toch wel zorgen over het misdrijf. ,,Wij lopen daar 's nachts vaak om naar onze vissersboten te gaan. Stel je voor dat je die criminelen betrapt terwijl ze bezig zijn. Dat is toch linke soep." Geen prettige plek Ilse Molenaar, die haar rondvaart boot Zwerver 3 vlakbij de steiger heeft liggen, werd zaterdagmiddag tegengehouden toen ze aankwam. ,,We mochten er niet op, omdat al les was afgezet." Ze heeft geen idee wat er is gebeurd. ,,Wat ik wel weet, is dat het 's avonds geen prettige plek is om te zijn. We hebben al va ker gezien dat er mensen komen die hier niks te zoeken hebben. Dat hebben we ook doorgegeven aan de politie, die wel vaker een controle ronde doet. Zeker in coronatijd. Deze plek ligt heel erg afgelegen, vanaf hier zit je zo in het buiten land. We gaan ervan uit dat het geen bekende van ons is, anders hadden we het vast al gehoord." maandag 19 oktober 2020 De koning dacht daar anders Maar goed: verstandig is het Tussen België en Nederland Reageer op pzc.nl Weekend: Coronaregels: geen discussie meer, gewoon naleven! 1604 stemmen 'S-HEER ARENDSKERKE De politie heeft gister ochtend een 20-jarige man uit Yerseke aange houden op verdenking van diefstal van zonnepa nelen. De diefstal werd gepleegd op een zonne- park aan de Sinoutskerk- seweg in 's-Heer Arends- kerke en werd opgemerkt door een beveiligingsme dewerker. Die had losse zonnepanelen in de berm aangetroffen. Agenten werden opgeroepen, maar hielden zich schuil omdat ze vermoedden dat de dieven terug zou den komen om de pane len op te halen. Rond 3.00 uur trof de po litie de verdachte aan en kon die met hulp van een politiehond werden aan gehouden. WESTENSCHOUWEN Met zijn allen de ijskoude zee in rennen om het nieuwe jaar te vieren op het strand bij Westen- schouwen zit er volgend jaar niet in. Het bestuur van de Nieuwjaarsduik Westenschouwen heeft de voorbereidingen voor het evenement gestaakt. Vorig jaar renden 880 deelnemers het water in en kwamen er meer dan 2000 mensen kijken. Dat is vanwege het coronavi rus dit jaar niet mogelijk. De jubileumeditie (25e keer) wordt nu verplaatst naar 1 januari 2022. Een 23-jarige man uit Spijkenisse heeft zich donderdag bij de politie gemeld en verteld dat hij de bestuurder van de auto was die op vrijdag avond 28 september ge zondheidscentrum De Keien in Vlissingen bin nenreed. De man heeft geen rijbewijs. Hij is in gesloten door de politie. Op het moment van het ongeluk zaten er drie personen in de auto die bij het pand aan de Her- mesweg naar binnen reed. Eén van hen werd die avond aangehouden. De derde persoon, een 21-jarige Vlissinger, raakte bij de botsing zwaar gewond. Mensen die in armoede leven, krijgen van hun gemeente te weinig informatie over regelin gen waar ze aanspraak op kun nen maken. Die conclusie trekt Stichting Splinter Zeeland, het platform voor de bestrijding van armoede en sociale uitsluiting. Cornelleke Blok Vlissingen De man die zaterdagochtend dood werd aangetroffen bij de Oesterdam is omgekomen door een misdrijf. Dat heeft de politie gisteren bevestigd. Een aantal vissers uit de omgeving van Tho- len zag hem liggen. 'Hij moet daar gedumpt zijn door crimine len'. Eldridge Pentury Bas Bareman Tholen SAMENI HOPEN ZE OE KONINS ONÖER CONTROLE TE KRIJSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2