Onderzoek behoud toerismekantoor Hof Poppendamme brengt plezier naar buiten 4 MIJN DORP, MIJN STAD Mandy en Eric Cevaal uit Oost-Sou burg maken na een boswandeling een tussenstop bij Hof Poppendamme, even buiten Grijpskerke. „Normaal kwamen we hier elke zondag. Als pappa moest werken en de meiden vroeg wakker waren, gingen we hier spelen. En taartjes eten", vertelt mama Mandy. De meiden - Anomie van 7 en Izara van 4 - missen die vaste uitjes wel. Maar het speelparcours op de parkeer plaats is een superleuk alternatief. Vanaf de achterbank van de auto han gen ze uit het raam om ballen te gooien, eendjes te vissen en door gaten in een muur van grote legoblokken te voelen wat daarachter in bakken ligt. ,,Dit is Duplo'', roept Izara, terwijl Anomie iets kouds en ovaals uit een bak haalt. ,,Een aardappel!" Meer verklappen in dit verhaal is na tuurlijk niet leuk voor iedereen die de spelletjesroute nog wil doen. ,,Dat kan de hele herfstvakantie, elke dag van ne gen tot vijf', vertelt Helen Bihi-Zenou van Hof Poppendamme. Zij bedacht de route meteen nadat bekend werd dat horeca dicht moest. ,,Eten afhalen mag wel, maar wie komt er nou naar Hof Poppendamme in de middle of now here om taartjes te halen? Daarom be dachten we iets extra's. En de spullen hebben we hier toch van de binnen speeltuin." Je hoeft geen kinderen te hebben om hiervan te genieten hoor Voor het personeel is het ook leuk om te doen. Medewerkers zijn ver kleed en spelen een rol in het spel. Zo is een van de obers nu een politie agent die ook kan jongleren. ,,Dat kon hij al maar dat wisten we niet. Zo ont dekken we vanalles van elkaar", lacht Helen. ,,Het brengt ons ook samen. In de groepsapp gaan allerlei foto's rond. We hebben heel veel lol." Juist in deze voor Hof Poppen damme moeilijke coronatijd is het be langrijk positief te blijven, benadrukt Helen. Zij en haar man Greg zijn eige- naar van lunchroom Honeypie in Middelburg en namen begin dit jaar Hof Poppendamme over. ,,In de eerste coronaronde hebben we veel geklust en getuinierd. Nu moeten we nieuwe dingen bedenken. In de herfstvakan tie zou het hier bomvol moeten zitten. Zeker met de kou en de regen erbij." Dankzij het spelparcours op de par keerplaats biedt Hof Poppendamme toch een leuke attractie voor de kinde ren. ,,Maar je hoeft geen kinderen te hebben om hiervan te genieten hoor", glimlacht Helen. Zelf heeft ze al de grootste lol als ze kijkt naar hoe de au to's over de parkeerplaats slingeren van spel naar spel, terwijl in de keuken het afhaal-eten wordt klaargemaakt - hartig (friet bijvoorbeeld) of zoet (taart). Mandy Cevaal verheugt zich al op de red velvet taart die tussen haar voe ten staat. Intussen hebben Anomie en Izara de grootste lol op de achterbank. Het ballengooien ging goed, maar met de rebus die Helen heeft bedacht, wil het niet zo vlotten. Vooruit, een kleine tip. Het begint zo: Poppendamme is... Afgelopen voorjaar werd duidelijk dat het doek ging vallen voor de bekende toeristenorganisatie. Zes jaar nadat een aantal afzonderlijke lokale VVV's in Zeeland waren ge fuseerd tot een grote 'VVV Zee land' was de steun en betrokken heid van veel gemeenten afgebrok keld. De dertien Zeeuwse gemeenten moeten het nu dus weer zelf gaan doen. Goes en Reimerswaal zijn de twee gemeenten op Zuid-Beveland die nog een fysiek kantoor hebben. Dat in Goes werd in 2018 zelfs nog Gemeenten willen fysieke voorziening behouden omgebouwd tot een zogeheten in- spiratiepunt. De gemeente laat we ten dit na 1 januari graag open te willen houden. ,,We onderzoeken hoe we een toekomstbestendige voorziening kunnen neerzetten'', zegt een woordvoerster. Reimerswaal wil ook een fysiek kantoor voor toeristen behouden. Wethouder Kees Verburg wijst erop dat het niet alleen een plek is waar mensen informatie kunnen krijgen. ,,Het is bijvoorbeeld ook een verzamelpunt voor de vele rondleidingen die in Yerseke wor den gehouden.'' Dat een toekom stige voorziening weer in het mos seldorp moet komen, is volgens Verburg helder. ,,Dat is onze toeris tische hotspot.'' Over een locatie is hij nog minder duidelijk: dat is in onderzoek. De Reimerswaalse VVV zit nu aan het Kerkplein. Reimerswaal gaf elk jaar zo'n vijf tien- tot twintigduizend euro aan de VVV, voor Goes was dat een kleine 70.000 euro. Dat geld bespa ren de gemeente nu en kunnen ze eventueel steken in het behoud van een toeristenvoorziening. AAGTEKERKE maandag 19 oktober 2020 WA Vanaf de achterbank kun j e een spelletj e spelen Maurits Sep Grijpskerke De parkeerplaats van een binnen speeltuin is altijd het saaiste stukje. Maar die van Hof Poppendamme is deze herfstvakantie juist het aller leukste. Want nu de binnenspeel tuin gesloten is, kun je op de par keerplaats vanuit de auto een speelparcours afleggen. Terwijl on dertussen je afhaaleten wordt klaargemaakt. M Spelletjes voor de kinderen op Hof Pop- pendamme (links Anomie en rechts Izara). foto lex de meester -Helen Bihi-Zenou, Hof Poppendamme De VVV Zeeland houdt over ruim twee maanden op te be staan, maar Goes en Reimers- waal willen graag fysieke kanto ren behouden waar toeristen terechtkunnen voor informatie. Beide gemeenten onderzoeken op welke manier dat het beste kan. Rob Paardekam Goes Gymzaal, 17.45-18.45 uur: Jongerensport voor 12+ DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur: Ex positie bronzen beel den Ernest Joachim GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 09.30-11.30 uur: Inloop voor koffie en thee; MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Heleen Dekker '11 van de 111'; 13.30-15.00 uur: Workshop 'What- sapp'; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur: Ci- nekid on Tour, verto ning van diverse films OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 15.30 uur: Speciale Middeleeuwen mid dag voor kinderen VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; Gymzaal De Bran- ding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissin- gen, 16.00-17.00 uur: Kleu terdans; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's quizavond WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24