Ambtenaar: heus wel 'n uitdagende baan 'Ik hoop dat we kerst ondanks de rottige tijd samen kunnen vieren' ZEELAND 3 Hou de teller in de gaten 'Die kerstballen met panterprint zijn heel erg leuk' Br wt Het idee ontstond tijdens een bor rel voor jonge ambtenaren, vertelt Lea de Kool, voorzitter van het nieuwe platform. Ze is zelf ambte naar bij de gemeente Noord-Beve land. ,,Die borrel was een initiatief van de provincie, waar intern al een netwerkgroep voor jonge ambtena ren bestaat. De vraag was toen of er behoefte was aan een breder plat form voor heel Zeeland." Ambassadeurs Ja, zo bleek. Inmiddels heeft het ambtenarennetwerk een bestuur en ambassadeurs, en hebben zo'n 240 ambtenaren van 35 jaar en jon ger zich gemeld bij de LinkedIn-pa- gina van de netwerkclub. ,,Nou nodigHet is wel goed dat het er is. Zeeland vergrijst, jongeren trekken weg. We willen laten zien dat onze provincie aantrekkelijk is om te wonen en te werken, en dat het mooi is om voor een overheids- Als ambtenaar werk je voor inwoners en van ondernemers. Je kan rechtstreeks heel veel voor hen betekenen organisatie te werken. Dat het gaat om dynamisch en uitdagend werk." ,,Nee, dat klopt. Veel studenten zien het niet als de droombaan voor di rect na hun studie. Maar het kan hartstikke interessant zijn. Als ambtenaar werk je voor inwoners en voor ondernemers. Je kan recht streeks heel veel voor hen beteke nen. Er speelt zo veel, juist ook in een provincie als Zeeland. Het is een belangrijke doelstelling voor ons om dat uit te dragen, en om werken binnen de overheid aan trekkelijk over te laten komen bij jongeren." ,,Nee, die ervaring heb ik niet. Inte gendeel. Zoals in elke organisatie is het belangrijk om een mix te heb ben van jonge mensen met frisse ideeën en oudere mensen met veel ervaring en kennis.'' „DaarnMst is het goed om van andere jonge mensen te horen hoe zij hun creativiteit binnen hun or ganisatie kwijt kunnen, en wat zij doen op het gebied van bijvoor beeld digitalisering en burgerparti cipatie. En dat stukje proberen wij dus te verzorgen, door activiteiten te organiseren waar kennis en erva ringen uitgewisseld worden, en door workshops te organiseren." ,,We doen in de tweede week van november mee aan de Meester in je werk-week. We verzorgen dan workshops voor jonge ambtenaren. Wij zien dat als onze échte start." maandag 19 oktober 2020 De kerstshow in de Intratuin in Koudekerke is dit jaar eer der klaar dan in vorige jaren, vanwege het coronavirus. ,,We begonnen altijd in de herfstvakantie, maar de kerstshow is nu vroeger com pleet. We hopen zo de drukte te spreiden", zegt bedrijfslei der Sjacco Joziasse. Om die reden is de winkel vanaf half november gedu rende vier weken 's avonds tot acht uur open. ,,We heb ben de paden breder ge maakt, zodat mensen makke lijk afstand kunnen houden. Bij de ingang is een tel- scherm: zo weten we precies hoeveel klanten er binnen zijn." Als het te druk wordt, moeten nieuwe klanten bui ten wachten. Via de website is ook te zien hoe druk het in de winkel is. Klanten kunnen ook zien wat de te verwach ten drukte is op verschillende tijdstippen. ,,De Duitse klan ten zijn weggevallen, dus ik verwacht de komende weken geen enkel probleem. Klanten kunnen rustig winkelen." De buitenverlichting gaat ko mende week aan bij Ronny en Jolanda Vanhulle uit Goes. ,,Als je zo veel thuis bent, moet je er toch wat van proberen te maken", is hun motto. ,,Ik vind kerst al tijd een bijzondere periode. Het is fijn om samen te zijn, maar we zijn nu extra voor- Ronny en Jo landa Vanhulle mj/jÈ uit Goes. FOTO LEX DE ■Ui MEESTER zichtig met onze ouders", zegt Jolanda. Dit jaar is anders, en niet al leen door het coronavirus. ,,Onze zoon loopt stage op een schip. Hij vaart naar Ma leisië. Hij mag door het virus maandenlang niet van boord. Hij is er dit jaar niet bij met de kerst." Het stel probeert extra sfeer in huis te brengen met nieuwe kerstballen. ,,We hebben nooit een kerstboom, omdat de kamer dan zo vol staat. Ik vind de kerstballen met pan- terprint heel erg leuk. Daar ga ik een paar potten en vazen mee vullen in de woonkamer." Ze was eigenlijk on derweg naar Albert Heijn, maar Collinda But uit Vlissingen nam onderweg toch even de afslag om kerstac- cessoires te gaan shoppen. ,,Ik hou van de sfeer die voor de kerst in Intratuin hangt. En ik vind het leuk om met de trends mee te gaan. Mijn kerstversie ring thuis is wit en beige. Ik wil graag nog wat witte kunstbloe men kopen." Collinda hoopt op veel gezelligheid met de kerstdagen. „Normaal gesproken komen mijn kinderen allemaal langs, en ik heb nu ook een klein dochter. Maar ik ben bang dat we op moe ten splitsen, nu de nieuwe maatregelen zijn ingevoerd. Je kunt moeilijk met een grote groep mensen aan tafel gaan zitten. Ik werk in de zorg: ik kom bij oudere mensen thuis, dus ik wil het virus niet overdragen. Ik hoop dat we kerst, ondanks de rottige tijd, toch met elkaar kun nen vieren." Collinda But uit Vlissingen. FOTO LEX DE MEESTER Ambtenaar: het is niet de baan met het meest flitsende imago. Terwijl werken bij de overheid 'dynamisch en uitdagend' kan zijn. Het Jonge Ambtenaren Netwerk Zeeland wil dat duide lijk maken, en jonge mensen en thousiast maken voor een car rière bij de overheid. Martijn de Koning Middelburg Een platform voor jonge ambte naren. Is dat nodig? -Lea de Kool, voorzitter Jonge Ambtenaren Netwerk Zeeland Dynamisch en uitdagend: dat is niet het beeld dat mensen heb ben van werken bij de overheid. Lopen oudere ambtenaren de jongere in de weg? Remmen ze ontwikkelingen? Wat is jullie eerstvolgende initia tief? Jennifer, Skylar en Bij een nieuw huis hoort een nieuwe kerstboom. En die kun je niet vroeg genoeg in huis hebben Jennifer, Jason en Skylar Roelse uit Vlissingen zoeken zaterdag een kunstboom uit. ,,We hadden er al eentje gekocht, maar die was te hoog. Er paste geen piek meer op, dus we hebben 'm om geruild." Het gezin is 'gek op kerst'. ,,Er zijn leuke films op tele visie. En we hebben altijd een ge zellige tijd met familie en vrien den. We spreiden het feest daarom altijd over meerdere dagen", zegt Jennifer. Jason is niet bang dat de kerst dit jaar in het water zal vallen. ,,We zijn nooit met veel mensen tege lijk. En bovendien: ik heb kerst niet nodig om een gezellige tijd te hebben." Jennifer en Jason hebben een traditie: ze hangen kerstballen of accessoires uit andere landen in hun kerstboom. ,,Zo hangt de boom vol met herinneringen", legt Jason uit. Dit jaar is er geen va kantie om op terug te kijken. ,,Ik ben nog op zoek naar een kerst mannetje met een mondkapje op, als aandenken aan 2020. Als we die bal dan over vijf of tien jaar zien hangen, denk je toch weer even aan dit bijzondere corona jaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23