s? Wat doen we met de koning? Petitie tegen sluiting Zeeuwse horeca Poedel Inbrekers blijven weer thuis wegens corona 2 KERSTSHOPPEN HET KAN NU AL Een kerstgevoel in oktober? Jazeker! De kerstshow bij Intratuin in Koudekerke is extra vroeg compleet, met lichtjes, Kerstman en honderden soorten kerstballen. Maar de feestdagen zullen anders zijn in coronatijd, vrezen de klanten. Commentaar Willem-Alexander is koning van alle Nederlanders. Ook van de mensen die zelf net zo rustig naar Griekenland zouden reizen. Dat zijn er heel wat. Maar de koning kan zich niet beroepen op het feit dat we allemaal min of meer onze eigen afwegingen maken over corona. Willem-Alexander heeft een voorbeeldfunctie. Die is bij een privéreisje niet ineens uitgeschakeld. Koning ben je altijd. Koninklijk probeer je zo veel mogelijk te zijn. Laat Willem-Alexander te vaak steken vallen? De sociale intelligentie van deze vorst is moeilijk te meten. Door zijn onschendbaarheid en door de verantwoordelijkheid van de premier blijft er altijd mist hangen over hoe goed de ko ning zijn volk aanvoelt. Met dit Griekse reisje gaat het in elk geval dubbel fout. Niet alleen het besluit om te gaan is mis. De koninklijke reactie op de commotie is zo mogelijk nog erger: de discussie rond onze vakantie draagt daar (de navolging van de coronarichtlijnen) niet aan bij.' Van wie deze tekst is, maakt niet uit. Deze verklaring zit er helemaal naast. Alsof het pu blieke debat de boosdoener is. Het gaat erom wie die discussie veroorzaakt. Willem-Alexander hield bij de laatste dodenherdenking een zeer goede toespraak. Dat was koninklijk. Daar willen Neder landers meer van. Jammer genoeg zien we net iets te vaak de minder koninklijke kant van de vorst der Nederlanden. Aan wie ligt dat? Het staatsrechtelijke antwoord is: aan de regering. Deze dooddoener houdt niet eindeloos stand. We zien net iets te vaak de minder koninklijke kant van de vorst der Nederlanden MIDDELBURG De Zeeuwse ho- reca-ondernemer Alex Minder- houd is een onlinehandtekenenac- tie begonnen om de sluiting van ca fés en restaurants ongedaan te ma ken. De petitie was gisteravond al 1600 keer ondertekend. Minderhoud heeft een brasserie in Serooskerke (De Olmen) en een broodjeszaak in Middelburg (De Zeeuwse broodjesservice). Beide zijn nu minimaal vier weken dicht op last van het kabinet, dat met on der meer sluiting van de horeca het aantal coronabesmettingen een halt hoopt toe te roepen. 'We slaan door in de maatregelen en zijn ban ger voor de besmettingen dan voor het virus zelf1, aldus de onderne mer. 'Op basis van de huidige cijfers van besmettingen en ziekenhuis opnames is de maatregel om de Zeeuwse horeca te sluiten buiten proportioneel. Het percentage wat ALMANAK Het stel reed met hun twee zoons in de auto door Vlissingen. Ineens wees vader naar iets aan de linker kant van de auto. ,,Kijk jongens!" riep hij enthousiast. ,,Wow!", riepen de jongens in koor. Toen kreeg moeder de poe del met de opvallend hoge poten ook in het vizier. Net toen ze besmet is geraakt in de horeca in Zeeland is te verwaarlozen. Het is dus niet te onderbouwen dat er hier zulke ingrijpende maatregelen ge nomen worden. De schade van deze maatregelen is in verhouding vele malen groter dan die van het virus.' Minderhoud verwijst daar naast naar het Outbreak Manage ment Team, dat ook adviseerde om restaurants niet te sluiten. Tegen horecavakblad Misset zegt Minderhoud dat beleidsmakers met de maatregelen 'letterlijk de hele sector slopen'. Hij stuurt vol gens de website ook een brandbrief naar de Veiligheidsregio Zeeland. 'Het wordt tijd dat wij in Zeeland voor onszelf opkomen. Gezondheid staat altijd bovenaan, maar gezond heid betekent meer dan geen co rona. De gezondheid van de maat schappij gaat samen met die van de economie en deze balans is weg.' wilde zeggen: 'dat is inderdaad een apart beest werd de auto met een ruk aan de kant gezet. De mannelijke gezinsleden sto ven uit de auto en trokken hun mobieltjes. Moeder bleef ver bouwereerd achter. Niet de poe del maar een sportwagen bleek de oorzaak van de opwinding. Politie pakt overlast aan Auto rijdt tegen boom, inzittende raakt gewond Zierikzee Wapens en munitie in woning gevonden De tweede coronagolf zorgt voor minder inbraken in Zeeland. De herfst is normaal gesproken het hoogseizoen voor woninginbraken, maar de afgelopen vier weken ligt het aantal inbraken in Zeeland der tig procent lager dan in dezelfde pe riode vorig jaar. Het ging om 28 in braken, ten opzichte van 40 in 2019. Landelijk werd de afgelopen vier weken ook minder vaak ingebro ken: een afname van 18 procent ten opzichte van vorig jaar. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van de Inter polis InbraakBarometer. Volgens de verzekeraar komt dat doordat meer mensen thuiswerken. Interpolis verwacht dat het aantal inbraken komende maand landelijk dertig procent lager uitkomt dan in de zelfde periode vorig jaar. Zeeland hoort bij de provincies met de grootste daling. Alleen in Noord Holland en Groningen was de da ling groter (respectievelijk 39 en 32 procent). Tijdens de eerste coronagolf daalde het aantal inbraken hard: een af name van 45 procent, omdat men sen toen veel minder van huis gin gen. In de zomer kwam het aantal in braken weer op normaal niveau, toen de overheidsmaatregelen ver soepeld werden. Joyka (foto) en Arjen Boogert uit Oost-Souburg verkennen met hun kinderen Lana (2) en Vince (5 maanden) de kerstshow in de Intratuin. Het gezin is speciaal voor de kerst versieringen en licht jes naar het tuincen trum gekomen. En natuurlijk voor een fotosessie met de Kerstman. Joyka heeft van tevoren op de website gekeken naar de drukte in het tuin centrum. ,,Als er veel mensen zouden zijn, dan had ik even ge wacht." Het stel draagt geen mondkapje, maar dat voelt een beetje onge- makkelijk. ,,Ik merk dat ik een beetje weggekeken word door an dere klanten." Peuter Lana heeft meer oog voor de Kerstman. Die vindt ze nog een beetje spannend. „Ze begint Kerst nu een beetje te begrijpen. We wilden alvast een beetje het kerst gevoel krijgen", zegt Joyka. Maar de feest dagen zullen dit jaar anders zijn, denkt ze. Je hebt juist in deze tijd be hoefte aan gezelligheid en warmte. Ik hoop dat we kerst met de familie kunnen vieren, maar ik zie het niet gebeuren. Het zal anders zijn, maar met z'n vieren is het ook gezellig." maandag 19 oktober 2020 Tip? redactie@pzc.nl GOES De politie heeft zaterdag avond een controle ge houden bij Food Court Goes, gericht op over lastgevers en vervuilers. Er zijn zeven boetes uit gedeeld. De controle werd gehouden door as pirant-agenten; studen ten die al hun bevoegd heden hebben, maar nog praktijkervaring op moe ten doen. Ze deelden zes boetes uit, waarvan vier voor afval niet in de prul lenbak gooien, en één voor een snelheidsover treding. Ook werden er boetes gegeven voor het rijden zonder dimlicht en wegrijden met piepende banden. VALKENISSE Een inzittende van een auto is zaterdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in Val- kenisse. De auto reed door onbekende oorzaak rond 20.35 uur tegen een boom op de Klaasses- weg. De gewonde werd overgebracht naar een ziekenhuis. Een bergingsbedrijf kwam ter plaatse om de auto, die aan de voorzijde flinke schade had en waarvan beide airbags waren uitgeklapt, weg te takelen. De weg was vanwege het ongeluk tot 21.30 uur af gesloten. In een woning in de wijk De Veste in Zierikzee heeft de politie afgelo pen donderdag vuurwa pens aangetroffen. De 69-jarige bewoner is aangehouden. De agen ten hadden signalen ontvangen dat er vuur wapens in de woning zouden liggen. Na hun ronde door het pand bleken er inderdaad ver boden spullen te liggen: de agenten vonden vuurwapens, verschil lende soorten munitie en drugs. De bewoner van het huis is aange houden en ingesloten in afwachting van verder onderzoek. 'Juist nu behoefte aan warmte' Cornelleke Blok Cornelleke Blok Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22