Ambitie Otten leidt tot gekijf in Partij voor de Toekomst Duitse familie steggelt over erfenis verdwenen zakenman 8 NIEUWS Bestuur verdeeld over Ottens wens om Kamer in te gaan Een huisarts en de rechtbank voorzagen een 'reële kans op zelfmoord' als de 14-jarige Syrische asielzoeker Ali Ghezawi zou horen dat hij Nederland moest verlaten. Toch zette de IND de afwijzing van zijn asielaanvraag door. De jongen maakte uiteindelijk afgelopen juli een einde aan zijn leven op het azc in Gilze-Rijen. ASIELZOEKERS SUÏCIDE A Henk Otten heeft intern te kennen gegeven dat hij graag de Tweede Kamer in wil voor de partij en dus een plek op de kieslijst wenst, mel den ingewijden. Daar is naar ver luidt echter door meerdere mede bestuursleden zeer afwijzend op gereageerd. Vooral Pieter Boogaardt, een vastgoedinvesteerder, zou zich zwaar hebben verzet tegen de am bities van Henk Otten. Die is mo menteel afgesplitst senator, na in de zomer van 2019 uit de Eerste Ka merfractie van Forum voor Demo cratie te zijn gezet. Ook Henk Krol, zo melden de in gewijden, is tegen een overstap van Otten naar de Tweede Kamer voor de Partij voor de Toekomst. Dan zou de senaatszetel van Otten na melijk teruggaan naar Forum voor Democratie. Otten is naar verluidt woedend over de tegenwerking door zijn par tijgenoten, al ontkent hij in het openbaar dat er wat aan de hand is. Ondertussen vinden nu al meer dere dagen gesprekken plaats met Pieter Bogaardt, om tot een oplos sing te komen. De sfeer tussen Krol en Otten, ooit vrolijk 'de Henkies' gedoopt, zou inmiddels ook zijn verslech terd, al lunchten de twee gisteren nog wel in de Tweede Kamer. Otten laat in een reactie weten dat het partijbestuur 'nu nog niet bezig is met wie er op de lijst voor de Tweede Kamer moet'. ,,We zijn heel druk met onze nieuwe website en het optuigen van de partijorga nisatie. De kieslijst hoeft pas 1 fe bruari te worden ingeleverd.'' Toch ontkent Otten niet dat hij de ambitie heeft om de Kamer in te gaan. ,,Het gaat om de best moge lijke lijst die we kunnen krijgen. Het lijkt nu alsof ik een baantjesja ger ben, maar dat is niet zo.'' Volgens Otten vervalt zijn se naatszetel niet automatisch aan FvD als hij de overstap maakt. et verdriet, af gelopen zo mer, was groot en in tens. Ali, de jongen die hartchirurg wilde wor den, die daarvoor dikke pillen over anatomie las, nam zijn eigen leven. Pas 14 jaar oud, zag hij ondanks zijn toekomstdromen juist geen toekomst meer. ,,Hij had te veel meegemaakt'', weet zijn moeder. Het gezin Ghezawi (vader, moe der, vijf kinderen) verbleef deze zomer op de zogenoemde gezins locatie op het azc in Gilze-Rijen. Zo'n locatie is voor uitgeproce deerde gezinnen die Nederland op korte termijn moeten verlaten. Ali, de oudste zoon, maakte daar op 28 juli een einde aan zijn leven. Hij had al meer dan een jaar zware psychische problemen, die ver band hielden met twee eerdere uitzettingen én vooral met het na derende gedwongen vertrek naar Spanje, zo vertelden zijn verslagen ouders een week na zijn dood in deze krant. Zijn moeder: ,,Ali voelde zich veilig in Nederland, toen hij hoorde dat we wéér weg moesten, knapte er iets bij hem.'' Nu blijkt, uit twee gerechtelijke uitspraken die deze krant heeft in gezien, dat de Immigratie- en Na turalisatie Dienst (IND) door zo wel een advocaat, een huisarts én een rechter eind 2019 is gevraagd nader onderzoek te doen naar de 'psychische gesteldheid' van de jonge tiener. 'De huisarts geeft aan dat uitzetting van Ali ernstige ge volgen kan hebben, zij acht de Zijn broers willen hem officieel dood laten verklaren, zijn vrouw en kinderen niet. De familie-oor log over een miljardenerfenis houdt Duitsland in de ban. De alpinist verdween op 7 april 2018. De 58-jarige detailhandelaar is de baas van Tengelmann, een Duits familiebedrijf met 90.000 werknemers. Het vermoeden is dat hij is omgekomen bij een la wine of in een gletsjerspleet is gegleden. Zijn lichaam is nu, tweeënhalf jaar later, nog altijd niet gevonden. Tijd dus om hem officieel dood te laten verklaren, vinden zijn jongere broers Christian en Georg. Als dat lukt, kan de erfenis worden ver deeld. Weduwe Katrin Haub ziet dat echter niet zitten, want er zou dan een rekening van minimaal 450 miljoen euro aan erfbelasting betaald moeten worden. Christian en Georg willen dat de weduwe en haar gezin die hele aanslag voor hun rekening nemen. Ook is er gedoe over de verkoop van be- drijfsaandelen aan de broer. Achter de rug van Katrin om heeft Christian bij de rechtbank gevraagd om zijn broer dood te laten verklaren. De kwestie kan lang duren. Juridisch ge zien heeft de weduwe tien jaar de tijd om de overlijdensakte te laten opmaken. kans op zelfmoord reëel', zo wordt de huisarts van het azc Ter Apel in december 2019 geciteerd in een uitspraak van de rechtbank Haar lem. Daar liep de zaak die het ge zin aanspande tegen het afwijzen van hun asielaanvraag. De huisarts komt onder meer tot die conclusie omdat Ali (dan nog 13 jaar) al een keer in het ziekenhuis heeft gele gen vanwege een ernstige honger- en-dorststaking. Er kon maar ter nauwernood worden voorkomen dat hij toen al stierf. De rechter concludeert in de- vrijdag 16 oktober 2020 De kersverse Partij voor de Toe komst wordt, na het vertrek van Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten, weer geplaagd door interne strubbelingen. De ambi ties van partijvoorzitter Henk Otten zaaien nu tweespalt in het hoofdbestuur. Edwin van der Aa Peter Winterman Den Haag Cyril Rosman Gilze-Rijen Henk Krol en Henk Otten. foto anp KEULEN Al tweeënhalf jaar is er geen teken van leven geweest van de schatrijke Duitse detail handelmagnaat Karl-Erivan Haub, die vermoedelijk in een gletsjerspleet is gevallen tijdens een training op de Klein Matter- horn. IND negeerde vele signalen over zelfmoord Ali Ghezawi (14 De familie Ghezawi treurt om het verlies van zoon Ali (hierboven met krulletjes), die enkele dagen voordat de foto's in het azc zijn genomen, zelf zijn leven heeft beëindigd. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8