LINDA AKKERMANS Chauffeur van overval op Van der Gijp: 'Dom van me' EXCLUSIEVE Canon 6 ZOALSTE HEM OP behind your scenes Column Dat zo veel mensen op de laat ste avond, net voor de slui ting van de horeca, nog snel een tafeltje reserveerden in hun lie velingsrestaurant, snapte ik best. Het was dat het mij niet uitkwam, anders was ik óók gegaan. Nog even de boel de boel en genieten. En rustig maar: keurig op 1,5 meter en zo. Maar ik zat dus thuis en daar zag ik de beelden van die tent in Den Haag, waar gasten 25 minuten voor slui tingstijd een feestje bouwden. Wat waren ze eigenlijk aan het vieren? Dat de ziekenhuizen weer volstro men? Dat de cultuur- en de hore cabranche naar de sodeju gaan? Dat ze elkaar misschien alle maal aan het besmetten waren? Voor dit soort malloten is er te genwoordig een prachtig woord: covidiots, oftewel corona idioten. Daar zijn er los van al die complotgekkies en virus ontkenners een heleboel van. 'Hoezo dat dan, we hebben toch al lang ge leden gereserveerd?', kregen cafébazen door het hele land bij voorbeeld te horen toen ze aan het bellen gingen met gasten om dat etentje of die borrel voor ko mend weekend ook nog formeel af te zeggen. O, o, o, er zijn dus schrikba rend veel mensen die niet eens wis ten dat er een minilockdown aan kwam. En toen moest het meest idiote bericht nog komen. Want ik ga er toch van uit dat de meeste mensen wél weten dat het weer mis is. Dat personeel in ziekenhuizen enorm onder druk staat. En dan zijn er dus types, en veel ook, die doodleuk gaan bedreigen en intimideren. In Den Bosch bijvoorbeeld loopt het zó de spuigaten uit dat het Jeroen Bosch Ziekenhuis zich genood zaakt voelde een cam pagne te starten tegen de toenemende agressie. maar die covidiots ook. Het is bijna jammer dat we in een gedeeltelijke lock- down zitten. Sommige mensen zou je helemaal willen opsluiten. René van der Gijp kwam die avond terug van een uitzending van Veronica Inside. Om zijn pols tijdens die tv-uitzending: een duur Rolex-horloge. Voor de overvallers de reden om hem bij zijn huis in Dordrecht op te wachten. Ryan V., een 21-jarige man uit Ridderkerk, zou het drietal naar en van de plaats de lict hebben gereden. ,,Ik heb er spijt van'', zei hij gisteren voor de rechter. Van der Gijp was niet aanwezig bij de zitting. Toen de VI-analyticus eind april zijn auto op de oprit van zijn huis parkeerde, kwamen drie gemaskerde mannen op hem af. Zij droegen zwarte kle ding en witte maskers, die leken op die uit de Netflix-serie La casa de papel. Met hamers begonnen zij in te slaan op de auto. Van der Gij p slaagde erin weg te rijden en Ik ben op straat benaderd. Of ik hen wilde rijden voor een diefstal - Ryan V. kwam met de schrik vrij. Hij deed direct aangifte tegen de mannen, die volgens hem 'als gekken tekeergingen'. Na politie onderzoek kwam in juli de naam van Ryan V. naar voren. Zowel uit auto- als telefoongegevens van V. bleek dat hij op 27 april bij het huis van Van der Gijp was geweest. Tegenover de rechter verklaarde hij die avond inder daad mannen naar Dordrecht te hebben gereden. ,,Ik ben op straat benaderd. Ze kwamen naar mij toe in het centrum van Ridderkerk en vroegen of ik hen wilde rijden voor een diefstal.'' V. had op dat moment geld no dig, zei hij. ,,Ik zou 10 of 20 pro cent van de buit krijgen. En ik ben geen lieverdje, ik deins niet zo snel terug. Dus ik deed het maar.'' Hij zei niet van tevoren te hebben geweten dat het om een overval op Van der Gijp zou gaan. En de drie gemaskerde man nen? Die zijn nog altijd onbe kend. V. wil hun namen niet noemen. ,,Ik heb thuis familie zitten. En je weet nooit hoe het loopt als ik iets zeg. Trouwens, ik weet niet eens precies hoe ze he ten.'' V. zei 'spijt' te hebben van zijn daad. ,,Dit had ik nooit moe ten doen, denk ik. Ik ben heel dom geweest.'' De poging tot overval op Van der Gijp was niet het enige feit waarvoor V. voor de rechter stond. Hij zou op 22 mei ook als chauffeur medeplichtig zijn ge weest aan een overval op een woning in Krimpen aan den IJs- sel. Het OM eiste daarom een ge vangenisstraf van 24 maanden, waarvan 4 maanden voorwaar delijk. Canon EF-S 10-18mm F/4.5-5.6 iS STM bij aankoop van één van de geselecteerde Canon camera's, lenzen of printers Canon PIXMAIP8750 Canon EOS 6D Mark II Body vrijdag 16 oktober 2020 GO Covidiots Het virus is mo menteel overal, Op 27 april werd Veronica Inside-analyticus René van der Gijp bij zijn huis belaagd door drie gemaskerde man nen met hamers. De chauf feur van de overvallers, Ryan V., verscheen gisteren voor de rechter. ,,Dit had ik nooit moe ten doen, denk ik.'' Roos van Bijnen Dordrecht DIGITALE MASTERCLASS "IET BEKENDE FOTOGRAAF adviesprijs adviesprijs Art.nr: 12197082 GRATIS GIFTBOX Vanaf 13 oktober iedere dinsdag om 20.30 bij RTL4 Kijk op kamera-express.nl/hetperfecteplaatje voor alle deelnemende producten Art.nr: 12193490 Art.nr: 12229324

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6