II Het is nog zoeken naar de doelgroep voor de minihuisjes 7 CORONA GOES HOUDT KOOPAVOND IN ERE, TOT 20.00 UUR ■v .r. van spijkerbroekenwinkel Jeans Style aan de Lange Vorststraat. Ge zien de voorgeschiedenis was dat niet echt verrassend. ,,Toen tijdens de eerste coronagolf bijna alle winkels tijdelijk stopten met de koopavond waren Sjoerd Barends van Intersport en ik zo'n beetje de enige winkeliers in de binnenstad die wél open bleven'', legt de win kelier uit. Hij is blij dat nu bijna ie dereen open blijft, zodat het gezel liger is in de winkelstraten. Zandee heeft niet overwogen zijn winkel te sluiten op donder dagavond, nu de deur al om acht uur op slot moet. Hij zegt dat veel van z'n klanten juist die avond graag komen. ,,Met name mannen hebben helemaal geen zin om op zaterdag naar de stad te gaan'', weet de ondernemer. ,,De klanten zijn altijd goed voor mij. Dan ga ik ze nu toch niet voor een gesloten De klanten zijn altijd goed voor mij, dan ga ik ze nu niet voor een gesloten deur zetten deur zetten om zelf op de bank te gaan zitten netflixen?!'' De ene koopavond loont volgens de winkelier wat meer dan de an dere, maar volgens hem moet je als middenstander niet alleen kijken naar wat zo'n avond opbrengt. Door open te blijven tijdens de koopavond oogst je waardering bij klanten, zo betoogt Zandee. Daar heb je op de lange termijn profijt van. Hij raadt ondernemers aan souplesse te tonen in deze lastige tijden. Onlangs kreeg hij zelf een berichtje van een vrouw die haar zoon nieuwe broeken wilde geven, maar vanwege corona liever niet naar de winkel kwam. 'Ik stuur hem wel even alleen', appte ze naar de ondernemer. 'Geef hem maar een broek voor op zondag en een paar om aan te doen naar school'. ,,Nou, die jongen liep hier met een tas vol broeken de deur uit, terwijl ze nog niet waren be taald'', vertelt Zandee. ,,Ik heb z'n moeder daarna een tikkie ge stuurd. Dat soort dingen wordt ge waardeerd. En wie zaait, zal oog sten.'' Dat winkels voorlopig om acht uur 's avonds de deuren moeten sluiten, weerhoudt de Goese middenstand in de binnenstad er niet van een wekelijkse koopavond te blijven houden. Veel winkels waren gisteravond gewoon open. Wat nu?', klonk het in de app- groep van winkeliers uit de bin nenstad, nadat het kabinet had be kendgemaakt dat de detailhandel nog maar tot 20.00 uur open mag zijn. Het is een onderdeel van het pakket aan maatregelen waarmee de stijging van het aantal corona besmettingen tot stilstand moet worden gebracht. Het wordt nu wel een heel korte koopavond, want normaal gesproken zijn de winkels in de stad tot 21.00 uur open op donderdag. Toch was volgens Roland Goo- vers van binnenstadsplatform Zo Goes snel duidelijk dat vrijwel alle winkeliers wilden doorgaan met de koopavond. ,,Bij sommige ke tens ga je misschien wel zien dat ze gesloten blijven, omdat het hoofdkantoor dat heeft besloten. Maar er zijn er ook heel veel open, hoor.'' De meeste winkels die nor maal gesproken op de koopavond gesloten waren tussen 18.00 en 19.00 uur blijven nu gewoon open, omdat ze anders na het eten nog maar een uurtje open kunnen. De ondernemer die zowat als eerste riep zijn deuren gewoon open te houden, was Hans Zandee Het project, ooit bedacht door de gemeente Kapelle en de toenmalige woningstichting RWS, is niet al leen bedoeld voor mensen die uit idealisme of praktisch oogpunt een zo klein mogelijk huis willen hu ren. ,,Oorspronkelijk waren spoed- zoekers de doelgroep. Denk aan al leenstaande statushouders, maar ook aan mensen die vanwege een relatiebreuk op zoek zijn naar een woning", vertelt directeur Peter Be vers van Beveland Wonen. Zes van de tien woninkjes zijn voor mensen die echt klein willen wonen Het idee van vluchtelingen is los gelaten, maar Beveland Wonen houdt wel vier van de tien wonin gen beschikbaar voor andere ur gente woningzoekers. In de praktijk moet blijken of dit ook echt zo werkt, beaamt Bevers. ,,Iedereen heeft wettelijk het recht om zo lang te blijven huren als hij of zij wil, maar de ervaring elders in het land leert dat de meeste mensen toch uit eigen beweging op zoek gaan naar een grotere woning." De andere zes huizen in het blok aan het doodlopende zijstraatje van de Ottertjes zijn bedoeld voor men sen die in principe permanent klein willen wonen. Drie zijn er al ver loot, drie andere worden via het re guliere systeem toegewezen. Voor Beveland Wonen is 'Klein Wonen' net als de minihuizen die over een paar maanden in Hoedekenskerke worden gebouwd, een proef. Die moet uitwijzen hoe groot de be hoefte aan de uiteenlopende types huisjes (vrijstaand met rondom veel tuin of in een rijtje met een klein terrasje) is. 4 vrijdag 16 oktober 2020 Hans Zandee van Jeans Style verwelkomt z'n klanten graag, ook op donderdagavond. Zijn deurmat verraadt dat de regels wel belangrijk voor hem zijn. foto boaz timmermans -Hans Zandee Kijk op de site bij /video 'Wat nu?!' klonk het in de appgroep Rob Paardekam Goes De tien huisjes, gezien vanaf de geluidswal langs de spoorlijn. FOTO BOAZ TIMMERMANS 'Klein wonen'. Onder die noemer heeft Beveland Wonen deze week tien tiny houses neergezet in de Kapelse nieuwbouwwijk de Zuidhoek. Aan de naam van de eerste sociale miniwoningen van Zeeland is geen woord gelogen. Veel meer dan een tweezits- bankje en een eettafeltje passen niet in de keuken annex woonka mer. Ideaal voor wie eindelijk wil 'ontspullen'. Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52