Strandpaviljoen Zee krijgt stalen palen voor de veiligheid Plan voor gasloze wijk Malta krijgt steun BHVK vindt naam geschaad 6 Zierikzee en Renesse kleuren blauw MIJN DORP, MIJN STAD De PvdA vroeg burgemeester en wethouders eerder deze week een einde te maken aan het gedogen van de verhuur van huizen in woonwijken aan toeristen. Een jaar geleden heeft de gemeente wonin geigenaren te verstaan gegeven dat dit niet meer is toegestaan. Maar verhuurbedrijven als BHVK en Airbnb gaan daarmee desondanks gewoon verder, constateert D'An jou. Ze vindt dat de gemeente niet meer mag wegkijken en moet op treden tegen de 'illegale verhuur' door deze bemiddelingskantoren. ,,In de ogen van de PvdA zijn deze bedrijven hierdoor medeschuldig aan het plegen van een strafbaar feit." Er zijn meer bedrijven die toeristisch verhuren Van Rees vindt het 'een ernstige zaak' dat het raadslid zijn bedrijf er heeft uitgelicht. ,,Er zijn tenslotte meerdere verhuurpartijen, en ook particulieren, welke al jarenlang toeristisch verhuren. Een meer al- ZIERIKZEE Zierikzee en Re- nesse hullen zich van 19 tot en met 24 oktober in blauw licht. De gemeente ondersteunt daar mee een landelijke actie ter ere van de 75ste verjaardag van de Verenigde Naties. Het VN-blauw zal schijnen op de fonteinen op het Havenpark, het Havenplein en het Maar plein in Zierikzee en op de fon tein aan de Hogezoom in Re- nesse. Ook de verlichting langs het Kraanplein en het Haven park gaat in die week op blauw. Op deze manier wordt aan dacht gevraagd voor vrede, vrij heid en het wereldwijde werk van de VN. gemenere vraag, zonder expliciet onze naam te noemen, was op zijn plaats geweest. Het lijkt nu op een doelbewuste en gerichte actie om ons bedrijf schade aan te doen." Daar komt bij dat de woningen waar D'Anjou op doelt niet midden in de dorpen, maar in de rustigere buitenwijken liggen, waar al van oudsher toeristisch wordt ver huurd, voert Van Rees aan. Die lig ging doet er volgens D'Anjou niet toe. Waar het volgens haar wél om draait is dat de betreffende huizen een woonbestemming hebben en dus niet voor recreatieve doelein den mogen worden gebruikt, zo zei ze bij een toelichting op haar vra gen aan het college. Over dat 'grijze gebied' is BHVK samen met drie andere verhuurbe drijven sinds januari in gesprek met een juridisch medewerker van de gemeente en de burgemeester, al dus Van Rees. April vorig jaar te kenden ze bezwaar aan tegen het voorontwerp bestemmingsplan voor Renesse en de bedoeling om recreatieve verhuur in het buiten gebied van de badplaats te gaan ver bieden. ,,D'Anjou zou hiervan op de hoogte moeten zijn", werpt hij haar voor de voeten. Van Rees vindt excuses van haar kant aan BHVK 'op z'n plaats'' ,,Ik zou niet weten waarvoor ik mijn excuses moet aanbieden", re ageert D'Anjou. ,,BHVK ontkent ook niet dat er verhuur plaatsvindt waar dat niet is toegestaan." En dat ze het bedrijf expliciet heeft ge noemd, is omdat die naam meer dere keren is genoemd bij de 'steeds terugkerende signalen uit de sa menlevingen', verklaart de fractie voorzitter haar handelswijze. ZIERIKZEE Stichting Zeeuwse Publieke Belangen (SZPB) schaart zich achter het onderzoek om de Zierikzeese wijk Malta gasloos te maken. De stichting, een samen werkingsverband van de provincie, gemeenten en netwerkbedrijf Ste- din, gaat ook meebetalen aan het proefproject. De gemeente Schouwen-Duive- land, woningcorporatie Zeeuwland en energiecorporatie Zeeuwind on derzoeken samen met de bewoners hoe Malta van het gas af kan. De blik richt zich vooral op warmte uit Oosterscheldewater. Daarmee zou een collectief warmtenet kunnen worden gevoed. Het nieuwe onderzoek moet uit- Wendy Wagenmakers Scharendijke Spectaculaire klus bij een toch al spectaculair bouwwerk: alle hou ten palen onder strandclub Zee worden weggehaald en vervangen door stalen exemplaren. De eige naren nemen het zekere voor het onzekere met het afkalvende strand. Of het nou laagwater is of springtij met windkracht tien, strandclub Zee aan de Brouwers- dam loop je niet achteloos binnen zonder je even te vergapen aan de constructie. Bij eb bieden de palen waartussen je loopt een waanzin nig zicht, bij vloed is het paviljoen omgeven door water en bij een beetje storm beuken de golven te gen de bodem. Geen mens begint aan zijn warme chocomel zonder eerst een reeks foto's te hebben ge maakt. Spectaculair, maar ook risicovol. Toen Lex van Traa medio 2017 het wijzen of Oosterscheldewater als energiebron financieel en econo misch haalbaar is. Daarnaast kan ervaring worden opgedaan met bij dragen van bewoners in een derge lijk innovatief project. Ook be stuurlijk-juridische vragen moeten in dit experiment worden beant woord. Alle Zeeuwse gemeenten moeten eind 2021 een Transitievisie Warmte vaststellen. Met dit plan geven de gemeenten inwoners en ondernemers inzicht in wanneer welke wijken of buurten van het aardgas afgekoppeld kunnen wor den. Op welke manier woningen en bedrijven straks worden verwarmd gaan gemeenten met inwoners en ondernemers onderzoeken. strandpaviljoen opende met zijn vrouw Margot en zijn zoon Max, wist hij heus wel waar hij aan be gon. De 500.000 kubieke meter zand waarmee het strand was op gespoten, zou ooit weer afslaan. ,,Over een jaar of zes, zeven was toen het idee", vertelt Van Traa. ,,Maar we zien nu dat dit vier jaar later al het geval is." In zes tot acht weken worden de houten palen onder het paviljoen vervangen Op zich brengt dat nu geen ge varen met zich mee. ,,Maar wat ge beurt er in de toekomst? We weten dat het hier nooit diep zal zijn, maar hoe diep, weet niemand. Rijkswaterstaat heeft ooit gezegd het strand opnieuw op te spuiten als dat nodig is voor de veiligheid, maar het strand ligt hier niet voor de veiligheid. Dat is puur voor re creatie. Daar gaan we dus niet op wachten." Van Traa nam een besluit: de houten palen onder de strandclub worden vervangen door stalen exemplaren. Die ook nog eens veel langer zijn en dus dieper de grond in gaan. ,,Zodat we zeker weten dat we de veiligheid tot in de lengte van dagen kunnen garanderen. Het paviljoen blijft wel even hoog staan." Geen klus die je zomaar even op een woensdagmiddag klaart, zoals Van Traa het zelf zegt. ,,We heb ben een waterbouwer ingehuurd die verwacht zes tot acht weken bezig te zijn. De palen worden ge boord en stukje voor stukje opge bouwd. Pas als alle stalen palen zijn geplaatst, worden de houten palen eronderuit gehaald. Als het goed is, gaan ze volgende week be ginnen." vrijdag 16 oktober 2020 Verhuurder wil excuses raadslid SD Eigenaar Lex van Traa neemt het zekere voor het onzekere. foto sandra schimmelpennink PvdA-fractievoorzitter Petri d'Anjou is te ver gegaan met haar beschuldigingen aan het adres van verhuurbedrijf BHVK- leisure in Burgh-Haamstede. Het raadslid slaat volgens directeur Tom van Rees de plank volledig mis met haar opmerkingen over vermeende illegale verhuur van gewone woningen aan recrean ten. „Onze goede naam als be drijf is ernstig geschaad", aldus Van Rees in een schriftelijke re actie. Marcel Modde Burgh-Haamstede BROUWERSHAVEN Brouws museum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling Schou- wen-Duiveland Be vrijd; Tonnenmaga- zijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.00 uur: Schilderclub Mondra- gon, 16.30 uur: Herensociëteit, 19.00 uur: Klaverjasvereniging; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-20.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; De Le vensbron, Mansholt- laan 1, 10.30-15.30 uur: Ontmoetingsdag 'Rouw in mijn hart'; Historisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; Theater de Mythe, 19.30 en 21.30 uur: Voorstel ling van Maikel Harte NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-9.45 uur: Trombosedienst, 19.45 uur: Aikido; RENESSE Landgoed Slot Moermond, ge hele dag: Wandel route Kabouterbos; SEROOSKERKE Dorpshuis, 18.45 22.30 uur: Stijldans lessen; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: De beent jes van Sint-Hilde- gard, 20.00 uur: Barn; Gebouw 4SD, 19.00 uur: Jongeren centrum open. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of te lefonisch bij de orga nisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49