Voor sushi komen de Nijpjes wel hun bed uit Uitzondering voor 18-jarige spelers II ZEELAND 15 SINT LAURENS In de (Zeeuwse) paardensportwe reld hebben ze een bekende naam, de tweelingzussen Chantal en Jessica Nijpjes. Tijd om hen eens beter te leren kennen, in onze online serie '25 vragen aan...'. Zoals de naam verklapt, heb ben we de paardensportzussen 25 vragen voorgelegd. Hoe vaak zijn ze bijvoorbeeld van hun paard gevallen? ,,Ik denk niet veel'', zeggen de zussen Nijp jes. ,,Het kan natuurlijk gebeu ren. Dat klinkt misschien heel dom, maar het hoort erbij.'' En waar kunnen we de zus sen 's nachts voor wakker ma ken? Chantal hoeft niet lang na te denken. ,,Een frikandel speciaal of sushi'', zegt ze met een. ,,Voor mij ook sushi'', zegt tweelingzus Jessica er lachend achteraan. In de video op pzc.nl/sport geven Chantal en Jessica Nijp- jes antwoord op alle 25 vragen. van koekjes en andere lekkernijen. Moeilijk is dat niet. „Als je kunt le zen, kun je alles." Komende zondag wordt Gerard Olijhoek tachtig. Voor de foto wil hij best een balletje hoog houden. Dat lukt prima, dankzij die nieuwe heup. Eigenlijk is hij voor altijd jong. Nou ja, het zadel van de ATB staat tegen woordig iets lager afgesteld dan vroeger. ,,Dat is gemakkelijker met afstappen. En ik draag sinds kort een helm. Dat heb ik Ria en mijn drie dochters beloofd.'' Over het leven Olijhoek heeft lang als ge- t reedschapsmaker gewerkt, een echt ambacht. „Mooi werk." Waar hij ook van heeft genoten: de zestien jaar samen met Ria in Sporthuis Zierikzee. Ook het onderwijs trok hem in zijn jonge jaren. Voetbal trainer was een mooi alternatief. ,,Ik heb jongens al tijd iets willen meegeven, over hoe voetbal in el kaar zit, maar ook over het leven zelf.'' In tijden zon der corona ging hij nog regelmatig bij SKNWK kijken, samen met Ria. „Ei genlijk ga ik tegen woordig liever op mijn fiets de polder in, dan ontspan ik he lemaal. Langs het veld ga ik met iedereen pra ten en blijf ik druk." De racefiets is voorgoed de deur uit. Wel is er een ATB, met accu. „Ik hoef op mijn leeftijd niemand meer iets te bewijzen. Bij zware tegenwind gaat die accu aan." Olijhoek heeft recent nog een an dere hobby ontwikkeld: het bakken aan JVOZ heeft voor de komende weekeinden al een onderlinge competitie in elkaar gezet. Op de zaterdagen zullen de spelers van de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land gemixt worden en onderling wedstrijden spelen op het com plex aan de Irislaan in Vlissingen. Volwassenen mogen trainen in maximale groepsgrootte van vier spelers. De voetbalbond staat wel toe dat meerdere groepen van vier tegelijkertijd op één veld hun trai ning afwerken. Ook die aanvul ling op de regels is gisteren be kendgemaakt. ,,Zorg er wel voor dat de groe pen van vier spelers zoveel moge lijk in vaste samenstelling trainen en dat de onderlinge 1,5 meter af stand altijd in acht wordt geno men. Zorg er ook voor dat duide lijk herkenbaar is bij welk groepje iedere speler hoort.'' Trainers De trainers worden overigens niet meegeteld in een groepje van vier. Er staat ook geen maximum ver meld voor het aantal trainers. Maar: ,,Houd hiervoor de gebrui kelijke samenstelling van jouw team aan en zoek niet onnodig de 'randen' van de richtlijnen op.'' De door de overheid aangekon digde maatregelen zouden na twee weken geëvalueerd worden, maar de KNVB heeft inmiddels alle wedstrijden tot en met zon dag 8 november al geschrapt. De bond kondigde aan dat binnen drie weken wordt gecommuni ceerd welke scenario's er komen voor het moment dat de amateur competities weer kunnen worden hervat. Carnaval in 's-Heerenhoek, later dat seizoen. Voor de verstokte niet- roker en niet-drinker Olijhoek het moment om uit de band te sprin gen. „Een van onze dochters woont daar." De coach had de cassis inge ruild voor bier, zoals-ie elk jaar in het Patrijzen-dorp deed. „Ineens staan er tien spelers van SKNWK in de zaal die mij ook wel eens een keer wilden zien drinken." Hoe dat kleurrijke jaar afliep? „We werden glansrijk kampioen." Toen liet iedereen die broekzakken. Daaronder hadden ze allemaal hun voetbalbroekje De aangescherpte coronamaatre gelen die deze week bekend zijn gemaakt, stond het jeugdvoetbal lers tot en met 17 jaar toe om zon der restricties te trainen. Voor spelers vanaf 18 jaar gold de regel dat ze onder de volwas sen regels vielen, namelijk trainen in maximale groepsgrootte van vier spelers die onderling an derhalve meter afstand moeten houden. Dat zorgde na de persconferentie van dinsdagavond voor vragen onder veel clubs en trainers van Onder 19- teams (de voor malige A-junio ren). De voetbal bond gaf gisteren duidelijkheid: „Alle teams die jeugd- competities spelen, vallen onder de re geling voor kinde ren tot 18 jaar en mo gen dus sporten in teamverband en wedstrijden spelen te gen jeugdteams van de eigen vereniging op de ei gen dub.", staat bij de meest gestelde coronavragen. vrijdag 16 oktober 2020 Een balletje hooghouden? Dat is geen pro bleem voor de man die zondag 80 wordt. JVOZ gaat onderling wedstrijden spelen. foto boaz timmermans -Gerard Olijhoek Voetballers van 18 jaar die deel uitmaken van een Onder 19- team mogen gewoon meetrai- nen met hun team. Dat maakte de voetbalbond KNVB gisteren bekend op zijn website. Rudy Boogert Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43