ga naar varagids.nl/actie NIEUWS 3 Slachtoffer doet aangifte na vechtpartij in een Amsterdamse discotheek Een 28-jarige Amsterdammer heeft aangifte gedaan van een mishandeling waarbij rapper Lil' Kleine betrokken was. De artiest zou de man eind 2019 hebben belaagd in een Amsterdamse discotheek. Zijn manager had de zaak willen uitpraten. lv In dat verhoor heeft Jorik ontkend geweld te hebben gebruikt Zou je ervoor openstaan om je aangifte in te trekken? KOBO CLARA HD E-READER 1 JAAR VARAGIDS €89,95 Deze krant heeft de aangifte waarin rapper Lil' Kleine ge noemd wordt ingezien, net als verschillende app-conversaties. Een opsporingsbericht van de po litie op AT5 over deze mishande ling onderschrijft de lezing van het slachtoffer over de kwestie. De eigenaar van de discotheek beves tigt dat de rapper en zijn vrienden bij het geweldsincident betrokken zijn. Het slachtoffer laat weten dat de aangifte voor zichzelf spreekt en dat hij niet wil meewerken aan een publicatie. De manager van Lil' Kleine bevestigt dat de rapper door de politie is verhoord over het incident. De mishandeling vindt plaats op 6 december 2019, tijdens de openingsavond van Oliva aan het Rembrandtplein in Amsterdam. Een dan 27 jarige man loopt samen met een vriend de discotheek bin nen, als hij in de drukte per onge luk tegen een vrouw aanstoot. De man excuseert zich bij de vrouw en de twee sussen het ter plekke. Maar de man die bij de vrouw staat, reageert agressief. Die man is de 26-jarige Jorik Scholten, be kend als Lil' Kleine. Omdat hij agressief reageert, vraagt de man 'of alles oké' is, waarna hij samen met zijn vriend verder de disco theek inloopt voor een drankje. Te druk Na ruim een halfuur besluiten de twee Oliva weer te verlaten. Ze vinden het te druk en willen naar een andere kroeg. Als ze de zaal verlaten, merkt de 28-jarige man op dat hij wordt aangewezen door Lil' Kleine, die drie vrienden om zich heen heeft staan. De man heeft het gevoel dat hij is opge wacht, en meent dat de rapper roept; 'daar heb je die kankerlijer'. Vervolgens komen twee mannen op hem af en vallen direct aan. Het viel de man op dat een van zijn be lagers daarbij een professionele vechthouding aannam, zo blijkt uit de aangifte. Terwijl er op hem wordt inge slagen, roept hij meermaals dat 'ze normaal moeten doen'. Dat lijkt te helpen. Het slachtoffer meent even dat een van de aanvallers naar hem gebaart dat het zo wel genoeg is. Als hij daarop zijn han den laat zakken krijgt hij direct weer een vuistslag. Ditmaal op zijn kin, staat in de aangifte. Hij wankelt, raakt in paniek, maar wordt door zijn vriend mee gesleurd naar de uitgang. Als hij achter zich kijkt, ziet hij dat rapper Lil' Kleine hem in zijn rug trapt. Het glas dat hij nog steeds in zijn hand heeft, gooit hij dan in de richting van de groep. Het helpt weinig. Op weg naar de uitgang wordt hij door de groep naar de grond gewerkt. Daar wordt hij meerdere keren getrapt, op zijn li chaam en op zijn romp, waarbij ook de rapper trappen zou hebben uitgedeeld. Uiteindelijk is het de eigenaar van de discotheek die tussenbeide komt, waarna de man samen met zijn vriend alsnog de club uitvlucht. Die geeft hem het advies zo snel en zo ver mogelijk van de club weg te gaan. In een café verderop stuurt zijn dat de rapper betrokken is geweest bij een vechtpartij, en dat hij graag wil weten hoe het met hem gaat. Nadat de twee enkele berichten hebben uitgewisseld, komt Mocz- kowisz ter zake. ,,Nee ik wist niet eens dat je aan gifte hebt gedaan. Leek mij name lijk vooral fijn om dit gewoon even goed en professioneel op te lossen tussen jullie twee. Is zonde als zo'n incident blijft voortgaan. Maar goed, je hebt al aangifte gedaan dus weet niet of dat nog zin heeft, zou je er bijvoor beeld voor openstaan om je aan gifte in te trekken als we een per soonlijke afspraak zouden maken met elkaar om alles uit te praten? Kan me niet voorstellen dat Jorik zelf fysiek is geweest, is niks voor hem." vriend een WhatsAppbericht aan de clubeigenaar met het verzoek tot het opslaan van de camera beelden. Die meldt enige dagen la ter dat hij de beelden heeft opge slagen en gezien: 'Niet alles staat erop', appt hij. 'Maar wel veel.' De dag na de mishandeling in Oliva doet de man aangifte bij de politie. Die start daarop een onderzoek, waarbij getuigen worden gehoord en de beelden van de club worden veiliggesteld. Moszkowicz Een maand na de mishandeling krijgt het slachtoffer een bericht via WhatsApp van Nathan Mosz- kowicz, de manager van Lil' Kleine. Die schrijft dat de eigena ren van Oliva hem hebben verteld Het slachtoffer houdt de toenade ring van de manager af, omdat hij wil dat de politie haar onderzoek in alle rust kan doen. Lil' Kleine is een van de populairste artiesten van Nederland en was onder meer jurylid in het succesvolle RTL- programma The Voice of Holland. De politie zegt dat het onder zoek in volle gang is. Zo zijn de be- veiligingsbeelden bekeken, wat twee weken terug leidde tot een politieoproep om uit te kijken naar twee nog onbekende man nen wegens hun betrokkenheid bij de mishandeling. Ook zegt de politie dat de twee mogelijk op korte termijn worden getoond in Opsporing Verzocht. Over de derde betrokkene schrijft de politie dat diens identiteit bij hen bekend is. Manager Moszkowicz laat in een reactie weten: ,,Ik kan slechts me dedelen dat Jorik ongeveer een jaar geleden - eenmalig - is ver hoord door de politie. In dat ver hoor heeft Jorik ontkend geweld te hebben gebruikt en hij heeft sindsdien niets meer van de poli tie gehoord.'' VtfMKS vrijdag 16 oktober 2020 GO Rapper Lil' Kleine in 2019 betrokken bij mishandeling Jens Olde Kalter Yelle Tieleman Amsterdam Lil' Kleine vorig jaar tijdens een optreden. Er loopt een politieon derzoek naar een geweldsinci dent waarbij de rapper een rol zou hebben gespeeld. FOTO FRANS NIKKELS - Nathan Moszkowicz, manager - Nathan Moszkowicz NU SAMEN VOOR SLECHTS VARAgids-abonnees ontvangen iedere maand 50% korting op 25 e-books via bol.com. Let op! Deze actie loopt zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3