0 Kruising bij Delta gaat weer open if 7 Toeristen zijn lovend over coronateam in Veere Dé lampenwinkel van Zeeland CORONA DONKERE MAANDEN VOOR KERST Creatief zijn, dat is wat ondernemers en winkeliers de komende weken van plan zijn. Ze gaan op zoek naar wat nog wel kan in tijden van corona. li ,ff))Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice vrijdag 16 oktober 2020 Maurits Sep Middelburg Door de aangescherpte coronamaatregelen voor de komende vier weken zit de ijskast met leuke ideeën en mooie plannen ineens overvol. ,,We hebben al onze evenementen uitgesteld. Of we ze nog uit de ijs kast kunnen halen, weet ik niet", zegt voorzitter Frank Bijleveld van de Vereniging Ondernemers Mid delburg. Vergunningen verleent de ge meente voorlopig niet, stelt wet houder Chris Simons. ,,We gooien de aanvragen niet weg, maar laten ze op het bureau liggen. Als we ze nu zouden beoordelen, moeten we ze afwijzen. Dat willen we nog niet. Over vier weken kijken we er opnieuw naar en misschien kan er dan toch nog iets." Onzekerheid. Zoals voor Patrick Gabrielse van de ijsbaan die elk jaar op de Middelburgse Markt staat. Een week geleden zat hij nog vol plannen en goede moed, maar ineens staat overal een vraagteken achter. Zijn eeuwige optimisme laat hem desondanks niet in de steek: „Gelukkig beoordeelt de ge meente ons niet als evenement maar als sport. En de jeugd tot 18 jaar, die onze belangrijkste doel groep is, mag gewoon sporten. Schaatsen is bovendien een indivi duele sport, dus ik zie zeker nog kansen voor ons." De grote vraag blijft: is het fi nancieel haalbaar om de ijsbaan op -> De Duitse familie Brüggemann uit Duisburg geniet noodgedwongen op straat van een portie poffer tjes, voor de gesloten terrassen en cafés aan het Tympaanplein in Middelburg. foto lex de meester te zetten? En wat betekent het dat er geen horecapaviljoen bij mag? Cafés en restaurants zijn immers voorlopig ook gesloten. De over dekte terrassen die tijdens Win terstad altijd worden opgezet, kunnen er nu echt niet komen, We beoordelen nu geen aanvragen voor een vergunning, want dan moeten we nee zeggen -Chris Simons, wethouder zegt Simons. ,,In ieder geval niet per 1 november." Cafetaria's en ijssalons mogen wel openblijven, maar alleen voor afhalen; ter plekke op een terrasje opeten mag niet. ,,Als mensen bui ten op de stoep gaan zitten kun nen we daar niet veel van zeggen", erkent Simons. „Behalve dan wat premier Rutte heeft gezegd: zoek niet de grenzen op." Strenger controleren Dat is wel wat ondernemers nu moeten doen. Want die o zo be langrijke decembermaand komt eraan. De horeca schakelt weer over naar afhaalmaaltijden. ,,Nu de winkels op koopavond om acht uur dicht moeten, denken winke liers erover na om dat verloren uur op zaterdag goed te maken door een uur later te sluiten, om zes uur. Dan kun je op die dag het winkelend publiek ook beter spreiden", vertelt Bijleveld. Dat is belangrijk om het aantal klanten dat tegelijk in de winkel komt, beperkt te houden. De ge meente Middelburg gaat op straat en in de winkels strenger contro leren, kondigt wethouder Simons aan. Winkelen voor je plezier wordt ten strengste afgeraden. Dat is ook zo'n dilemma voor de on dernemers. Bijleveld glimlacht: ,,Toch gaan we de kerstversiering wel weer ophangen." De Vlissingse Ondernemerscen trale bezint zich nog op slimme acties, zegt voorzitter Jolanda van Boven. „Contact houden met de klanten is nu het belangrijkste, om te voorkomen dat mensen massaal overstappen naar internet. In de eerste coronagolf hebben we de actie Koop Lokaal gehad. De erva ringen van toen kunnen we nu weer gebruiken. Het borrelt wel met ideeën, maar concreet zijn die nog niet." Haar Middelburgse collega Bijle- veld, die een kledingwinkel heeft, benadrukt ook het belang van slimme acties om klanten vast te houden. ,,In de eerste golf waren er klanten die belden: 'Frank, je kent mijn smaak en mijn maat. Zoek eens wat dingen uit en be zorg die thuis.' Dat werkt." Emile Calon Domburg De gemeente ontvangt van toe risten complimenten over de wijze waarop de coronacrisis is aangepakt, de maatregelen en het naleven daarvan. Het waren loftuitingen voor gemeente, on dernemers en bewoners, zo blijkt uit een verslag van het co ronateam van de gemeente. Het gaat onder andere over de coronacoaches die werden en worden ingezet om ervoor te zorgen dat mensen afstand hou den en om voorlichting te geven. Volgens het verslag zijn ook de Veerse ondernemers positief over hun inzet. De gemeente merkt dat zij vragen om coaches bij hen in te zetten. Ook bezoe kers van de gemeente laten vol gens dat verslag weten dat ze in genomen zijn met die coaches. Sinds de uitbraak van de coro nacrisis in Nederland heeft de gemeente een crisisteam in het leven geroepen dat gemeente- breed kijkt wat er gedaan moet worden. Alle disciplines van de gemeente zijn vertegenwoor digd in dat team en medewer kers beantwoorden ook de vra gen van inwoners, ondernemers en bezoekers. Uit het verslag over augustus blijkt dat er die maand een paar honderd vragen binnenkwamen. Dat is aanzien lijk minder dan in mei toen er in één week, van 25 tot en met 31 mei, ruim zeshonderd binnen kwamen. Veel vragen Ook in augustus werd het team vooral met vragen van economi sche aard geconfronteerd. Veel bedrijven wilden weten wat wel en niet mocht bij het houden van evenementen, de omvang van terrassen en het winterkam peren. Minicampings mogen de ko mende winter bijvoorbeeld gas ten ontvangen terwijl ze anders altijd in de herfst hun bedrijf moeten sluiten. Omrijden, de snelste nieuwe route zoeken - vandaag aan het einde van de middag is het leed geleden voor alle fietsers die dagelijks via de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg van huis naar school of werk pendelen. En als het goed is, voelt die oude vertrouwde route op dat grote vernieuwde kruispunt voor fietsers ook vei liger. Maurits Sep Middelburg De nieuwe oversteek van het drukke kruispunt is een stuk kor ter dan voorheen. Bovendien ko men ze onderweg geen auto's meer tegen die hun weg kruisen. Auto's mogen namelijk niet meer Of alles goed werkt op de kruising gaan we vast ook ter plekke beoordelen -Chris Mouthaan, gemeente vanaf de Poelendaeleweg rechtsaf naar Vlissingen en ook niet meer vanaf de Vlissingsesingel recht door naar Vlissingen. Gisteren zijn de verkeerslichten getest en alle lussen in de weg die voelen of er auto's staan te wach ten, doen het. De software die de verkeerslichten op rood, oranje of groen zet, functioneert. Ook de knoppen bij de oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers wer- ken zoals het moet. ,,Er staat niks in de weg om het kruispunt vrij dag aan het einde van de dag hele maal te openen", constateert Chris Mouthaan van de gemeente Mid delburg. Dat de kruising gisteren niet meteen is vrijgegeven, komt door dat stratenmakers nog niet hele maal klaar waren met de sluis voor tractoren, die in klinkers is gelegd. ,,Zij moeten veilig kunnen wer ken", stelt Mouthaan. ,,En vrijdag ochtend doen we ons laatste rondje. Daarna halen we alle weg- afzetting en omleidingsborden weg. Dus aan het einde van de middag kan iedereen er weer over." De praktijk moet uitwijzen of alles ook echt goed werkt. ,,Dat zullen we vast ook ter plekke gaan beoordelen." www.lichtenleuk.nl vraag naar onze voorwaarden IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 WA Ondernemers: hoe verder? Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35