Scherper toezicht op naleven regels Politie en extra boa's gaan op pad om te handhaven op coronaprotocol Politie tastte in het duister Gerard Olijhoek wordt 80 jaar Het coronavirus laat diepe sporen na in de horeca en raakt dus ook de toeleveranciers. Bij groentegroothandel Van Ruiten Floresse in Vlissingen merken ze dat maar al te goed. Normaliter leveren ze veel groente en fruit aan de horeca. ,,We kopen minder in nu de restaurants dicht zijn'', zegt mede-eigenaar Arjan Floresse (foto). „Maar de thuisbezorging, afhalen en catering gaan gelukkig wel door.'' bij cocaïnevondsten in de haven vanwege versleutelde telefoons Vermaarde trainer is trots op zijn loopbaan Theo Giele Vlissingen De burgemeesters willen voorko men dat zich groepen vormen, of dat nu opzettelijk gebeurt tijdens (illegale) feesten of min of meer per ongeluk in een volle supermarkt. Het verbod om na 20.00 uur alcohol te verkopen en het na die tijd op straat bij zich hebben staat ook hoog op de lijst. Er zijn geen regels over het aantal mensen achter de voordeur, maar klachten over over last door privéfeestjes zullen met voorrang worden opgepakt. Verder letten politie en boa's er goed op dat de horeca de deuren gesloten houdt. Om dit verscherpte toezicht mo gelijk te maken zet de politie meer mensen in de avond in, zegt Jan Lo- nink, voorzitter van de Veiligheids regio Zeeland (VRZ). Per gemeente wordt gekeken of er meer boa's no dig zijn. Beveiligingsbedrijven heb ben mensen met een boa-certifi caat die gemeenten kunnen inhu ren. De VRZ gaat met supermarkten en andere drukbezochte winkels in gesprek. ,,Er moet toezicht komen aan de deur. Als er te veel mensen tegelijk binnen zijn is het voor klanten onmogelijk om anderhalve meter afstand te houden", zegt Lo- nink. Het schoonmaken van win kelwagentjes is ook een punt. Lonink heeft op aanwijzing van het kabinet een nieuwe noodveror dening afgekondigd. De geest van de regels van de 24 pagina's tellende verordening is helder: het voorko men dat veel mensen samen zijn. Op een aantal uitzonderingen na geldt buitenshuis een maximale groepsgrootte van vier mensen. De algemene regel is dat mensen 1,5 meter afstand van elkaar moeten houden, ook binnen een groep. Maar er is geen afstand bepaald die groepen ten opzichte van elkaar moeten houden. Dat kan een pro- bleem zijn voor handhavers. ,,De vraag is waar houdt de ene groep op en begint de andere. Dat is nog een lastige", aldus Lonink. Controle bij winkels, horeca en op sporten en op overlast door privéfeestjes Dat geldt ook voor de regels rond sport door volwassen. Wat allemaal onder sport verstaan wordt, staat niet in de verordening, al worden wel 'zumba' en 'bootcamp' ge noemd. Wedstrijden zijn sowieso verbo- den voor volwassen omdat de over heid wil dat er zo min mogelijk wordt gereisd. Ook bij sporten geldt de 1,5 meterregel en de maximale groepsgrootte van vier. Daarbij had de verordening het kunnen laten. De toelichting bij de regels rond sport roepen vragen op. Er staat: ,,Voor het sporten buiten en binnen geldt dat niet met meer dan vier volwassen personen in een groep mag worden gesport. Er mogen wel meerdere groepen van vier personen tegelijk sporten. Bin nen mogen individuele sporten met meerdere groepen van maxi maal 4 personen tot in totaal 30 per sonen." Volgens Lonink moet een groep herkenbaar zijn en zich die tijdens het sporten niet met andere groepen mengen. I vrijdag 16 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 SPORT 14&15 De politie gooit zijn dienstroos ters om en gemeenten huren desnoods extra boa's in om de komende weken de naleving van de coronaregels te handhaven. Dat hebben de Zeeuwse burge meesters gisteren afgesproken in het overleg met de veilig heidsregio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29