komt: werk aan de winkel voor Ten Hag bij Ajax andere sporten alsnog op vrijstelling topcompetities van coronarestricties Trappers: ook maar trainen in Duitsland? 21 IJSHOCKEY De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen, op 6 novem ber uit bij Hannover Indians, lijkt Trappers gewoon te kun nen spelen. Voor het thuisduel met Hammer Baren op 8 no vember moet een oplossing worden gezocht. Volgens de huidige regelgeving mag die niet in Nederland plaatsvin den. nationals, ook bij de mannen. Welten kreeg massaal bijval, ook vanuit andere sporten. Neem de professionele basketballers, een eredivisie vol Amerikanen die niet alleen voor een reisvergoeding in Nederland spelen. Het is veilig, want de spelers worden er dagelijks gecontroleerd. En het is populair: naar de livestream van de topper Den Bosch-Groningen keken afge lopen zondag achtduizend mensen. ,,Veel professioneler wordt het niet", zei clubeigenaar Bob van Oosterhout van Heroes Den Bosch. Achterban De bestuurders waren gisterenoch tend allemaal in overleg met hun achterban en met elkaar. Kennelijk was er dus nog wat mogelijk in Den Haag. Vanuit meerdere kanten klonk, niet voor het eerst tijdens deze pandemie, de kritiek dat sportkoepel NOC*NSF zich de af gelopen weken niet hard genoeg heeft gemaakt voor de sport. Zoals de KNVB dit keer kennelijk wel een goede lobby had. Gistermiddag was er spoedover leg tussen een aantal bonden en NOC*NSF. Kon er nog een laatste poging worden gedaan om een aan tal topcompetities te redden? Dinsdagavond had NOC*NSF- directeur Gerard Dielessen nog aangegeven de kabinetsmaatrege len te begrijpen. Een lobby voor de topcompetities was 'kansloos' ge weest. Maar gistermiddag stuurde hij alsnog een brief naar Van Ark, waarin wordt gepleit de topcompe tities te laten doorgaan, onder strin gente voorwaarden. Om de internationale concurren tiepositie te bewaken. Maar ook, 'meer dan ooit', om Nederlanders te inspireren zelf ook te sporten. Deze week gaf het technisch hart daar zelf nog even een opmerkelijke wending aan. Eerst meldde Marc Overmars dat hij één doelwit moest laten glippen. Ten Hag verkondigde een paar dagen later dat Ajax nog dolgraag een topspits had verwel komd. Van het kaliber Luis SuSrez, zeg maar. Ajax ondernam wel degelijk seri euze pogingen om de Uruguayaan terug te halen, alleen ontdekte Overmars dat de salariseisen van Suirez te gortig waren. Het was ook reden om snel een lijntje uit te gooien naar PSV-prooi Eran Zahavi. Wat dat zegt? Nou, in ieder geval dat Ajax er niet gerust op is met spitsen Zakaria Labyad, Klaas-Jan Huntelaar en Lassina Traoré het Europese toneel te bestrijden. Als de trainer Heerenveen als ge nerale repetitie voor Liverpool be nadert, wordt het interessant om te zien wie de directe tegenstander van Virgil van Dijk wordt. Toch weer Tadic, met Quincy Promes of David Neres op links om voor diep gang te zorgen, of houdt hij vast aan de lichtere en nog weinig rende rende Labyad? Davy Klaassen inpassen Net als de verhuizing van Tadic, lijkt Ten Hag na de evaluatie van de inzinking van vorig seizoen ook een plek op het middenveld voor Lisandro Martmez te hebben afge zworen. De voormalige vaste kracht is inmiddels reserve achter Daley Blind en Nicolas Tagliafico. Opval lend was dat Ten Hag ook niet bij zijn Argentijnse pitbull uitkwam toen Edson Alvarez rood kreeg te gen Vitesse. De rol van balansbewaker lijkt nu toebedeeld aan de teruggekeerde Klaassen. Zijn leidersrol en diep gang maken een basisplek zeer aan- t Benadert Ten Hag Heerenveen als generale repetitie, wordt het interessant wie de tegenstander van Van Dijk wordt nemelijk. Klaassen bezorgt Ten Hag veel opties, maar tijd om het per fecte trio te formeren is er amper met de Engelse landskampioen als midweekse tegenstander. Waar de verdediging wel vast staat kan Klaassen op de plek van de houterige Alvarez, de nog grillige Ryan Gravenberch of in een vorm- dip verkerende Promes ingezet worden. Tel daarbij op dat Moham med Kudus succesvol solliciteerde naar een basisplek en je weet dat het middenveld dat Ten Hag aan de voorbereiding overhield, groten deels gerenoveerd zal worden. Nog los van de fysieke arbeid die spelers in de drukke interlandperi ode leverden, kreeg de bij Oranje gepasseerde Promes bijvoorbeeld een tegenvaller te verwerken. Te leurstellingen waren er eerder ook al voor Tagliafico en Andre Onana, die geen Europese toptransfer kre gen. Zowel Overmars als Ten Hag zien dat als de grootste meevallers van de transferperiode. Over hun loyaliteit bestaat geen enkele twijfel. Uit niets blijkt dat Onana en Tagliafico de teugels zul len laten vieren. Wel zorgen vertrek, komst en aanblijven van spelers na de inter landperiode voor een nieuwe con currentiestrijd, dynamiek en hië rarchie bij Ajax. Met Liverpool voor de deur heeft Ten Hag alleen de 'topper' tegen Heerenveen nog om Ajax Champions League-proof te krijgen. JflOHOVEN vrijdag 16 oktober 2020 TILBURG De ijshockeyers van Tilburg Trappers verke ren in een wel heel bijzon dere situatie. Vanwege te weinig sportieve uitdaging in eigen land spelen zij al vijf jaar in de Duitse competitie (op het derde niveau, de Oberliga) en die gaat op 6 november weer van start. Maar de Til- burgers mogen vanwege de afgekondigde coronamaatre gelen voorlopig geen groeps trainingen afwerken in eigen land. ,,Een bizarre situatie", vindt algemeen directeur Ruud van Baast. ,,Wij zouden graag zien dat er voor ons een uitzondering wordt ge maakt. Al onze spelers staan onder contract, we hebben zelfs een eigen cao. We heb ben ons aangesloten bij onder meer de hockeybond en de basketbalbond, die via NOC*NSF proberen om spor ters die op professionele wijze actief zijn uit te zonde ren van de algemene beper kende regels.'' Het voetbal mag op het hoogste niveau doorgaan, terwijl de topcompetities in andere teamsporten zoals volleybal en hockey de ko mende weken stilliggen. fo to's RONALD HOOGENDOORN, BSR AGENCY, WOUT VAN ZOEREN, RUUD VOEST „rieHt'*1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21