Liverpool Na opvallende knieval van minister hopen 20 De competitiesport in Nederland leek na dinsdag weer terug bij af. Strengere regels, alles op stop. Maar na een uitzondering voor het bescheiden vrouwenvoetbal groeide de hoop bij andere sportbonden. Mogen zij nu ook? Kort MOTORSPORT Nederland wereldkampioen In de motorsport wacht een spannend weekeinde in de WK300, een kampioen schap voor talenten binnen de WK Super- bike. Eén ding is in het Portugese Estoril duidelijk, er wordt een Nederlander wereld kampioen. De strijd gaat tussen Jeffrey Buis (18, foto) uit Steenwijkerwold en Scott De- roue (24) uit Nijkerkerveen, beide coureurs rijden voor MTM Kawasaki Motorsport. Buis heeft de beste papieren, hij staat 28 punten voor op Deroue en kan morgen in de eerste van twee races de titel pakken. Duel uitgesteld door corona Het duel in de Keuken Kampioen Divisie tussen Helmond Sport en De Graafschap gaat vandaag niet door. Bij beide clubs zijn meerdere personen besmet geraakt met het coronavirus. Het lukt Helmond Sport niet vanwege een coronageval en spelers die in quarantaine moeten of geblesseerd zijn om een elftal op de been te krijgen. Het duel is verplaatst naar 19 oktober. Bij De Graafschap hebben vier personen positief getest op het virus. Volgens de clubleiding hebben deze "medewerkers" geen klachten en zijn ze di rect in quarantaine geplaatst. ,,Omdat overal binnen de club de anderhalvemeterregel in acht wordt genomen, kunnen de overige ne gatief geteste personen hun werkzaamhe den gewoon vervolgen", liet de club weten. Oud-coach Krook overleden Oud-schaatsbondscoach Ab Krook (foto) is dinsdagavond overleden aan de gevolgen van een herseninfarct. Hij is 76 jaar gewor den. Zijn familie heeft dit bekend gemaakt. Krook werd in januari 2019 al eens getroffen door een herseninfarct. Na een onverwacht goed herstel kreeg hij onlangs voor de tweede maal een herseninfarct. In Neder land was Krook onder meer werkzaam als bondscoach, topsportcoördinator van schaatsbond KNSB en adviseur van de ver schillende teams en individuele schaatsers. Quote van de dag Vier jaar schorsing Wanjiru Seizoen Quintana voorbij De persconferentie van het kabinet was dinsdag nog maar een paar uur oud of de persberichten rolden één voor één binnen. Van bonden en clubs die maar één conclusie kon den trekken: de komende vier we ken geen competitie. Zwaar, maar corona doet in veel sectoren pijn. Sport vormt geen uitzondering, klonk het berustend. Dat voor het betaald voetbal en atleten met een A-status een uitzondering was ge maakt, voelde logisch. De belangen, sportief en financieel, zijn daar nu eenmaal het grootst. Maar woensdag aan het einde van de middag ging het toch ineens los op de sociale media. Hoe durfde het kabinet dat eigenlijk te beslissen: wél betaald voetbal voor mannen, maar géén eredivisie voor vrou wen? Het was Merel van Dongen die als prominente speelster van het Nederlands elftal haar onbegrip uitte via Twitter. ,,Laat meiden en de rest van de wereld zien dat vrou wen ook volwaardig profvoetballers zijn en kom terug op deze beslis sing'', zo klonk haar oproep aan de politiek. ,,Je kunt de Europees kam pioenen en vice-wereldkampioe- nen niet afdoen als amateurs.'' Van Dongen en later op de dag ook (ex-)speelsters zoals Mandy van den Berg en Daphne Koster vonden massaal gehoor in Den Haag. Dat de KNVB de vrouwentak zelf in elk geval formeel onder het amateurvoetbal schaart en dat het betaalde voetbal al weken werkt met een streng en duur testproto col, telde opeens even niet. In alle verbolgen reacties werd massaal de seksimekaart getrokken. Wacht even. Mannen mogen voetballen, vrouwen mogen thuis op de bank kijken? Wat een onzin ,,Wacht even. Mannen mogen voetballen, vrouwen mogen thuis op de bank kijken? Wat een onzin'', reageerde fractievoorzitter van de SP Lilian Marijnissen. En ook Jesse Klaver van GroenLinks vroeg aan minister Tamara van Ark van Sport om naar de kwestie te kijken. ,,Eerst waren we megatrots op onze Oranje Leeuwinnen, maar nu wordt de competitie stilgelegd om dat het 'geen betaald voetbal' is, dahaaaaag...'', aldus Klaver. Van Ark ging 's avonds in het ka merdebat na alle ophef opmerkelijk snel door de knieën. Natuurlijk mocht de eredivisie voor vrouwen ook doorgaan, zei Van Ark, die niet de geschiedenisboeken wilde halen als de vrouw die de emancipatie van het vrouwenvoetbal in de weg had gestaan. Zelfs de KNVB, die zich al had neergelegd bij het be sluit, verraste ze aangenaam met haar ommezwaai. Belangen Een competitie met relatief be scheiden belangen en bezoekers aantallen werd zo een gamechanger. Want nog dezelfde avond veerden natuurlijk de basketballers, hockey ers en volleyballers hoopvol op. Als de voetbalsters door mogen, dan wij toch zeker ook? Nog voor de knieval van Van Ark had hockeyinternational Lidewij Welten na lang wikken en wegen al op de knop gedrukt. Het voelde niet goed dat 'haar' hoofdklasse kenne lijk werd gezien als amateursport. Terwijl die hockeycompetitie, waar ze al vijftien jaar ziel en zaligheid in steekt, alom wordt gezien als de sterkste ter wereld. Bomvol inter- Toen Ten Hag na de eerste training de vraag kreeg of hij nog versterkin gen wenste, luidde zijn antwoord dat alleen de linksbackpositie niet dubbel bezet was. Steevast verkon digde Ajax, ook bij monde van de directie, dat de selectie, uitgaande transfers daargelaten, op orde was. 'Ik denk dat we zo altijd wel kunnen spelen. Dat je zo ook dominant kunt zijn, bewijzen we met Atalanta.' vrijdag 16 oktober 2020 GO VOETBAL SCHAATSEN ATLETIEK De Keniaanse loper Daniel Wanjiru (28, foto) is voor vier jaar ge schorst van wege het overtreden van de do- pingregels. Hij won in 2016 de ma rathon van Amsterdam en een jaar later die van Londen. Zijn schorsing is met terug werkende kracht inge gaan per de cember 2019. WIELRENNEN De Colombi aanse wiel renner Nairo Quintana (30, foto) komt dit seizoen niet meer in actie. Hij neemt de tijd om de herstellen van een kniebles sure, meldde hij via Twitter. Een knieope ratie is nodig. Quintana liep de blessure op door een val in de 13de etappe van de Ronde van Frankrijk. O a 0) Als voetbal mag, dan de rest toch ook? Rik Spekenbrink Arjan Schouten Rotterdam - Lilian Marijnissen (SP) Davy Klaassen, hier terug bij Ajax in het oefenduel met AZ, moet de balans gaan bewaken in het team van Erik ten Hag. foto pro shots Geen nieuwe spits van topkwali teit, het inpassen van Davy Klaassen en teleurgestelde spe lers. Trainer Erik ten Hag heeft het thuisudel met Heerenveen zondag nog om Ajax op te lap pen voor de Champions League start tegen Liverpool. Johan Inan Amsterdam Hans Hateboer over de vijfmansdefensie van Oranje tegen Italië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20