ECONOMIE 17 Websupers vragen om een overgangstermijn Dierenpark Amersfoort oi5 oie i Dranghekken, rolcontainers, kratjes of toch afzetlint? Die laatste optie gaat 'm volgens Martin Achterberg, eigenaar van een AH-supermarkt in Steenber gen, niet worden. ,,Met lint is het nog steeds mogelijk wijn of bier te pakken. Ik wil de boel juist barricaderen." Voor duizenden supermarktmana gers was het gisteren een behoorlijke puzzel om de beste manier te vinden voor het afschermen van flessen en blikjes alcohol. Het kabinet besloot dinsdag dat alcoholverkoop vanaf 20.00 uur uit den boze is. Voor ketens als Deen, Hoogvliet, Boon's Markt en Poiesz aanleiding hun sluitingstijden naar voren te halen, zodat ze geen ex tra maatregelen moeten nemen om verkoop van alcohol tegen te gaan. Zo willen ze ook voorkomen dat er dis cussie ontstaat tussen klanten en me dewerkers. ,,Onze mensen krijgen al genoeg voor hun kiezen. Handhaven van de 1,5 meter afstand, de karretjes extra schoonhouden, het deurbeleid en straks de mondkapjesplicht. Het wordt gewoon te veel'', zegt Deen woordvoerder Geertje Meijer. Spreiding Bij met name grote ketens als AH, Jumbo en Lidl gaan de deuren niet eerder dicht. De supermarkten geven aan de extra uren nodig te hebben voor een zo goed mogelijke spreiding van de klanten. Martin Achterberg van Albert Heijn Steenbergen heeft zich erbij neergelegd. ,,We sluiten om 21.00 uur, dus moeten we voor een uurtje het nodige in gang zetten. Wat ik daar van vind? Ik ga er niet over klagen, want onze sector kan gelukkig door blijven draaien. Dus het moet maar. Of het effect heeft? We zullen zien, het is niet zo dat mensen enorm worden be perkt in het kopen van alcohol. Daar hebben ze tussen 07.00 en 20.00 uur alle tijd voor.'' Marc Jansen, directeur van het Cen traal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) begrijpt de dilemma's van de supermarkten als geen ander. ,,Het is heel lastig, zeker als het gaat om een maatregel die nergens op slaat. Elke lo gica en ratio ontgaat ons. Want de ho reca is vier weken dicht, dus er komt niemand vanuit de kroeg of het res taurant naar de super om nog een krat bier te halen.'' Een woordvoerder van het ministerie van Economische Za ken zegt dat de regering bang is dat mensen 's avonds alcohol kopen en daarna in groepsverband voor eigen kroeg gaan spelen. ,,Daarom willen we niet hebben dat er na 20.00 nog kan worden ingeslagen, hiermee beperk je de risico's.'' Jansen verwacht dat meer super markten zullen besluiten eerder dicht We moeten ook al rekening houden met twee ouderen- uurtjes waar amper animo voor is te gaan nu het alcoholslot is ingevoerd. ,,Zeker als het gedoe oplevert. We houden ons hart vast, zeker als het gaat om de veiligheid van de mede werkers. Je wilt niet hebben dat er dis cussie bij de kassa ontstaat als klanten toch proberen alcohol te kopen. Aan de andere kant is elk openingsuur hard nodig om te voorkomen dat het te druk wordt. Supermarkten moeten ook al rekening houden met twee ou- derenuurtjes waar amper animo voor is. Deze maatregelen werken juist ave rechts'', aldus de CBL-directeur. Vakbond FNV vindt dat alle supers om 20.00 uur moeten sluiten. ,,Doe het je personeel niet aan, het is onbe schoft om jonge werknemers in dis cussie met boze klanten te laten gaan. En dat gaat hoe dan ook gebeuren. We krijgen ontzettend veel reacties van leden die hier niet op zitten te wach ten, maar met name de grote ketens willen er niet aan. Er is helaas geen discussie over mogelijk, order is or der'', zegt Mari Martens van FNV Han del. Ontdek dé leukste dierentuin voor kinderen in de herfst! In DierenPark Amersfoort hoefje helemaal niet netjes op de paden te lopen. Midden in het bos klauter je onder, boven en tussen de dieren. Een jonge avonturier in huis? Stap dan in het Dinopark en sta oog in oog met reusachtige dino's uit de oertijd. Ga met het hele gezin op pad en ontdek DierenPark Amersfoort in de herfst, perfect bereikbaar in het midden van het land! Bestel nu met €7,50 korting! Bestel tickets op pzc.nl/dierenparkamersfoort Het voordeel vrijdag 16 oktober 2020 Supermarkten: Gee logica in alcoholslot CAPTAIll CAp™ r- i cariibfaij l.v.m. me' V. corona rriC verkopen alcohol mee jL s'avo BACAfiOj OAffflEJ* sjcjr-'l Ook websupers lopen te hoop tegen het alcoholslot. ,,Het is ei genlijk niet werkbaar," zegt top man Michiel Muller van websuper Picnic. ,,Er zijn mensen die al dagen geleden hebben besteld en betaald, voor een levering na 20.00 uur. Die moeten we nu alle maal laten weten dat daar geen alcoholica meer in zitten." Toch legt Picnic zich bij de maatregel neer. ,,Dat is een hele operatie. We moeten er nu in een dag voor zor gen dat als mensen een bezorg- moment na achten kiezen, ze geen alcohol meer kunnen kopen." Ook de reguliere super marktbranche loopt te hoop tegen het bezorgverbod. „Supermarkten hebben tijd nodig om hun bestel systemen aan te passen", aldus branchevereniging CBL. ,,We vra gen een overgangstermijn van een week aan het kabinet om dit te or ganiseren." Marktleider ah.nl voert de maatre gel desondanks direct door. Om organisatorische redenen zal de websuper al na zessen geen alco hol meer leveren. ,,In het blok tus sen 18.00 uur en 21.00 uur bezor gen wij helemaal geen alcohol." Het kabinetsbesluit om de alcohol verkoop in supermarkten vanaf 20.00 uur aan banden te leggen, slaat de plank volgens brancheor ganisatie CBL compleet mis. ,,Zeker nu de horeca dicht is, ont breekt elke logica. Het slaat ner gens op.'' Sanne Schelfaut Leidschendam Supermarkten mogen na 20.00 uur geen alcohol meer verkopen. FOTO ROBIN UTRECHT - Marc Jansen, directeur CBL Gekochte tickets zijn tot en met 31 januari 2021 geLdig. De bezoekdatum dient voorafgaand aan het bezoek nog gereserveerd te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17