Cafe/ restaurant Concordia/ Zelfstandig werkend kok 7 Borsele gaat niet opnieuw spaarvarkens stuk slaan OUD BANKGEBOUW HOTEL-RESTAURANT Na jaren van leegstand heeft het oude bankgebouw aan de Thoolse Kaaij een nieuwe invulling: morgen opent daar Hotel Tholen, met op de benedenverdieping het bijbehorende restaurant JuNa. Tholen Veel Tholenaren zullen het hoekpand nog wel ken nen als kantoor van ABN Amro, de bank die er meer dan dertig jaar zat. Daar is weinig meer van te herkennen nu Judith Wilsing (26) en Nathalie van Rijsbergen (31) er een hotel restaurant gaan runnen. Nog geen halfjaar geleden pas wierpen de twee vriendinnen een eerste blik op het gebouw dat volop in de verbouwing zat. En waren toch meteen verkocht. ,,We zagen gelijk potentie", herinnert Nathalie zich. ,,De tien hotelka mers waren grotendeels af. Eentje was al ingericht zodat we zagen hoe het zou worden." Ze zag in de kamers precies dat gene wat voor haar belangrijk was. Mooi, modern, en van alle gemak ken voorzien. „Vanwege mijn vo rige baan heb ik anderhalf jaar in het buitenland gezeten en sliep daar veel in hotels. Wat me hier zo in aantrok, is dat je weet wie er komt. Met tien tweepersoonska mers is het kleinschalig. En de lig ging is mooi, met een pleintje aan de voorkant en zicht op de jacht haven." Vooral 's zomers kan het druk zijn rondom de Kaaij, weet Judith. Ze komt zelf uit Tholen en werkte lang bij The Sixties, het eetcafé dat even verderop zat. ,,Bovendien is het bedrijventerrein alleen maar aan het uitbreiden. Zakenlui wij ken nu vooral uit naar Bergen op Zoom maar kunnen nu dus ook bij ons terecht." Dat naast hen ook een hotel zit, schrok niet af. Jmst niet, leggen de twee uit. ,,Het is al leen maar gunstig", legt Nathalie uit. ,,Dit was eerst een gat in het pleintje en wij vullen dat op." Ju dith: ,,In Breda zitten ook twintig horecazaken naast elkaar. Dat trekt mensen aan." Gastvrouw Ondanks de aangescherpte coro namaatregelen gaat het hotel-res- taurant morgen open. Alleen ho telgasten kunnen dan voorlopig in het restaurant eten van de bour gondische kaart. Wel kan eten ook afgehaald worden. In die keuken zwaait Imco Veraart de scepter over een team van drie koks. Zelf vormen Nathalie en Judith het ge zicht als gastvrouw. Dat zien ze met vertrouwen tegemoet. ,,Afge- lopen weekend hebben wel al proefgedraaid voor vrienden en fa milie", zegt Judith. ,,We kregen enthousiaste reacties." Zelf zijn de twee misschien nog wel het meest trots op hun ruime restaurant en bar. Ingericht zoals ze dat zelf voor ogen hadden, met staal, hout, lederen stoelen en donkerblauwe muren. Na januari wordt het zelfs nog een stukje gro ter, als de inpandige pinautomaat verdwijnt. ,,Dan komt er veertien vierkante meter extra bij", weet Jurgen van den Eijnden, de mede eigenaar van ZuidWest Invest dat het gebouw bezit. Hij legt uit dat het gebouw sowieso al groter is geworden. Er is uitgebreid in twee richtingen: omhoog en richting straat. ,,Ik had graag nog iets wil len gebruiken dat de bank had achtergelaten zoals een logo, maar alles is meegenomen." Wat wel blijft is de herinnering. Waar vroeger de bankzaken wer den gedaan, staat nu de fraaie bar mét bijzondere Duvel-speciaal- biertap. ,,Daar zijn er maar 138 van in Nederland", zegt Judith. En met een knipoog: ,,Onze bierkaart telt 32 verschillende speciaalbieren. Ik denk dat we de Duitsers en Belgen er heel blij mee maken." HEINKENSZAND Een kleine 900.000 euro. Dat komt Borsele voor het komend jaar tekort en dit loopt de komende jaren al leen maar verder op. Toch wordt nu nog niet ingegrepen. Dat be sluit wordt uitgesteld tot maart. Het was geen vrolijke bood schap die wethouder Arno Wit kam moest brengen. Net als vo rig jaar komt de gemeente heel wat geld tekort om de begroting sluitend te maken. Toen werden wat spaarvar kens omgekeerd om het tekort aan te vullen, maar dat gebeurt dit jaar niet. ,,Dat kan je niet blij ven doen", zegt Witkam. Jeugdzorg De grootste veroorzakers van het tekort zijn de jeugdzorg, het leerlingenvervoer en een te ver wachten korting op het gemeen tefonds, de toelage die gemeen ten krijgen vanuit het Rijk. ,,We houden nu rekening met 15 euro korting per inwoner", zegt Wit kam. ,,Dat betekent voor Borsele 350.000 euro minder." Maar dit bedrag kan nog een stuk hoger uitvallen omdat het Rijk nog de finitieve helderheid moet gege ven. Dat de gemeente een fors tekort heeft betekent dat dit jaar geen nieuwe plannen in het vat zitten voor de inwoners. En het is nog maar de vraag of alle plan nen die al in op tafel liggen wel worden uitgevoerd. Plannen Nieuwdorp Wat gebeurt er met de plannen voor Nieuwdorp? Blijft de ge meente inzetten op biodiversi teit? En wat gebeurt er met alle preventieve welzijnsactivitei- ten? De gemeenteraad is kortge leden begonnen aan een traject waarin de raad vaststelt wat voor gemeente Borsele moet zijn. Wat zijn taken die blijven en wat wordt geschrapt? Daar worden ook bezuinigingen aan gekop peld. De uitkomst wordt in maart verwacht en dan is ook duidelijk wat de gevolgen zijn voor de inwoners. MIJN DORP, MIJN STAD Sindyl600 het HAKT van/ZCerCh$ee/ Wij zoeken: Bij afwezigheid van de chef-kok run jij de keuken, je bent positief ingesteld en vooral collegiaal! Als jij de geschikte kandidaat bent dan kan je 2.200,00 netto per maand verdienen! Ben je ZZP-er? Reageer dan ook wij hebben een langdurig project voor je! www.restaurantconcordia.nl Appelmarkt 29c 4301 CA Zierikzee tel. 0111-415122 donderdag 15 oktober 2020 BE Judith en Nathalie zijn het gezicht van Hotel Tholen Michiel Bouwman Nathalie van Rijsbergen (links) en Judith Wilsing aan hun nieuwe bar. foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie Echt Zeeuws met een groet van ver; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Vre- deskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopuren in de kerk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 09.30-11.30 uur: Inloop voor koffie en thee; Pannakooi Goes-West, 14.00 15.30 uur: Sport& Spel 6-12 jaar; Jeugd centrum Goes- Noord, 14.00-16.00 uur: Creatieve activi teiten 8-12 jaar; Gras veld Bergweg, 15.15 16.45 uur: Sport& Spel- en creatieve activiteiten 6-12 jaar; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-12.00 uur: Sporten; HEINKENSZAND v.d. Biltplein, 08.00 12.00 uur: Week markt; Binnenuit, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Schilderijenexpositie Gerhard van Rhoer; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Frans Kegels; 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief'; KAPELLE Gymzaal Molenvate, vanaf 08.45 uur: Sport& Spel activiteiten voor 60+; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; KRUININGEN Bach- ten Vaete, 09.00 12.00 uur: Inloop spreekuur Reimers- waalse wijkagenten; SINT-ANNALAND Havenplein, 13.00 16.00 uur: Week markt; Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check vooraf of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52