t O 0 O Van den Broek verkoos koeien 14 ZEELAND Van Goethem kan juichen met Ewan Virtueel circuit staat al in de startblokken Zeeuws-Vlaming Brian van Goethem kon gis teren met zijn ploeggenoten van Lotto-Soudal aan de champagne. Kopman Caleb Ewan was met overmacht de snelste in een hectische sprint van de Scheldeprijs. De Belgische semi- klassieker, die vanwege de aangescherpte maatregelen niet meer in Terneuzen van start kon gaan, werd traditiegetrouw een feest voor de sprintkanonnen. In het 'officieuze WK sprint' had de Australische winnaar meer dan een fietslengte voorsprong op Pascal Acker- mann. De Duitser werd echter teruggezet in de uitslag na een tumultueuze sprint met een valpartij als gevolg. Van Goethem kwam in Schoten zelf als 141ste over de streep, ander halve minuut na zijn kopman. Een dag na de -voor amateursporten- fatale persconferentie is een reeks met vier virtuele hardloopwedstrijden gelanceerd. Onder de noemer Run Your Own Race Herfstcircuit wordt er in het weekend van 16-19 oktober ge start met de eerste virtuele afstand. Deelne mers kunnen kiezen voor de lange afstanden (variërend van 5 tot 21 kilometer) of de korte afstanden (1000 tot 5000 meter). Voor beide circuits wordt op runyourownrace.nl een se parate ranglijst bijgehouden. De echte fanatie kelingen kunnen ook aan beide circuits deel nemen. Eerder werden onder de naam Run Your Own Race vanaf eind maart al een voor- jaars- en een zomercircuit georganiseerd. Kerkhove Singelloop PROFCONTRACT VAN ANROOIJ ,,We zouden vanavond moeten trainen, maar dat gaat dus niet meer door. Het hing natuurlijk wel al even in de lucht, dus verbaasd was ik zeker niet. Leuk is anders, maar het is nou eenmaal zo. Het sluiten van de kantines en weren van pu bliek maakte het sowieso al minder leuk allemaal. De hoofdzaak is na tuurlijk het voetbal zelf, maar het randgebeuren maakt het allemaal Ik werk op twee boerenbedrijven, waaronder het bedrijf van mijn ouders extra leuk. De eerste coronapauze ben ik prima doorgekomen. Ik kon me goed bezighouden met van alles en nog wat. Mijn werk gaat sowieso gewoon door. Ik werk op twee boe- renbedrijven, waaronder het be drijf van mijn ouders." Koeien Na het afronden van haar opleiding startte Van den Broek in het bedrijf van haar ouders. Kort samengevat is ze bezig met al het werk dat met koeien te maken heeft. Het inter view wordt dan ook meerdere ke ren opgevrolijkt met het geloei van de verschillende koeien. ,,De coro nacrisis zorgt ervoor dat onze prij zen inzakken, dat is er een duidelijk gevolg van. Het werk gaat wel ge woon door, de mensen blijven toch eten hè. Ik heb een korte periode aan een carrière als profvoetbalster gedacht. Dat was toen ik kort bij JVOZ speelde. Zodra ik moest kie zen tussen voetbal en school, heb ik al snel voor het tweede gekozen. Ik Quote van de dag De manier waarop teamsporten buiten voetbal nu het stempel 'geen topsport' krijgen opgedrukt, kan en zal catastrofale gevolgen hebben. Voor de tweede keer in 2020 heeft Shirin van Anrooij (18) een mooi contract getekend. In het veldrijden maakte de Kapelse de overstap naar het Belgische Telenet Baloise Lions. Maandag maakte ze bekend dat ze binnen het wegwielrennen naar het Amerikaanse Trek- Segafredo overstapt. ,,Ik denk niet dat het één met het ander gaat botsen. En mochten er activiteiten overlappen, dan zal er goed overleg zijn." Van Anrooij verdiende met haar goede wegseizoen van 2019, waarin ze onder meer Europees kampioene tijdrijden bij de junio res werd, al een stageplaats bij Trek-Segafredo. Doordat ze als jonkie gelijk goed kon meekomen tussen de elite-vrouwen, mag ze nu blijven. Op 1 januari, als haar focus nog bij het crossen ligt, be gint ze officieel. En vanaf dan wordt de Zeeuwse met geduld ge bracht, zo liet de Duitse ploegleid- ster, Ina-Yoko Teutenberg, weten. Een voorbode daarvan kreeg Van Anrooij in september tijdens de Ronde van de Ardèche al. Bij die zevendaagse etappekoers, die voor een vrouwenwedstrijd bij zonder veel hoogtemeters kende, haalde Trek-Segafredo haar na vijf ritten eruit. Uit bescherming. ,,Ik had natuurlijk gehoopt om daar te kunnen laten zien wat ik kan", vertelt ze. ,,Dat dat ook lukte, verbaasde me wel een beetje. Mijn minste optreden was in een etappe met meer dan 3000 hoog temeters. Ik had toen vooraf te weinig gegeten, halverwege was ik leeg. MSSr het mooie was dat ik dat ik die dag mentaal overeind bleef." ,,Dat ik na vijf dagen moest af stappen, was van tevoren al wel besloten. Toch vond ik het wel een beetje zuur", vervolgt Van Anrooij, die toen negentiende in het alge- Goede crossgevoel De afgelopen weken wisselde Van Anrooij het wegwielren nen af met het veldrijden. Ze schakelde schijnbaar moeiteloos tussen de twee disciplines. In middels stort de Kapelse zich meen klassement stond. ,,Aan de andere kant: toen kon ik wel zien dat ze mij op een normaal tempo willen gaan brengen. Ze hadden ook kunnen zeggen: we hebben wel vooraf wel gezegd dat we je gingen beschermen, maar nu je zo goed staat, mag je door... Maar ze hebben niet voor het ploegbelang gekozen, maar voor mij." Het is overigens niet zo dat Van Anrooij als achttienjarige zomaar het wielrennen voor elite-vrou wen binnen fietst. ,,Het verschil is groot, hoor. Dat zit 'm in de leng tes van etappes - het EK voor juni ores ging over 70 kilo meter, de Brabantse Pijl was 120 kilometer - en het tempo. Bij de juniores kon ik boven een berg als één van de weinigen nog doortrekken, maar bij elites moet ik al blij zijn als ik aan kan blijven haken." donderdag 15 oktober 2020 GO *j£.i ö?a; - "ï?£f' óSfeji i 'Cl fUI CrCLINC FUS.'RS Caleb Ewan ontkurkt alvast de eerste fles op het podium in Schoten. foto belga WIELRENNEN ATLETIEK 2de Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove speelt vandaag haar tweede rondepartij in het Franse Cherbourg-en- Cotentin. De uit Zierikzee af komstige num mer 8 ge plaatst neemt het in de tweede partij na 12.00 uur op tegen de 28-ja- rige Spaanse Georgina Gar- cia-Perez (WTA-192). Atletiekvereni ging Dynamica heeft een streep gehaald door de Singel loop van zater dag. De Mid delburgse wed strijd over 6750 meter was al slechts voor 150 atleten. Vanwege de nieuwe corona maatregelen, die sinds gis teravond gel den, is het he lemaal niet meer mogelijk om een wed strijd op te zet ten. De Singel loop was nog één van de wei nige atletiek wedstrijden die op de kalender stonden. - Sportmarketeer Bob van Oosterhout uit via twitter zijn zorgen over de gevolgen van het stilleggen van veel sporten. a (0 'Trek brengt me op Mocht de voetbalcompetitie voor de rest van het jaar stilge legd worden, zullen er in Neder land weinig speelsters zijn die het seizoensgemiddelde van Lisan van den Broek (22) kun nen voorleggen. Met zeven goals in twee wedstrijden is de spits van VV Hontenisse als een razende uit de startblokken ge schoten. Uiteraard hoopt ze na tuurlijk wel dat de ingelaste pauze van korte duur is. Bas Dingenouts Kloosterzande - Lisan van den Broek (22) - Hardlooptrainer Jos den Hollander is de initator van het herfstcircuit. foto huib boogert Roeland van Vliet Kapelle bantse Pijl. foto BSR AGENCY/INZET- BELGA stagiair bij Trek reed Van Anrooij o.a. de Bra- Als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42