s? Griepprik ligt voor de hand Vier van vijf wethouders in Hulst hebben corona Inlegkruisje Vrijheidsmars Goes mag in overleg met gemeente 2 'Ik ga hyperventileren van een kapje' STEEKPROEF BOODSCHAPPEN DOEN Commentaar De R in de maand betekent discussie over de griepprik. Die beschermt tegen virussen die in de winter rond gaan. Ze kunnen duizenden doden vergen. Met de prik voorkom je ellende voor jezelf en je verkleint de kans dat an dere mensen ziek worden. Mooi toch? Zo denkt lang niet ieder een. Zelfs voor een groot deel van het zorgpersoneel is een griepprik geen automatisme. Uit onderzoek van de beroepsver eniging NU '91 blijkt dat een meerderheid niet van plan is zich te laten vaccineren. Veel professionals aarzelen dus. Niet de directies van de GGD en van SVRZ. Zij voeren campagne om zorgpersoneel te overtuigen. Nu, met corona onder ons, zijn de argumenten vóór sterker dan ooit. Als zwakke mensen door twee opeenvol gende epidemieën worden getroffen, zullen de gevolgen heel groot zijn. Zorgpersoneel begrijpt dat als geen ander. Je zou dus verwachten dat de griepprik in de zorg vanzelf gaat. De weerzin van gezonde mensen tegen vaccinatie moet niet worden onderschat. NU '91 meldt, dat de bereidheid om een coronavaccin te gebruiken zelfs nog minder is dan die bij de griepprik. Het zit kennelijk diep. Gelukkig is er nog tijd. Griep slaat vaak pas in december toe. Het lukte de ziekenhuizen in een paar jaar tientallen procenten meer medewerkers aan de prik te krijgen. Met de extra urgentie van de coronacrisis moet het toch lukken in een paar maanden alsnog veel zorgperso neel over de streep te trekken. Al was het maar voor één keer. De weerzin van veel gezonde mensen tegen vaccinatie moet niet worden onderschat H US LT Vier van de vijfwethouders in de gemeente Hulst zijn besmet met corona. Diana van Damme en Gino Depauw bleken eerder deze week al besmet en gingen in qua rantaine. Ook Adri Totté en Jean- Paul Hageman zijn nu positief ge test. De vijfde, René Ruissen, heeft zeer milde klachten en moet nog onderzocht worden. De besmette wethouders proberen de komende tijd vanuit huis te werken. Behalve de wethouders zijn ook twee raadsleden positief getest. Het betreft een raadslid van de VVD en een van Algemeen Belang Groot Hulst. Op dit moment wordt on derzoek gedaan naar de herkomst van die besmettingen. Een derde raadslid met klachten (PvdA) krijgt vandaag een uitslag. Burgemeester Jan-Frans Mulder heeft zijn vakan tie met een week ingekort en werkt thuis. Hij is volledig klachtenvrij. ALMANAK Wij Nederlanders moeten nog wennen aan de mondkapjes, maar de Duitsers dragen ze al een half jaar trouw. Die Duitse toeriste had een tip. ,,Ik plak altijd een inleg- kruisje in mijn mondkapje, dat houdt nog meer tegen", ver telde ze. ,,Wel verticaal natuur- Hoewel het aantal besmettingen onder de Hulster wethouders én raadsleden oploopt, is er volgens gemeentewoordvoerster Micaëla Boone nog geen reden om het houden van raads- en commissie vergaderingen (zoals via Zoom on line) te wijzigen. Er worden voor alsnog dan ook weinig gevolgen verwacht voor het dagelijks be stuur. De wethouders proberen zo goed mogelijk van huis uit te werken en contact te onderhou den. De gemeentelijke dienstverle ning gaat ongewijzigd door. De ge meentewinkel is gewoon geopend en de gemeente is telefonisch be reikbaar. De gemeentelijke organi satie is wel - mede conform de lan delijke maatregelen - tot het mini male afgeschaald. Dat wil zeggen dat bijna alle medewerkers van huis uit werken. lijk. En je moet natuurlijk geen inlegkruisjes voor een string gebruiken want dan mis je een stukje. En ook geen inlegkruis- jes nemen met een luchtje want dat ademt niet fijn." En haar man? ,,Die gebruikt tegenwoordig ook inlegkruis- jes." Nieuwe outfit voor ambulanciers Drie Zeeuwen opgepakt voor invoer cocaïne SLUIS Juniordictee West- Zeeuws-Vlaamse scholen online Een nipte meerderheid van alle Zeeuwen draagt een mondkapje tijdens de boodschappen. In Vlissingen gaat zelfs bijna 60 procent 'bekapt' de supermarkt in. In Zierikzee is dat percentage het laagst: exact 50 procent. Deze krant hield gisteren in vier steden een steekproef bij een grote supermarkt. In Hulst, Zierikzee, Vlissingen en Goes werd geturfd hoeveel bedekte en hoeveel blote gezichten uit de winkel kwamen. Opvallend is dat vooral heel veel jongeren ervoor passen om hun gezicht te bedekken. Maar ook enkele ouderen gaan zonder kapje shoppen. Soms ook met een reden. GOES GOES Zolang de organisatoren van de 'Vrijheidsmars' op zaterdag 21 november in Goes zich aan de coro namaatregelen houden, kan de pro testactie gewoon doorgaan. De organisatoren, die ook betrok ken zijn bij de illegale demonstratie van dinsdagavond in Goes, moeten de actie overigens nog wel aanmel den bij de gemeente. Dat is een voorwaarde om deze door de laten gaan. Dinsdagavond trok een groep van dertig a veertig mensen onaange kondigd door Goes-centrum om te protesteren tegen de coronamaatre gelen, de overheid en de media. Tot ongenoegen van burgemeester Margo Mulder, die niet van de actie wist. ,,Dit soort samenkomsten houden kin gewoon niet", ver klaarde ze. ,,Je kunt voor of tegen de coronamaatregelen zijn, maar je moet er wel gepast mee omgaan. Dus door afstand te houden en groepsvorming te voorkomen." Naar aanleiding van de gebeurte nissen dinsdagavond en de aankon diging van 21 november gaat de ge meente 'actief contact zoeken' met de organisatoren, zegt een woord voerder. ,,Want er gelden voor waarden, ook rekening houdend met coronamaatregelen. Er moet een plan overlegd worden en als veiligheid niet gewaarborgd wordt kan de bijeenkomst geweigerd worden." donderdag 15 oktober 2020 Tip? redactie@pzc.nl GOES Het Zeeuwse ambulance personeel is in een nieuw jasje gestoken. Vanaf vandaag verruilen mede werkers boven de Wes- terschelde hun gele uni form voor een turquoise pak. Over enkele weken krijgt ook het personeel in Zeeuws-Vlaanderen de nieuwe outfit. Het huidige uniform was minder her kenbaar geworden, omdat in andere secto ren vergelijkbare kleding wordt gedragen. De pasvorm van de nieuwe broeken is beter - niet meer unisex - en de uniformen zijn beter be schermd. Andere regio's stapten al eerder over op de turquoise outfit. VLISSINGEN Drie Zeeuwen zijn afgelo pen dagen opgepakt voor betrokkenheid bij de in voer van cocaïne via de haven van Vlissingen. Het gaat om twee mannen uit Vlissingen (27 en 28 jaar) en een 25-jarige man uit Kruiningen. In de woning van de Kruiningenaar vonden agenten 3500 euro en een kilo hash. De politie kwam de drie op het spoor via Operatie Portunus, een onderzoek naar criminele netwerken in Zeeland. In dat onder zoek werden begin juli tien verdachten opgepakt (foto). De politie viel toen met 400 agenten binnen bij 30 Zeeuwse woningen en bedrijven. Zes ver dachten staan vandaag voor de rechtbank. Leerlingen van West- Zeeuws-Vlaamse basis scholen maken het Juni ordictee van de stich ting J.H. van Dale en de gemeente Sluis op vrij dag 6 november anders dan anders. Burgemees ter Marga Vermue leest het dictee via een film pje op. Alle deelnemen de scholen krijgen toe gang tot het dictee via een youtubelink. Het dictee is voor leerlingen van groep 7 en 8. Scho len kunnen zich via soanlanie@gmail.com aanmelden. Vorig jaar was Senne Blok van De Zeemeeuw in Breskens de beste speller. Wie draagt Marja Vos uit Goes verdraagt geen kapjes op haar mond: ,,Dan ga ik hyperventileren." fotoboaz timmermans Marja Vos uit Goes draagt nooit een mondkapje. Niet uit principe, maar omdat ze daar last van heeft. ,,Dan ga ik hyperventi leren", legt zij uit. ,,Ik kan niks op mijn mond hebben want dan gaat het mis. Ook voor een operatie bijvoorbeeld. Ik zal ook geen nar cose krijgen met een kapje. Bij mij zal dat altijd een spuitje zijn. Anders gaat het mis." Zonder mondkapje voegt Vos zich bij de vele scholieren die wat lekkers komen halen. Zij doen voor de overgrote meer derheid niet aan kap jes. Misschien als de re gering het voor elkaar krijgt om mondkapjes te verplichten. Maar dan heeft Vos vast een probleem? ,,Tsja. Op mijn werk heb ik zo'n plexiglazen kap. Dan vraag ik wel aan mijn baas of ik die mee naar huis mag nemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30