HHunn 20 Kort Vrouweneredivisie stopt ook De eredivisie voor vrouwen (op de foto duel uit Ajax-PSV) ligt de komende vier weken stil vanwege de coronamaatregelen. Het toernooi om de KNVB-beker kan wel door gaan. De wedstrijden waarbij amateurs zijn betrokken, worden uitgesteld naar begin de cember. Als het speelverbod dan niet wordt opgeheven door de overheid, worden de res terende 26 amateurclubs die zich hebben ge plaatst voor het hoofdtoernooi uitgesloten van verdere deelname, liet de KNVB weten. Streep door NAC-Cambuur De topper in de eerste divisie NAC-Cam- buur is vanwege coronabesmettingen bij de Bredase club verplaatst van morgen naar volgende week dinsdag, aanvang 18.45 uur. Bij NAC werden vorige week coronabesmet tingen geconstateerd, waarna de staf en se lectie in thuisquarantaine zijn gegaan. Van der Poel rijdt in De Panne Mathieu van der Poel (25, foto) rijdt vol gende week woensdag met de Driedaagse Brugge-De Panne zijn laatste wedstrijd op de weg van dit jaar. Die koers stond niet op zijn programma, maar na het schrappen van Parijs-Roubaix rijdt hij alsnog in België. ,,Ik hoop op een echte waaierkoers. Als dat niet het geval is, zal ik mij in dienst stellen van Tim Merlier'', aldus Van der Poel. De renner van Alpecin-Fenix start komende zondag in de Ronde van Vlaanderen. Flitsen Quote van de dag BFfll 'Ik ben beter in dribbelen, mijn vader is beter in koppen. Maar ik ben twintig centimeter korter' Bijlow is terug op het veld NATIONS LEAGUE ITALIË - NEDERLAND Bennett ook naar de Vuelta Italië J Nederland Opnieuw won Oranje niet onder bonds coach Frank de Boer, maar eindelijk stapte het weer eens met opgeheven hoofd van het veld. Een aange paste speelwijze resulteerde in een dikverdiend resultaat tegen Italië: 1-1. DIVISIE A, GROEP 1 Uitslagen/programma 2. Italië 4-6 (3-2) Steeds wat dwingender schalde de stem van Frank de Boer over het veld van Stadio Atleti Azzuri D'Ita- lia, terwijl de klok langzaam door tikte in Bergamo. Zak in!'', klonk het, goed hoorbaar in het overwe gend lege stadion. ,,Schakel om!",,Donny! Ga nou niet tegen hem aanstaan!'' Je hoorde het feilloos aan het stemvolume van de bondscoach: een resultaat tegen Italië was cru ciaal voor De Boer, juist op een avond die hem en Oranje ook qua veldspel weer wat zuurstof ver schafte. Tevreden wandelde De Boer meteen na afloop naar bin nen, eindelijk met wat kleur op de wangen. Nadrukkelijk stelde Oranje zich in Noord-Italië in op de tegenstan der, als antwoord op de pijnlijke tactische oorwassing van een maand geleden in Amsterdam. Die keuze betaalde zich gisteravond uit. Op een avond waar onmisken baar druk op stond, na drie teleur stellende wedstrijden op een rij, kreeg het Nederlands elftal wat het verdiende. Die manier waarop was er eentje uit de oude doos: 5-3-2. Een speel wijze die Oranje onder Ronald Koeman in 2018 voor het laatst ge bruikte in Turijn, ook toen tegen Italië, maar die destijds, ondanks een late Nederlandse gelijkmaker (1-1), finaal mislukte. Het weerhield De Boer er niet van opnieuw terug te grijpen op het concept, opnieuw zonder Feyen- oorder Steven Berghuis. Omschakeling Tactisch was dat deze keer wel uit te leggen: Oranje kreeg met dit spelsysteem eenvoudiger grip op de beweeglijke middenvelders van Italië, terwijl de offensieve links back Leonardo Spinazzola een min of meer directe tegenstander had in Hans Hateboer. Tegen een Itali aanse ploeg die graag domineert, donderdag 15 oktober 2020 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Napoli is gestraft voor het niet verschijnen voor het competitieduel tegen Juventus. De wedstrijd is omgezet in een 3-0 zege voor Juve, Napoli krijgt ook een punt in mindering. Napoli bleef weg na coronabesmettingen. De Tsjechische voetballegende Antonin Panenka (71) is ontslagen uit het ziekenhuis, waar hij met corona was opgenomen. Honkballer Ozzie Albies speelde met een homerun weer een grote rol voor Atlanta Braves in de play-offs van de Major League. Braves leidt nu met 2-0 tegen LA Dodgers. —Justin Kluivert over zichzelf en zijn vader Patrick GO VOETBAL Justin Bijlow (22, foto) traint weer mee met de selectie van Feyenoord. De doelman verliet vorige week het trai ningskamp van Jong Oranje we gens een blessure. Hij had last van een boven been. Bijlow miste daar door de inter lands tegen Jong Gibral tar en Jong Cyprus. Oranje krabbelt SPRINT De Belgische wielerploeg Deceuninck - Quick-Step mikt in de Ronde van Spanje onder meer op de sprintcapaci teiten van Sam Bennett (29, foto). De Ier won in de Tour twee rit ten en de groene trui. Bennett krijgt als helpers onder ande ren de Deen M0rk0v en de Tsjech Stybar mee. Spits Luuk de Jong in een fel duel. foto bsr O a 0) VTT1' '"-l, Sjoerd Mossou Bergamo Gisteren Italië - Nederland 1-1 Polen - Bosnië en Herzegovina 3-0 Zondag 15 november 18.00 uur Nederland - Bosnië en H. 20.45 uur Italië - Polen Woensdag 18 november 20.45 uur Polen - Nederland 20.45 uur Bosnië en H. - Italië Stand 1. Polen 4-7 (5-2) 3. Nederland 4-5 (2-2) 4. Bosnië en H. 4-2 (2-6) S-iat) 5,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20