De vliegcrash in Waarde in '44. Wie heeft een foto? 7 Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar ,JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor MIJN DORP, MIJN STAD WAARDE Dat er een foto is van de schade na het neerstorten van een Lancaster-bommenwerper in 1944 in Waarde is zeker. Maar waar de foto is gebleven, is een raadsel. Wim de Meester en Kees Stoutjes- dijk, auteurs van een boekenserie over de luchtoorlog boven Zeeland, hopen dat iemand hun verder kan helpen. In de nacht van 11 op 12 april wordt een luchtaanval ingezet op verschillende doelen in Duitsland. Een van de deelnemende bom menwerpers wordt tegen midder nacht ter hoogte van Waarde be schoten en stort neer. Het toestel komt terecht in de Dorpsstraat met als gevolg dat vier woonhuizen in brand vliegen en meerdere wonin gen worden beschadigd. Onder de dorpsbewoners vallen drie slachtoffers. De Canadese be manningsleden hebben dan het vliegtuig al verlaten maar de storm achtige wind drijft de beman- ningsleden de Westerschelde op. Vijf militairen verdrinken, een zesde bemanningslid wordt gered door een Belgisch vissersschip. Wim de Meester, medeauteur van de serie over de luchtoorlog bo ven Zeeland, weet zeker dat er foto's zijn van de gevolgen van de crash in Waarde. ,,Ik heb ze gezien", vertelt hij. Hij zag ze bij de inmid dels overleden Jac. Goud die zich altijd heeft ingezet voor de herden king in Waarde. Op dat moment wist hij nog niet dat hij de foto later graag zou willen gebruiken. De Meester hoopt dat iemand nog ergens foto's heeft liggen en de moeite wil nemen om ze op te zoe ken. ,,Dat zou heel erg fijn zijn." Het is de bedoeling om de foto op te ne men in het nog te verschijnen vierde deel over de luchtoorlog bo ven Zuid-Beveland. Daarin staat ook een artikel over de crash. Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 14 oktober 2020 rnonpidL inow< MULTI BE COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver'; GOES Bibliotheek, 09.00-09.45 uur: Voorleesmoment 'Sing-a-long' voor (groot)ouders met (klein)kind; Omnium, 09.30 uur: Wandelen 3 en 5 km; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 09.30-11.30 uur: In loop voor koffie en thee; Jeugd centrum Goes-Noord, 14.00-15.00 uur: Creatieve activiteiten 4-7 jaar; 15.00-16.00 uur: Creatieve activi teiten 8-12 jaar; Gymzaal De Spinne, 14.00-15.00 uur: Sport&Spel activiteiten 8-12 jaar; 15.00-15.30 uur: Sport& Spel activi teiten 4-7 jaar; 15.30-16.30 uur: Zaalvoetbal 8-12 jaar; Hollandsche Hoeve, 15.00-16.30 uur: Kriebel beestjes safari 6-8 jaar; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Expositie Frans Kegels; KLOETINGE Wesselopark, 19.30 21.00 uur: Sportactiviteit 'Indonesi sche krachtsport'; KRABBENDIJKE Atelier Zeeklei aan het NS-station, 13.00-16.00uur: Boetseren en schilderen met Marieke Lobbezoo; LEWEDORP Hof van Ook, 19.30 21.30 uur: Bewustzijnstraining door Londa Brouwer; STAVENISSE Van de Leck de Clerqplein, 09.00-12.00 uur: Week markt; WISSENKERKE Zaal onder de Toren, 20.30 uur: Optreden Lon- neke Dort. GOES Een schot in de roos. Zo kun je de tijdelijke winkel van de Kledingbank aan de Marconistraat in Goes wel noemen. Verdeeld over twee dagen, dinsdag en woensdag, kunnen meer dan 450 uitge nodigde kinderen en volwas senen uit minima-gezinnen er terecht. ,,Vanochtend stond er gelijk een rij wachtenden voor de ingang", zegt teamleider Suzan Hoogewoud (foto). ,,Ik heb mensen gezien die ziels gelukkig waren met hun kle ding." De tijdelijke winkel is er geko men met nadrukkelijke hulp van de gemeente. Hoogewoud hoopt in het voorjaar in Goes terug te keren met eenzelfde concept. ,,Maar we hebben dan wel weer een gebouw nodig." foto cynthia cats Meer informatie over het boek en project: www.WW2research.nl. Drukte voor verkoop sieraden L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52