AUTOWEEK 42 LIGT NU IN DE WINKEL OF BESTEL JE OP AUTOWEEK.NL ZONDER VERZENDKOSTEN 8 ZEELAND Heeft de Tesla Model 3 eindelijk een uitdager? We testen de Polestar 2 tegen de bestseller Volvos eerste volledig elektrische auto getest: XC40 P8 Recharge Brandgevaar bij ongeval met EV? Nederlandse berger bedacht dompelcontainer Zo pakt Volkswagen hoofdpijndossier software elektrische modellen aan Hoe laatje een elektrische auto klinken? IITKUKEN NAAR DE FORD MUSTANG MAGH-E Polestar 2 Tesla Model 3 woensdag 14 oktober 2020 Een aantal mensen liep op eigen houtje de route van de Kust- marathon. foto lex de meester BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Bos Het gerooide bos van Veere (29 september) oogt ontzettend troosteloos. Hoe kan het dat na het kappen van de bomen, dit mooie natuurgebied zo gehavend wordt achtergelaten? Beschadi gingen aan veel eiken door grof geweld en officiële wandelpaden waarin grote rooimachines hele maal zijn weggezakt waardoor deze na ruim een jaar nog slecht begaanbaar zijn. Na veelvuldig contact met be trokken partijen zonder enig re sultaat of logische verklaring blijft het voor mijzelf een onop gelost mysterie. Welke belangen zitten nu daadwerkelijk achter deze gigantische, drastische kap? Het resultaat is in elk geval een schande voor het prachtige Walcheren! Flexibiliteit Werkgevers willen meer flexibi liteit (30 september). Wat een ingenieus idee, maar er kleven ook nadelen aan. Als werkgevers vaste banen moeten behouden tijdens een crisis, is flexibiliteit dan de oplossing? Het kan zomaar gebeuren dat er niet een, maar twee omvallen, namelijk de werknemer én de werkgever. Wat heb je daar dan aan? M. Uitterhoeve, Goes Kustmarathon Wij liepen toch de kustmarathon, jubelt de krant (5 oktober). Een aantal (stevig omarmde) deelne mers stond op de voorpagina. Als nu Grapperhaus een boete (en negatieve publiciteit) krijgt om dat hij, in de euforie van zijn hu welijk, z'n vrouw en schoonmoe der omarmt, gaat hier geen enkel kritisch signaal deze sporters, die zich op deze manier vertonen. Coronaregels?? K. Provoost, Middelburg Zwarte gaten In de krant (7 oktober) wordt ge steld dat zwarte gaten zo n sterk zwaartekrachtveld hebben dat zelfs licht niet kan ontsnappen aan een zwart gat. Omgekeerd kan gesteld worden: waarom zou den zwarte gaten licht uitzen den? Er is geen enkele reden voor. Zo emitteert het zwarte gat nabij het centrum van onze Melkweg - bij de ster Sagittarius A- ook geen licht. Maar hetzelfde zwarte gat is door zijn enorme zwaartekracht wel verantwoordelijk voor de ka rakteristieke, ellipsvormige-vorm van onze Melkweg. Jan Seij, Terneuzen Vangrail De weg van Goes naar Wilhelmi- nadorp (9 oktober) is zonder meer een gevaarlijk traject. Een vangrail zou zeer zeker niet mis staan. Vanaf de komst van ons ge zin, halverwege de jaren '70, zijn daar behoorlijk veel ernstige on gelukken gebeurd. In die tijd heb ik diverse malen aan B en W mondeling een toe zegging gedaan om tegen schrootprijs voldoende benodigd materiaal aan te leveren voor de beveiliging. Via verkoop de Dienst der Domeinen kon ik re gelmatig de hand leggen op prak tisch onbeschadigd materiaal. Kuiltje graven, even schroeven en klaar is Goes. Maar nee, dank u wel! Ik ben blij dat nu overwogen wordt om bij een tewaterlating een vervelend geluid te laten ho ren. Zullen zij, die het hopelijk overleven, wel uit hun hoofd la ten om het weer eens te doen Aad P. van Wijnen, Goes/Kloetinge Waterpark Waterpark Veerse Meer te groot (10 oktober). Ik zou deze kop wil len uitbreiden met 'en overbo dig'. Terecht zegt de SGP/CU- fractie van Veere dat het dweilen is met de kraan open. Te veel kwantiteit in plaats van kwali teit. Extra verkeersdrukte in de omlig gende dorpen, terwijl Veere de overlast van het toerisme wil te rugdringen en reguleren in ver- band met de leefbaarheid. On langs fietste ik op een gewone doordeweekse dag met een vrien din rond het Veerse Meer. We schrokken van de vele nieuwe va kantiehuizen in het eens zo beto verende gebied dat nu als ver- dienmodel dient voor de armlas tige gemeente Middelburg. De betrokken projectontwikke laar zal zijn plannen moeten te rugtrekken, terwijl de gemeente Middelburg uit alle macht weer houden moet worden om Zeeuwse kroonjuwelen te verpat sen. Tegenstanders van de plan nen zullen zich moeten bundelen en samen moeten werken met bijvoorbeeld de Stichting Nolle- bos dat met dezelfde hebzucht van de gemeente Vlissingen te maken heeft. Ton Besselink, Vlissingen Engelse ziekte Het steekt weer de kop op. Ik be doel de Engelse ziekte in het Ne derlands (10 oktober). 'We mana geden het team', 'Doe mee met make-a-wish', 'De fall-back is groot', 'De PvdA ging down the drain', 'Een top 5 van superfoods', 'In Den Haag worden survivalkits uitgedeeld'. Het Outbreak Ma nagement Team is ook voor Ne derlanders bedoeld, al klinkt het niet zo. Bovendien, de assist wint het nog van de voorzet. Zo zie je maar weer, Nederland(s) verliest steeds meer. Benny van Goethem, Sint Jansteen Bruno van Genechten, Gapinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40