28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV NICKY ROMERO CORONACRISIS Het is natuurlijk verschrikkelijk dat horeca-ei- genaren hun tent weer dicht moeten gooien. Dat we voorlopig geen familiefeestje mogen organiseren of een etentje met vrienden. Om nog maar te zwijgen van de volksstammen die nu weer een bierbuik of spekdijen kweken op de driezitter, in plaats van dat ze over het voetbalveld dartelen of naar een volleybal springen. - zit er toch een voordeel aan de semilockdown. Als we dan toch weer thuis moeten blijven, is dit hele maal niet de slechtste periode. Eindelijk tijd om alle dramaseries van de NPO te kijken bijvoorbeeld. Die zendt er op dit moment zoveel uit dat een aanhanger van complottheorieën er zomaar het bewijs in zou kunnen zien dat deze nieuwe maatregelen al maan den geleden bewust zijn gepland en de publieke om roep er de programmering op heeft aangepast. Het A-Woord, Klem 3, Commando's, All Stars Zo nen, Niks te melden en dan begint komende zondag ook nog Vliegende Hollanders op NPO 1. Het is voor iemand die betaald wordt om tv te kijken al niet bij te houden, laat staan voor mensen met een normaal sociaal leven in de avonduren. En wie wél alles volgt, heeft spiekbriefjes nodig. Was Thomas Acda in deze serie nou de goeierik of de slechterik of ben ik zon der het te merken in de Lidl-reclame beland? De Wild vanuit huis Fortuin voor Potterboek Het ene moment leef je mee met een stel getrau matiseerde commando's, het andere moment her ken je meer van jezelf dan je lief is in een tijgermoe der die vecht voor haar zoon met autisme, maar de rest van haar gezin laat versloffen. (Een mooie rol van Lies Visschedijk, waardoor ik het glanzende laagje EO-moralisme in Het A-Woord graag voor lief neem.) In All Stars Zonen herken ik dan weer niks, al helemaal niet van het fantastische origineel, maar dat terzijde. Het beste nieuws is dat de meeste series in z'n ge heel vooruit te kijken zijn met een abonnementje op NPO Plus. Grappig toch: de NPO speelt Netflix, ter wijl Netflix zijn eigen kroonjuweel Undercover 2 mo menteel heel ouderwets met één aflevering per week uitserveert. Ook een aanrader trouwens, zoals alles met Tom Waes, al is deze reeks wel heel duister en mis ik de tragikomische momenten uit seizoen 1. Dat abonnementje hoeft geen belemmering te zijn nu we een paar biertjes in de kroeg of een eten tje in een restaurant uitsparen. Het zou vervolgens een mooi gebaar zijn als de NPO deze extra inkom sten in het noodfonds voor horeca-eigenaren zou storten. Kunnen we onze bierbuiken en spekdijen met trots dragen. Quote van de dag Ik heb me gewoon vermenigvuldigd. Ik weet niet of dat heel goed voor deze planeet is DJ Nicky Romero (31) zag zoals veel artiesten het zomersei zoen in het water vallen, kreeg zelf corona, maar verwierf ook andere inzichten. Als het toeren straks weer kan, ga ik het anders doen'. ktober. De maand dat het gros van alle top-dj's ter we reld de kriebels krijgt. Amster dam Dance Event komt er dan aan. Het dancefes- tival in onze hoofdstad met 2500 artiesten, 200 podia en 400.000 bezoekers. Normaal gesproken dan. Corona houdt straks alles en ieder een thuis. Ook Nicky Romero zou er spreken, op verschillende podia draaien en tal van bekenden ontmoeten. ADE was traditioneel een feest der herken ning, maar alles is nu anders. ,,Het is een bizar jaar geworden'', zegt de top-dj die de zeven merkwaardigste maanden in zijn artiestenbestaan be leefde. ,,Ik kan me nog goed herinne ren hoe het in maart ging. Ik zou in Ik stond thuis in de gym toen ik hoorde dat ik corona had Las Vegas draaien in Hakkasan. Mij werd gezegd: je mag zelf weten of je die show gaat doen. Mijn gevoel zei: niet doen. Een dag nadat ik gecanceld had, ging alles dicht.'' Het coronavirus was nog onbe kend, de toekomst ongewis, al dach ten velen dat het 'normale leven' vrij snel weer opgepakt zou worden. ,,Je denkt: oké, supervervelend, maar kunnen we in de voorzomer nog even op adem komen. Energie tan ken voor het zomerseizoen en dan doorknallen. Dit gaat niet zo heel lang duren, dacht ik. De gedachte werd verplaatst naar juni, naar au gustus en nu is het oktober.'' Top-dj's, ze vliegen van hot naar her, vooral in de zomer, als het ene na het andere festival geboekt staat. Zijn touragenda stroomde leeg. Ultra Music week (Miami), Ultra Europe (Kroatië), Tomorrowland, Creamfields (Engeland), Dance Val ley en Mysteryland, overal kon een Lockdown Maar misschien - ik zeg het echt heel voorzichtig RADIO Ruud de Wild maakt komende week zijn mid dagprogramma op Radio 2 van uit huis. De dj was met vrien din Olcay Gul- sen in Lissabon, waarna ze een week in quaran taine moeten. Gulsen is tijde lijk De Wilds si dekick. BOEKEN woensdag 14 oktober 2020 PC Een zeldzame eerste editie van Harry Potter en de Steen der Wijzen leverde 66.000 euro op. Het eerste boek van de popu laire reeks van J.K. Rowling werd geveild. In 1997 telde de eerste druk vijf honderd exem plaren. - Zanger Danny Vera op tv in Volle Zalen. Zijn vrouw is zwanger. 'Mijn leven is kostbaarder dan shows en omzet' Dennis Jansen 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28