De Boer wil voorkomen dat Oranje van kastje naar de muur wordt gestuurd 25 NATIONS LEAGUE ITALIË - NEDERLAND Nederland Italië CORONA BERGAMO Italië is vlak voor het thuisduel tegen het Ne derlands elftal opgeschrikt door een positieve coronatest van Stephan El Shaarawy. De aanvaller, uitkomend voor het Chinese Shanghai Shenhua, wordt opnieuw getest om zeker te weten of hij daadwer kelijk besmet is. Volgens de Italiaanse teamarts Andrea Ferretti is het nog niet zeker dat El Shaarawy corona heeft. "Het kan ook een verkeerde diagnose zijn, want tijdens een volgende sneltest bleek hij negatief'', zei hij. ,,Een snel- test is niet heel betrouwbaar. El Shaarawy is daarom op nieuw getest, net als alle an dere spelers.'' Kan Oranje zich vanavond tegen Italië oprichten na de valse start onder Frank de Boer? De bondscoach denkt zelf uiteraard van wel. De Boer betrekt zijn spelers nadrukkelijk bij de keuze hoe linksback Spinazzola af te stoppen, vorige maand dé kwelgeest in Amsterdam. Boer: ,,Teun heeft het in mijn ogen redelijk tot goed gedaan tegen Mexico. Donny is meer offensief in gesteld. Jullie zien wel wie het wordt.'' Behalve met de ontketende Spi nazzola had Oranje in Amsterdam ook veel te stellen met de zwer vende linksbuiten Lorenzo Insigne en met de constant diepgaande spits Ciro Immobile. Captain In signe is nu geblesseerd, Immobile zal opnieuw starten. ,,Dat diepgaan van aanvallers en ook middenvel ders, dat is echt een kernwaarde binnen de Italiaanse voetbalcul tuur'', zei Stefan de Vrij er gisteren over. ,,Ik heb daar als verdediger al veel op getraind bij Lazio en nu bij Inter. Zodra ze de bal vrij hebben, gaan spelers lopen. En dan komt ook meteen de pass. Twee keer had den wij er met Oranje grote proble men mee. Hoe je het oplost? We moeten sowieso zorgen dat er steeds maximale druk is op de bal.'' Waar de Italianen kampen met corona in de selectie (zie kader), daar is bij Nederland iedereen fit. Memphis Depay keert na zijn schorsing terug in het elftal. De ver wachting is dat Steven Berghuis start na zijn goede invalbeurt in Bosnië. De Boer: ,,In onze poule ligt alles na drie wedstrijden gelukkig nog open. Natuurlijk moet het be ter, maar we doen nog volop mee voor plek 1. Hier winnen van Italië en de wereld ziet er weer heel an ders uit.'' Voelt hij de druk al toenemen? En hoe sliep hij de afgelopen dagen? Waar Ronald Koeman in 2,5 jaar nooit een vraag kreeg of hij wakker lag van de prestaties van Oranje, is het bij zijn opvolger na twee duels al raak. ,,Ik kom altijd wel goed in slaap'', zei Frank de Boer gistermiddag in Bergamo. ,,Daarna begin ik wat te draaien en te woelen. Maar dan heb ik mijn uurtjes al gepakt.'' Natuurlijk voelt hij de zorgen die leven na zijn start. De teleurstel lende 0-0 van afgelopen zondag in Bosnië, die is niet alleen in het land driftig nabesproken, ook in de boe zem van Oranje zelf. Al is de vraag of spelers en staf er veel uit kunnen halen voor de volgende klus, van avond in en tegen Italië. Anders dan Bosnië zal dat land niet de bus par keren, maar in de aanval gaan. Het wordt in Bergamo alweer de nazzola speelde in twee, drie rollen tegelijk, terwijl Georginio Wijnal- dum verloren rondliep als gelegen heidsrechtsbuiten. ,,We moeten zorgen dat het nu anders gaat'', beseft De Boer. ,,We moeten zorgen dat we controle krijgen en niet wéér dolende zijn.'' Oranje is al sinds zondagavond in Milaan, op een halfuurtje rijden van Bergamo, na een directe vlucht vanuit Sarajevo. Gisteren werd in Milaan getraind en De Boer ver telde opvallend expliciet dat daarbij 'op twee scenario's is geoefend'. Refererend aan kwelgeest Spinaz- zola, zei hij: ,,Een optie A en B. Ik heb zelf een voorkeur, maar de groep moet er ook achterstaan. Als zij vinden dat het optie 1 moet wor den, dan gaan we dat zo uitvoeren. Als dat niet goed zou gaan, kunnen we schakelen naar optie 2. Je zult in elk geval iets anders zien dan vorige maand in de Arena.'' Scenario's Hij ging verder niet dieper in op wat de scenario's precies inhouden. Duidelijk is in elk geval dat Wijnal- dum niet weer hangend op rechts zal spelen in de zone van de Itali aan. Verder heeft De Boer een keuze te maken op zijn midden veld. Marten de Roon is daar ge schorst, uitgerekend de speler van Atalanta die anders vanavond in zijn eigen stadion had gespeeld. Als vervangers zijn Donny van de Beek en Toon Koopmeiners in beeld. De derde slag met de Azzurri in krap 2,5 jaar. De vorige twee keren zag Nederland flink af. In juni 2018 schoot Italië het 5-3-2-systeem van Koeman aan flarden bij een oefen wedstrijd in Turijn. ,,Na die pot wisten we: zo kunnen we niet door, het moet over een andere boeg, te rug naar 4-3-3'', zei interim-bonds- coach Dwight Lodeweges vorige maand. Dat was in aanloop naar wedstrijd 2, waarin de Italianen Oranj e opnieuw van het kastj e naar de muur stuurden. Het leek wel of zij met 13 man speelden in de Johan Cruijff Arena en Oranje met 10. De Italiaanse linksback Leonardo Spi- woensdag 14 oktober 2020 GO VANDAAG 20.45 UUR, BERGAMO TVNPO 3 GROEP 1 Zondag Bosnië-H. - Nederland 0-0 Polen - Italië 0-0 Vandaag 20.45 uur Italië - Nederland 20.45 uur Polen - Bosnië-H. Stand 1. Italië 3-5 (2-1) 2. Nederland 3-4 (1-1) 3. Polen 3-4 (2-2) 4. Bosnië-H. 3-2 (2-3) Vanavond, 20.45 uur NPO3 'We moeten niet weer gaan dolen tegen Italië' Maarten Wijffels Bergamo Beeld uit het vorige duel tussen Neder land en Italië. Hans Hate- boer in duel met de Italiaan Leonardo Spi nazzola. Joël Veltman geeft rugdekking. FOTO PIM RAS Arbiter: Anthony Taylor (Eng) Vermoedelijke opstellingen UEFA gKjg NATIONS LEAGUE'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25