Nieuw hoofdstuk in rampjaar 2020 voor Steven Kruijswijk II mmm 23 TOT EN MET ZONDAG 25 OKTOBER hotels en in diezelfde hotels hebben ook mensen van buiten de wed strijd vrije toegang. Plugge: ,,De ge zondheidssituaties was in beide landen ook anders en zowel de Giro als de Tour volgt de eigen overhe den, maar in Frankrijk was het we zenlijk strenger.'' Ook het adagium van de Tour dat een ploeg uit de race gehaald zou Toen Steven Kruijswijk gisteroch tend opstond, dacht hij 'gewoon' naar de etappestart in Lanciano te gaan. Etappe 10 op een heuvelach tig parkoers richting Tortoreto. Maar Kruijswijk was net een paar minuten wakker toen het slechte nieuws kwam. Een positieve coro natest, per direct uit de Giro. ,,Voor mij was dat heel onver wachts. Ik voel me prima en fit'', laat Kruijswijk weten. ,,Ik kan moeilijk bevatten dat ik het heb opgelopen. Ik voelde het niet aan komen. Dan is de teleurstelling wel heel erg groot.'' Podium Voor Kruijswijk is het een per soonlijk drama. Vorig jaar stond hij nog op het podium van de Tour de France. Met een grote lach op het derde schavotje in Parijs. Als startsein voor jaren waarin hij ooit een grote ronde zou winnen. Af rekenend met zijn Giro-trauma ook. Zijn val in 2016 in die sneeuwmuur in de roze trui, het werd nationale wielergeschiede- nis. Hij reed die Ronde van Italië iedereen naar huis, totdat Kruijs- wijk in de afdaling van de Agnello het noodlot in de ogen keek. Weg Girowinst, drie dagen voor het einde. Kruijswijk leerde ermee leven. Het trauma stuwde hem juist tot grote hoogten. Mentaal is hij niet meer kapot te krijgen. Hij fietst, traint, werkt keihard door. In de stellige overtuiging dat zijn ul- tieme moment van glorie gaat ko men. Maar de pech is dus nog niet op. Kruijswijk moest de Tour van dit jaar overslaan na een zware val in de Dauphiné. Het weerhield hem er niet van om vrijwel direct nieuwe doelen te stellen. Dat werd deze Giro. Hij oogt vastberaden: van mij zijn jul lie nog niet af. Deze Giro reed hij zich langzaam in vorm. Precies zoals het publiek hem kent. De derde week in een grote ronde is zijn moment. Als de concurrentie Ik kan moeilijk bevatten dat ik het heb opgelopen. Ik voelde het niet aankomen verslapt, slaat Kruijswijk toe. Het gaat er ook deze Giro niet van ko men. Kruijswijk, die elfde stond in het algemeen klassement, moet naar huis. ,,Sportief gezien is dit wel weer een heel grote teleurstelling. Na de val voor de Tour heb ik gepro beerd me zo goed mogelijk voor te bereiden op de Giro. Dat was ook gelukt. Maar de kans om me te laten zien, wordt me nu ook ont nomen.'' Pijn Voorlopig voelt Kruijswijk zich li chamelijk goed. ,,Ik weet niet wat het virus verder met me doet. Ik hoop dat het hierbij blijft. Het voornaamste is dat ik hier goed uitkom. Dat ik fit en gezond blijf. Maar het maakt de teleurstelling niet minder groot.'' De pijn van de zoveelste tegen slag. Hij zal zich moeten oprich ten. Alweer. De ene ploeg stapt op, de ander is aan de winnende hand. Het is teke nend voor de tweestrijd in het Giro-peloton. Sunweb wordt vanaf nu, net als Ineos en AG2R bij wie in de begeleiding besmettingen opdo ken, elke dag gecontroleerd. ,,Ze stappen net het hotel binnen'', zegt ploegleider Luke Roberts na de rit over de telefoon. Volgens Roberts is de goede uitgangspositie van Kel derman niet van invloed geweest op het besluit door te rijden. ,,Als zo'n beslissing uiteindelijk ge maakt moet worden, doen we dat. Maar nu houden we ons aan de af spraken zoals die vooraf zijn ge maakt met de organisatie, teams en UCI. We moeten scherp blijven let ten op hoe we in onze bubbel kun nen blijven.'' Al blijkt die zogenaamde bubbel minder gesloten dan bijvoorbeeld in de Tour. Jumbo-baas Plugge zag het met eigen ogen tijdens de eerste etappes op de Sicilië. Ploegen delen worden bij twee positieve gevallen in een testperiode, geldt niet in Ita lië. In de Giro besluiten de ploegen daar zelf toe, zegt Plugge. ,,Wat de andere teams doen moeten zij we ten, maar ik moet aan de gezond heid van mijn mensen denken'', al dus Plugge. Moeilijke tijden Grote vraag voor de komende da gen en weken is vooral of het coro navirus verder om zich heen grijpt in het peloton. Nog 144 renners zijn op weg naar Milaan, al ruim 30 minder dan an derhalve week geleden bij de start op Sicilië. ,,Het is op zijn zachtst ge zegd een vreemde Giro'', zegt Sun- web-ploegleider Roberts. ,,Het zijn ook moeilijke tijden waar we inzit ten, maar we bekijken de wedstrijd sowieso dag voor dag. Of het nu over corona gaat of over het okto- berweer in het hooggebergte in de laatste week.'' Etappe 11 Vandaag woensdag 14 oktober 2020 Steven Kruijswijk (33) is qua tegenslagen wel wat gewend in zijn loopbaan. Maar 2020 is voor hem definitief een ramp jaar. De Tour miste hij vanwege een schouderblessure. Nu ver laat hij de Ronde van Italië na een positieve coronatest. Daniël Dwarswaard Rotterdam - Steven Kruijswijk (33) Steven Kruijswijk moest na een positieve coronatest de Giro gisteren verlaten. Later trok zijn hele ploeg zich terug. foto cor vos Sunjweb pgr'Velo Sun wed cer^ë/c nweb 182 km '4 EI. UB Porto Sant'elpido

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23