ELD OED Drie studenten over hun huishoudboekje Maak een concertzaal van je woonkamer GOEIE KOOP Speakers mmrnürn 20 Studeren en op jezelf gaan wonen betekent ook een nieuwe financiële situatie. Drie studenten over hun begroting en hoe zij denken rond te komen. ,,Ik besef nu pas hoe duur boodschappen zijn.'' Klipsch R-820F vanaf €332,85 per stuk Sonos One vanaf €209 Bowers Wilkins 603 vanaf €599 per stuk 'Nog moeilijk in te schatten wat mijn kosten zijn' Sinds deze zomer woon ik op mezelf in Groningen. De spullen voor mijn kamer, zijn grotendeels tweede hands, dat scheelt veel geld. Ik vond het zo leuk om die te zoeken dat ik nu mooie vondsten doorver koop. Ik ga wel vijf keer per week naar de kringloopwinkel. Op mijn Instagram-pagina vind je bijvoor beeld spiegels, vaasjes of servies. Soms verdien ik daar maar 50 cent aan, maar laatst heb ik een spiegel opgeknapt en met 30 euro winst ver kocht. Naast mijn telefoonabonnement en de zorgverzekering betalen mijn ouders collegegeld en studieboeken. De studiekosten zijn hoog, dus daar ben ik blij mee. Alleen al mijn boe ken kosten 800 euro. Mijn boodschappen en huur betaal ik zelf. Ik vind het nu nog moeilijk om in te schatten hoeveel mijn maandelijkse kosten precies zijn. Daarom heb ik in eerste instantie een ruime lening aangevraagd bij DUO (Dienst Uitvoering Onderwijs), 750 euro per maand. Ik ga kijken hoeveel geld ik overhoud en pas de lening dan weer aan naar beneden. Toen ik nog thuis woonde, had ik een bijbaantje bij een bioscoop. In Groningen is het nu best lastig om iets te vinden vanwege corona. Ge lukkig verdien ik een beetje geld met Seek And Find Vintage, mijn Instagram-account. Eerst kocht ik vaak nieuwe kleding en wilde ik een modeopleiding vol gen. Toen ik me meer in de modewe reld ging verdiepen, kwam ik erach ter hoe vervuilend de kledingindu strie is. Sinds december koop ik niets meer bij grote modeketens. Ik koop alleen nog tweedehandskleding, of bijvoorbeeld kleding van biologisch katoen. Daar voel ik me beter bij en zo bespaar ik geld. Ik vind mijn begroting voor nu prima en ik denk dat ik me wel red de rest van het jaar. Ik wil zo min moge lijk lenen, dus ik wil zo snel mogelijk een baantje vinden en groeien met m'n handel in spulletjes.'' Huur Boodschappen TOTAAL SALDO woensdag 14 oktober 2020 GO &G Nu er nog altijd maar een handvol mensen in een con certzaal mag, moeten we vanuit huis optredens volgen. Op je smartphone naar mu ziek luisteren is prima, maar uiteindelijk wil je muziek toch vooral uit échte boxen horen. Dan pas komen bas, drum en zang goed uit de verf. Met welke speakers bouw je je huiskamer het best om tot concertzaal? Onze tech- redactie geeft drie tips. Met 24,5 kilo per stuk is deze zuil speaker niet be paald een lichtge wicht, maar de geluidskwaliteit maakt dat alle maal goed. Met dank aan de Trac- trix-hoorn die Klipsch ontwik kelde om de hoge tonen en bassen te verbeteren. De speaker maakt gebruik van een driewegsysteem, dat hoge van lage tonen splitst en ze via speakerkabels naar de 8-inch- woofers stuurt. Dat zou ervoor zorgen dat de middelhoge tonen niet oversturen. Resultaat: kraak helder geluid. Zonder bijbaan Sonos is opper machtig als het op wifi-speakers aan komt. Ze zijn in alle formaten en prijzen te koop. Er zijn ook budget- vriendelijke opties, ideaal voor bij voorbeeld studen ten die op hun kamer via een smart speaker muziek willen af spelen. De Sonos One kost circa 200 euro en levert voor die prijs prima geluid. Dankzij de inte gratie met Google Assistent kun je het toestel ook met je stem bedie nen. Extra handig is dat je dankzij Sonos Multiroom je speaker nadien kunt uitbouwen tot een volledige set. In de audiowereld heeft Bowers Wilkins een naam die klinkt als een klok. Hun 603- zuilspeaker is het topmodel onder de instappers. Hij maakt deel uit van hun 600-serie, die geregeld in de prijzen valt en al decennialang wordt verbeterd. Die technologi sche innovaties zorgen voor een fantastisch geluid, zonder bombas tisch te zijn. Want, zoals oprichter John Bowers zei: ,,De beste luid spreker is niet degene die het meest laat horen, maar die het minst weglaat.'' ANNELIES BONTJES Thirza Dusseljee (18), studeert Facility Management aan de Hanze hogeschool in Groningen UITGAVEN (per maand) Ontspanning, uitgaan, (sport)vereniging Kleding en schoenen Collegegeld Studieboeken Zorgverzekering Telefoon abonnement Overige abonnementen Vervoer (naast OV-kaart) TOTAAL INKOMSTEN Bijbaan Studiefinanciering (lening) Zorgtoeslag Bijdrage ouders (o.a. collegegeld) Meer info op tweakers.net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20