JOL Gedeeltelijke lockdown gaat zeker vier weken duren Nations League Walcheren Premier Mark Rutte spreekt van een 'gedeeltelijke lockdown', die herinneringen oproept aan maart. Omdat de besmettingscijfers te snel oplopen, is nieuw ingrijpen 'onvermijdelijk'. ,,Dat is een harde boodschap, de maatregelen gaan ook pijn doen. Het gaat erom dat de hamer waarmee we het virus plat slaan, groot genoeg moet zijn.'' Daarom wordt amateursport stil gelegd. De sportcompetities van kinderen tot 18 jaar zijn vanaf van daag gepauzeerd, er mag alleen nog worden getraind. Volwassenen mogen helemaal niet meer samen sporten, behalve als er 1,5 meter af stand kan worden gehouden en al leen met maximaal vier personen. Sportscholen blijven wel open. Daarnaast worden alle denkbare evenementen zoals kermissen ver boden en mogen in binnenruim tes, ook bioscopen en theaters, maximaal dertig gasten tegelijk zijn. Dat geldt ook voor begrafenis sen. De sluiting van de horeca is bijna absoluut: alleen afhalen blijft mo gelijk. De koopavonden gaan in de ban, behalve voor supermarkten. Zowel de verkoop als het gebruik van alcohol en softdrugs op straat is verboden vanaf 20.00 uur 's avonds. Volgens Rutte wordt daar streng op gehandhaafd. Ook achter de voordeur gaan meer maatregelen gelden: visite wordt beperkt tot drie personen en tot maar één groepje visite per dag. ,,Geen blokjesverjaardagen meer'', aldus Rutte. Alle maatregelen gaan vandaag om 22.00 uur in. Dat is een harde boodschap, de maatregelen gaan ook pijn doen Het kabinet werkt verder aan een mondkapjesplicht in publieke bin nenruimtes voor iedereen boven de 13 jaar. Nu geldt alleen nog een dringend advies. Ook in schoolge bouwen moet dan een kapje op. Volgens Rutte wil het kabinet daarmee 'een slepende discussie voor eens en altijd beslechten'. Over twee weken worden de maatregelen geëvalueerd. Als er dan geen effect is, volgt een 'com plete lockdown', waarschuwde mi nister Hugo de Jonge (Zorg). Dan zou de situatie van maart weer gaan gelden, waarbij het ontvan gen van gasten wordt afgeraden en ook bioscopen en musea sluiten. Ook mbo's, hbo's en universiteiten zouden dan weer alleen nog online lessen gaan verzorgen. Krijgt Frank de Boer Oranje weer aan de praat tegen Italië? Nieuwsmedia AVM Harde maatregelen om 'het virus plat te slaan' Met een spervuur aan maatrege len zet het kabinet ons sociale leven de komende vier weken op een nog lager pitje. Evenemen ten worden verboden, sport aan banden gelegd, de horeca sluit en mondkapjes worden ver plicht. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag —Premier Mark Rutte P3, 4 en 5; Zeeland 2, 10-11 P25 woensdag 14 oktober 2020 Grotendeels droog 13°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1