II Elektrische pont, wie gaat dat betalen? 6 Sluis begint aan operatie restafval verminderen Veilinghuis Handel en Wandel in Hulst slaat nieuwe weg in Tickets voor reuzenrad op meer plaatsen MIJN DORP, MIJN STAD SLUIS Afvalinzameling gaat volgend jaar op de schop in de gemeente Sluis. De container met restafval staat nog maar een keer in de vier weken aan de straat; plastic, metalen verpak kingen en drankkartons worden per 1 januari los van het restafval ingezameld. Dat stelt het college van bur gemeester en wethouders voor aan de gemeenteraad. Inwoners moeten drastisch minder restaf val gaan produceren. Het gemid delde ligt nu op 370 kilo per per soon per jaar, op termijn moet dat terug naar 120 kilo restafval. De gemeente hoopt dat een nieuwe manier van inzamelen helpt dat doel te bereiken. De vuilniswagen haalt nu nog iedere twee weken het restafval op, vanaf 1 januari is dat eens per vier weken. Verder gaan West Zeeuws-Vlamingen plastic, me talen verpakkingen en drank kartons aanbieden in speciale zakken. Die kunnen ze om de week aan de straat zetten. Ook krijgt iedereen een container voor oud papier, die een keer in de vier weken geleegd wordt. In het ophalen van groente-, fruit en tuinafval (GFT) verandert niets, dat blijft een keer in de twee weken gebeuren. Containers gerecycled Begin maart gaf de gemeente raad groen licht voor de aanschaf van 12.000 containers voor rest afval en oud papier, onder grondse containers voor inza meling aan de kust en vijfdui zend GFT-emmertjes. Het nieuwe afvalplan kost 1.780.000 euro. De nieuwe containers zijn gemaakt van gerecycled plastic en voorzien van een chip. Vuil nisophalers kunnen daardoor zien of de container op de juiste plaats staat. Is dat niet het geval, wordt de vuilnisbak niet ge leegd. Een commissie van de ge meenteraad vergadert vandaag over het afvalplan. Volgende week start Sluis een campagne rond afvalscheiding. Handel en Wandel gaat van de Ho- geweg naar een nieuw pand aan de rondweg Hulst tegenover Morres. Ruimtegebrek maakte de verhui zing noodzakelijk, de veilingen gaan als een tierelier. Directeur Mi- chiel Borm (29) is in zijn nopjes met het nieuwe onderkomen. ,,In het nieuwe gebouw stallen we de goe deren uit op stellingen van ruim acht meter hoog. Jawel, op de kop getikt via een veiling." Michiels vader Alain startte ruim tien jaar geleden met het online veilen van goederen van particulie ren en bedrijven. De overtollige voorraden, restpartijen of unieke en gewilde objecten van particulieren en bedrijven werden ingebracht bij Handel en Wandel en de goederen werden via onlineveilingen ver kocht. Michiel: ,,Bij een succesvolle verkoop rekenen we dan een per centage van het verkoopbedrag. Is een kavel niet verkocht, dan zijn er geen kosten aan verbonden. No cure no pay. Wel kunnen we het object een tweede keer aanbieden met een lager openingsbod." De nieuwbouw is het derde on derkomen van Handel en Wandel. Het steeds grotere aanbod en daar door ruimtegebrek leidde tot de bouw van een nieuw en zeer mo- Let wel, het is geen rommelmarkt. Industrieel materiaal, gereedschap, auto's. Dan praat je over business dern uitgerust pand. Michiel: ,,Het klinkt misschien raar, maar straks hebben we binnen minder vier kante meter vloerruimte dan nu. Alleen staat in ons huidige pand al les op de grond of op tafels. In ons nieuwe pand gaan we de hoogte in en staat alles op stellingen. Elke klant krijgt zijn eigen plekje. We kunnen nu veel meer spullen kwijt." De te veilen goederen zijn te bekijken via foto's online en ook in het gebouw zelf. In het nieuwe pand worden de foto's ook ver toond op een enorm scherm van vijftien bij vier meter. Michiel: ,,Dat is voor bij een echte veiling hier in het pand wel uniek." Themaveilingen Handel en Wandel is elke weekdag open voor kijkers. De frequentie van de onlineveilingen wordt opge voerd tot twee of drie per maand. Er komen dan ook gerichte themavei lingen aan bod. Verder wordt inge zet op locatieveiling en verkoop in het nieuwe gebouw. Michiel: ,,Let wel, het is geen rommelmarkt. In een kandelaar of kleine huisraad zit geen handel. Industrieel materiaal, gereedschap, hoogwerkers, hef trucks, auto'sDan praat je over business." Een onderzoek naar elektrificatie van de pont was één van de eisen die de provincie en de gemeente Terneuzen stelden bij het verstrek ken van subsidie voor dit jaar en volgend jaar. De Stichting ter Be houd van de Pont te Sluiskil die het veer sinds 2011 beheert, heeft daar netjes aan voldaan. Volgens secretaris Loek van Hecke ging de provincie er vanuit dat 75.000 euro genoeg zou zijn voor een elektropont. ,,We hebben overal in Nederland geïnformeerd", vertelt Van Hecke, ,,en wij zijn voor die prijs bij heel kleine pontjes uit gekomen, maar op het Kanaal Gent-Terneuzen met alle scheep vaart en golfslag werkt dat niet." Het tienvoudige, 750.000 euro, is nodig, heeft de stichting berekend. Het elektrificeren van de huidige pont kost ook tonnen. Van Hecke: ,,Het is mooi voor het milieu, maar wie gaat dat betalen? Onze pont (uit 1967) is bovendien technisch nog piekfijn in orde." BRESKENS Wie in Breskens in het reuzenrad wil, dat daar sinds zaterdag staat, kan niet alleen bij Plus Lohman te recht voor kaartjes. Inmiddels zijn er in Bres- kens meer ondernemers die kaartjes voor het reuzenrad hebben opgekocht. Ook bij Cocoon Lifestyle, Café Cen traal en IJssalon Het Droom- ijsje zijn er toegangskaartjes voor de klanten. De exploi tant van het Reuzenrad sluit niet uit dat er meer onderne mers zullen aanhaken. De at tractie staat tot 1 november op het Spuiplein in Breskens. dinsdag 13 oktober 2020 VL Straks klinkt bij de veiling het 'eenmaal, andermaal' Zelf ter plaatse een bod doen op een veiling. Dat kan straks in Hulst. Begin volgend jaar ver kast veilinghuis Handel en Wan del naar een nieuw pand. Nu ver loopt de handel nog online, maar de veilingmeester gaat ook ka vels zelf afhameren. Met deze wijziging van concept timmert het veilinghuis flink aan de weg. Edy de Witte Hulst -Michiel Borm, directeur Handel en Wandel Directeur Michiel Borm in het nieuwe pand met de acht meter hoge stelling- kasten en het enorme video scherm. FOTO ANNE HANA Het is leuk bedacht, de huidige dieselpont van Sluiskil vervan gen door een elektrisch veer, maar er is wel een heel grote zak geld voor nodig. Harmen van der Werf Sluiskil AARDENBURG De Golfslag, 14.00 uur: KleurSamen; Archeo logisch Museum, 10.00-17.00 uur: Open, expositie AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie; De Halle, 10.00 uur: Wandelen; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, aerobics; 15.00 uur: Nia dans; BRESKENS Haven aan de Keerdam, 10.00-11.30 uur: Rondvaart naar de zeehonden; CADZAND - BAD VVV kantoor, 10.30 uur: Strandexcursie; CLINGE Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; HEIKANT Crosster rein, 14.00-15.15 uur: Sportbuurtwerk; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Bibliotheek, 10.30 -11.30 uur: Taal- café; Den Dullaert, 13.30-14.15 uur: Soci aal vitaal; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.15-20.15 uur: Sportgroep; SAS VAN GENT De Statie, 13.30 uur: Creaclub; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Jeu de boules; Voet balveld, 14.00-15.15 uur: Sportbuurtwerk; TERNEUZEN Biblio theek, 9.30-11.30 uur: Wegwijs op compu ter en tablet; Tijdens openingsuren, foto expositie; De Veste, 10.00 uur: Zitgym- nastiek, biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, soos; Leger des Heils aan de Dijk- straat, 10.00 uur: Stilte moment; Schel- detheater, 20.00 uur: Lezing Arthur Japin IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53