De fiscus te slim af zijn met een testament en levenstestament Erfrecht planning 7 Erfrechtspecialist Kelly Boermans geeft dinsdag 3 november om 13:00 uur een gratis lezing in Hotel Van der Valk Goes. dinsdag 13 oktober 2020 WELZIJN OP RECEPT AANPAK EENZAAMHEID De coronamaat regelen vallen mensen zwaar, blijkt uit diverse onderzoeken. Eenzaamheid ligt op de loer. Maar dat zal Coba van der Plasse-Sonke (88) niet overkomen. Ze krijgt twee keer in de maand bezoek van twee vriendelijke dames die een praatje komen maken. Een praatje op recept. Timo van de Kasteele 's-Gravenpolder H Vat ik mis? Een IHl goed gesprek. Nu Wmwm met corona heb ik steeds minder contacten. Echt een nare tijd dit.' Coba van der Plasse-Sonke woont volledig zelfstandig. Kan nog prima uit de voeten. Doet haar mensen over de vloer en gaat met ze in gesprek. ,,Samen zoeken we naar waar iemand behoefte aan heeft." Bij mevrouw Van der Plasse- Sonke was Duvekot er snel aan uit. Een bingomiddag is niet aan haar besteed. Het liefst wil ze een goed gesprek voeren. ,,Dus ben ik gaan zoeken naar oplossingen", zegt Duvekot. ,,Eerst kijken we wat er mogelijk is in het eigen netwerk. Als daar geen mogelijkheden zijn, schakelen we het netwerk van het dorp in. Zodoende kwamen we te recht bij vrijwilligersorganisatie Zeeuwse Handen." Vanuit die organisatie komen er nu maandelijks twee vrijwilligers bij mevrouw Van der Plasse-Sonke over de vloer. ,,Echt heel fijn, ik kijk echt uit naar die momenten. De vorige keer hebben we twee uur zitten praten." Duvekot merkt wel dat het bedenken van oplos singen in coronatijd om veel crea tiviteit vraagt. ,,Als mensen be hoefte hebben aan groepsactivitei ten is dat lastig." De proef in 's-Gravenpolder loopt tot eind van het jaar. Dan vindt een evaluatie plaats. Als het initiatief aanslaat is het de bedoe ling om het in heel de gemeente uit te rollen. Welzijns- coach Linda Duvekot in ge sprek met Coba van der Plasse-Sonke eigen boodschappen. Wat ze mist is af en toe een praatje. Met ie mand waarmee ze over allerlei on derwerpen kan praten. Dat werd duidelijk toen ze na een revalida- tieperiode in coronatijd terug thuiskwam. Eenzaamheid ligt op de loer, ze ker nu met corona. Met alle ge zondheidsrisico's van dien. Zoals somberheid of depressie. En dat is van alle leeftijden, weet huisarts Wouter van Werkum. ,,Vaak erva ren die mensen vage klachten. Waarna wij dan doorvragen hoe ze leven. Of ze nog weleens onder de mensen komen. Dan blijkt soms dat achter die lichamelijke klachten die ervaren worden, een zaamheid schuilt." Mevrouw Van der Plasse-Sonke heeft daar nog geen last van. En dat wil huisartsenteam Zorg op Zak uit 's-Gravenpolder ook zo houden. Daarom is het samen met de welzijnsmedewerkers van de ge meente Borsele een proef gestart: 'Welzijn op Recept'. Welzijns- coach Linda Duvekot komt bij de We denken liever niet aan de dood. Toch willen we alles goed geregeld hebben voor onze nabestaanden. Een testa ment kan daarbij helpen, maar wordt vaak uitgesteld. Herkenbaar? "Het is duur en ingewikkeld, dat doen we vol gend jaar wel". Minder kopzorgen en kosten Een waterdicht testament zorgt ervoor dat zaken goed geregeld zijn én het be spaart uw nabestaanden zorgen, belas ting en eigen bijdrage in de zorg. Zo was er vorig jaar nog een Nederlander die dankzij een testament 80.000 euro be spaarde. De adviseurs van Erfrechtplan- ning weten als geen ander hoe ook u op legale wijze de fiscus te slim af kunt zijn. "Meer dan 11 miljoen Nederlanders heb ben geen testament, en veel testamen ten zijn verouderd", weet Kelly Boermans, mede-eigenaar van Erfrechtplanning. Zo is het sinds 2010 door een wetswijziging vaak fiscaal gunstig om de kinderen én kleinkinderen te laten erven. Regelmatig wordt de maximale vrijstelling voor de erfbelasting - 20.616 euro - aan de klein kinderen toebedeeld. Dit gaat echter wel ten koste van de erfenis van de kinderen. Spaarrekening of afbetaalde woning Kelly Boermans: "Ook is de eigen bijdra ge in de zorg sinds 2013 onder meer af hankelijk van het vermogen. Een groot aantal testamenten is daar niet op aan gepast." Bij aanwezigheid van spaargeld of wanneer de woning is afgelost, is het verschuldigde bedrag hoger dan wan neer er niets op de bankrekening staat of afgelost is. Hoe meer vermogen, hoe meer u betaalt aan eigen bijdrage in de zorg. Dit kan snel oplopen tot 2.400 euro netto per maand. Om nog maar te zwij gen van het hoge bedrag aan erfbelas ting dat erfgenamen vaak moeten beta len bij een praktisch afbetaalde woning. Gelukkig kunnen al deze kosten beperkt worden met een goed testament. Levenstestament groeit in Nederland Naast een testament, kiest ook een groeiend aantal Nederlanders voor een levenstestament weet Boermans. "In een levenstestament is vastgelegd hoe de zaken geregeld moeten worden als iemand dit zelf niet meer kan. Bijvoor beeld bij dementie of een beroerte. Er staat bijvoorbeeld in wie zich over de financiën buigt, wie beslissingen neemt bij medische kwesties en wat er met de huisdieren gebeurt." Omdat een groot percentage van de Nederlandse bevolking niet weet wat verstandig is of helemaal geen testa ment heeft, geeft Erfrechtplanning gra tis lezingen om u te behoeden voor de negatieve gevolgen van geen of een verouderd testament. Kosteloos informatie inwinnen Wilt u ook weten of uw testament water dicht is en of u kunt besparen op de ei gen bijdrage in de zorg en erfbelasting? Meld u aan voor de lezing op dinsdag 3 november 2020 om 13:00 uur in Hotel Van der Valk Goes. Het adres is Anthony Fokkerstraat 100 in Goes. In een comfortabele setting vertelt onze erfrechtspecialist u geheel vrijblijvend wat u moet weten over een goed testament. Bespreekt u deze belangrijke zaken liever 1-op-1? Maak dan een afspraak en Erfrecht planning komt vrijblijvend en koste loos bij u thuis om de mogelijkheden te bespreken. Kelly Boermans Lezing bijwonen Wees zeker van uw plek en meld u voor de lezing aan op www.erfrechtplanning.nl of bel naar 085 - 303 76 87. Vol vol. www.erfrechtplanning.nl 'Wat ik mis? Een goed gesprek' (88). FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN ADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52