'Straathandel uitbannen is 'n illusie' Uitbreiden in coronatijd? Grand café Met Shmaak durft dat risico te nemen 6 Raad Goes moet knopen doorhakken over aanpak drugsprobleem m MIJN DORP, MIJN STAD De gemeenteraad moet donderdag knopen doorhakken over de aanpak van overlast door de straathandel in Goes. Het Koepoortgebied - waar coffeeshop High Life zit - is volgens burgemeester en wethouders de plek met de meeste overlast. Ze stellen voor een extra camera op te hangen, zodat het hele gebied kan worden overzien. Ook worden de populaire plekjes van de handela ren op en rond het plein minder goed toegankelijk gemaakt en ko men er extra controles door politie en handhavers. Geen buitenlanders In een memo aan de gemeenteraad zegt de burgemeester dat de over last niet totaal zal worden uitgeban nen met deze maatregelen. ,,Maar we trachten het de dealers wel zo moeilijk mogelijk te maken.'' Het college blijft vooralsnog bij het standpunt dat buitenlanders niet welkom zijn in de coffeeshops, hoewel de burgemeester in het memo aan de raad erkent dat deze regel ertoe bijdraagt dat er straat handel is. Ze weet echter niet in elke mate. Mensen uit het buiten land die in de coffeeshop hun neus stoten, worden nu als het ware in de armen van de straathandelaren gedreven. Enkele fracties in de gemeente raad denken dat de straathandel voor een groot deel aan banden zal worden gelegd als buitenlanders gewoon weer softdrugs kunnen ko pen in de coffeeshops. Die gedachte sprak ook de be drijfsleider van High Life onlangs uit. Hij zegt dat Fransen en Belgen niet massaal weer naar Goes zullen afreizen, omdat ze tegenwoordig in eigen land gemakkelijker aan hun gerief kunnen komen. De buiten landers die weer naar de coffeeshop zullen komen, zijn volgens hem Maar we trachten het de dealers wel zo moeilijk mogelijk te maken toeristen die sowieso al in Neder land zijn. De burgemeester stelt in haar memo dat deze stelling niet onge- loofwaardig overkomt, maar dat de juistheid ervan alleen kan worden getoetst door een proef te doen, waarbij buitenlanders weer wel kom zijn in de coffeeshops. Vlissin- gen doet dat binnenkort. Effect Maar aan zo'n proef wil het college van Goes vooralsnog niet begin nen. B en W willen eerst kijken wat het effect is van de maatregelen die ze nu voorstellen. Donderdag zal blijken of een meerderheid van de raad die lijn volgt. D66 kondigde eerder aan waar schijnlijk een motie te zullen indie nen met het doel een proef te gaan doen met het toelaten van buiten landers. Je moet het maar durven. In coronatijd je complete horecazaak verbouwen. Maar dat is wel wat Marloes van der Est (31) en Sharon Quist (23) binnenkort doen. Ze toveren de complete bovenverdieping van grand café Met Shmaak in Sint Philipsland om tot tapasbar. ,,In deze tijd moet je risico's durven nemen, het kan alleen maar beter gaan." Helaas, we zitten vol.' Die teleurstellende boodschappen hoe ven eigenaren Mar- loes van der Est en Sharon Quist binnenkort niet meer zo vaak te verkondigen. Tenminste, zolang maximaal dertig gasten in de horeca niet het nieuwe normaal wordt. Het grand café in de Voor straat van Sint Philipsland gaat flink uitbreiden. Hoe dat kan? Door een 'vergeten' bovenverdieping erbij te trekken. Meer ruimte. Die wens bestond al een tijdje. Want over belangstelling niet te klagen. Met name in de week enden is het druk bij het enige res taurant dat het dorp telt. ,,Van de zo mer was het flink aanpoten", zegt Van der Est. ,,We hebben ontzettend veel fietsers en wandelaars die hier even een hapje komen eten. Vandaar dat we nu met tapas gaan beginnen, kleine hapjes, dat sluit goed aan op wat onze gasten verwachten." Slim inrichten Door simpelweg de bovenverdieping bij het grand café te betrekken, krijgt Met Shmaak er op de eerste verdie ping een kleine 60 vierkante meter bij. ,,In principe moet de verbouwing begin december klaar zijn", zegt Van sjlMAAK ii Stilstand is achteruigang. Je moet creatief zijn. Je nek durven uitsteken der Est. ,,Als we de boel slim inrich ten, kunnen we hier tot dertig gasten extra ontvangen. In totaal hebben we dan 26 zitplaatsen. We willen de ruimte vooral gebruiken voor gasten die voor tapas komen." Nu is de bovenverdieping nog een afgesloten ruimte. Van der Est wil dat het straks één geheel vormt met de rest van het pand. Daarom gaat een deel van het plafond eruit, zodat een vide ontstaat. Op de begane grond blijft alles hetzelfde. Dat deel is een aantal jaren terug grondig verbouwd, toen Marloes van der Est samen met moeder Marja (61) de Druiventros overnam, toen omgedoopt tot café 't Durp. Vertrouwen Anderhalf jaar geleden is Marja ge stopt. ,,En toen stond ik voor de keuze: alleen doorgaan of ook stop pen", zegt Van der Est. ,,Na een paar drankjes heb ik Sharon voorgesteld of ze het zag zitten. Met mij samen een zaak runnen. Daar hoefde ze niet lan ger over na te denken." Sharon werkte al in het grand café en heeft, ondanks dat ze een zwaar jaar achter de rug heeft, geen enkele spijt van die beslissing. Ondanks corona hebben de twee dames vertrouwen in de toekomst. ,,Stilstand is achteruitgang. Je moet creatief zijn. Je nek durven uitste ken." Dat hebben ze met het uitbre ken van de crisis ook gedaan. ,,Toen de horeca massaal de deuren moest sluiten, zijn we meteen overgegaan op het bezorgen van maaltijden. Dat liep als een tierelier en dat doen we nu nog steeds." Als straks de verbouwing achter de rug is, bestaat Met Shmaak uit een cafédeel met biljart, een grand café met eigen menukaart, en een tapas- bar. ,,Bij tapas denk je natuurlijk aan Spaanse hapjes. Maar wij pakken het net iets luxer aan." dinsdag 13 oktober 2020 Het is een illusie dat de straat handel in Goes helemaal wordt uitgebannen met de maatrege len die het college wil nemen. Die eerlijke boodschap schrijft burgemeester Margo Mulder in een memo aan de ge meenteraad. Wel denkt ze het de drugsdealers een stuk moei lijker te kunnen maken. Rob Paardekam Goes - Margot Mulder, burgemeester Timo van de Kasteele Sint Philipsland Marloes van der Est (l) en Sharon Quist gaan binnenkort grand café Met Shmaak verbouwen, zodat ze nog meer gasten kwijt kunnen. foto johan van der heijden - Marloes van der Est GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes; Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Buurthuis De Pit, 09.30-11.30 uur: Crea tieve handvaardigheid voor seni oren; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 09.30-11.30 uur: In loop voor koffie en thee; Histo risch museum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Diverse exposi ties; Westhof, 13.30-15.30 uur: Inloop 'de Samenloop'; HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 13.30 uur: Senioren- soos met o.a. bridge KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie KRABBENDIJKE Gymzaal Nieu- landestraat, 15.30-16.30 uur: Kleutergym voor groep 1 en 2 LEWEDORP Dorpshuis, 14.15 15.00 uur: Maak kennis met judo voor kinderen uit groepen 3, 4 en 5; 15.15-16.00 uur: Maak ken nis met judo voor kinderen uit groepen 6, 7 en 8 POORTVLIET Kerkplein, 15.00 17.00 uur: Weekmarkt RILLAND Gymzaal Cromvliet- straat, 15.30-16.30 uur: Conditie trainingen voor senioren SCHERPENISSE Spuidamstraat, 13.00-14.30 uur: Weekmarkt THOLEN Markt, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Meulvliet, 09.30-10.30 en 10.30-11.30 uur: Sport&spel activiteiten voor 50+ WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WISSENKERKE Gemeentehuis, 14.00-17.00 uur: Gratis cursus 'Word vrijwilliger' WOLPHAARTSDIJK Meulen- weie, twee dagdelen: Inloopmo ment voor senioren; De Griffi oen, 19.10-20.10 uur: Aerobic 19.30-21.30 uur: Lotgenoten steungroep voor mensen die er varing hebben met de psychi sche gezondheidszorg YERSEKE Moerplein, 08.25 09.25 uur: Conditietrainingen voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51