Peric met hattrick naar tweede plek in PZC-klassement mÊÉÊÊÈ Hoek-Goes op vrijdag, mits er gevoetbald mag worden ZEELAND 11 /0^\ Daarmee bracht Peric zijn totaal in de eerste klasse op 4 doelpun ten. In het 1-1-gelijkspel bij Xerx- esDZB scoorde hij een week eer der ook al. Op de openingsdag kwam hij vanwege een schorsing niet in actie. Zijn 4 doelpunten krijgen een coëfficiënt van 2,5 mee, waardoor hij met 10 punten de eerste ach tervolger van koploper Guus de Leeuw is geworden. Deze aanval ler van Yerseke moest met zijn ploeg een flinke domper incasse ren tegen Walcheren (1-3-neder- laag). De Leeuw bleef daardoor op 6 doelpunten staan, goed voor 12 punten in het klassement. Hij voelt ook de hete adem van Aron Wattel in zijn nek. Die scoorde za terdag voor de derde week op rij voor Serooskerke en staat op 5 doelpunten, met net als Peric 10 punten. Peric was niet de enige speler die een hattrick produceerde. Dat deed ook Joris Corijn van Bres- kens in de 5-1-zege bij Koewacht. Het was geen honderd procent echte, omdat de goals in verschil lende helften werden gescoord, met tussendoor treffers van Niels de Booij en Menno Waebeke. Voorspeld Toch was het een bijzonder drie luik, want de 25-jarige aanvaller had het vooraf voorspeld aan zijn trainer. Na zijn eerste twee goals bracht trainer Soufian Dooms en kele verse krachten bij Breskens binnen de lijnen. Dooms: ,,Rond de 70ste minuut wilde ik gaan wisselen. Joris, die niet helemaal fit meer leek, dacht dat hij het veld moest verlaten en kwam naar de kant om mij op andere gedachten te brengen. Maar ik was helemaal niet van plan om hem te wisselen en zei: Ga jij je hattrick maar ma ken.'' Korte tijd later was het zover. Met de 1-5, de enige van de treffers van Breskens die niet met het hoofd werd gemaakt, bracht Co- rijn zijn dagtotaal op drie. De productiefste voetballer op de Zeeuwse velden is Martijn Dale bout van Brouwershaven. Hij scoorde zaterdag vier keer in de met 0-5 gewonnen derby bij SKNWK. Daarmee verdubbelde hij zijn seizoenstotaal en staat dus op 8 doelpunten. Topscorer 1 8, 8 club i 1 J I MZC'11 1 2E zat f 4 f 2 8 GOES De derby in de derde divisie tussen Goes en Hoek wordt ook dit seizoen op vrij dagavond gespeeld, mocht het amateurvoetbal er vanavond bij de nieuwe coronaperscon ferentie niet helemaal uitge gooid worden. De twee Zeeuwse clubs zijn overeen gekomen dat de wedstrijd niet op zaterdag 24 oktober maar op vrijdag 23 oktober zal worden gespeeld. De aftrap is die avond om 20.00 uur. De kans is groot dat er ook die avond vanwege de corona maatregelen nog geen toe schouwers bij het duel aan wezig mogen zijn. De oefenwedstrijd die Hoek vanavond op eigen veld zou spelen tegen Waasland-Beve- ren, is gisteren afgelast. Bij de Belgische club zijn enkele co ronabesmettingen geconsta teerd. Geaard Zijn judo-achtergrond ziet Rid- dersma als een goede basis voor rugby. ,,Ik ben geaard, lastig om te krijgen. Dat leer je bij judo wel en dat is bij rugby een voordeel wan neer iemand je wil tackelen. En een tegenstander naar beneden halen zit er ook wel in. Natuurlijk zijn er ook nog de nodige leerpun ten. Die liggen met name op het gebied van spelinzicht en positio nering. Lastig is ook dat ik nor maal degene was die overal alles van afwist en nu sta ik juist onder aan de ladder. Aan de andere kant is het potentieel hier nog gigan tisch, waar het bij judo voor mij enkel nogfinetunen was. Er is nog een lange weg te gaan voordat ik zelf kan zeggen dat ik hier goed in ben, maar ik kan wel vol voor deze uitdaging gaan. Bovenal is het leuk om weer op hoog niveau bezig te zijn. Het team helpt me waar no dig en is ook enthousiast over mijn debuut, wat fijn is. Dit smaakt ze ker naar meer!'' alles te zeggen. Als ik een vraag heb, staat iedereen ook voor me klaar. Het is echt een teamsport en dat is misschien wel het grootste contrast met judo, waar je vooral als individu bezig bent. Bij rugby kun je niet zonder elkaar. Dat zorgt voor een heel an dere dynamiek. Bovendien zitten er een aantal jongens uit het bui tenland bij en dat maken het team en de club tot een kleurrijk ge heel.'' goede kansen om daar een me daille te pakken, maar door twee stomme foutjes greep ik mis. Zulke kansen krijg je niet heel vaak, dus het voelt ook wel een beetje als die misgelopen WK-me- daille.'' Het blijven hoe dan ook mooie herinneringen om te koesteren voor Riddersma. Nu kan hij zijn ei kwijt in een andere sport en dat bevalt hem uitstekend. ,,Mensen die op rugby zitten, zijn min of meer gelijkgestemd. Ze houden van contact en zijn down-to-earth. Iedereen is lekker eerlijk en durft dinsdag 13 oktober 2020 GO aar de scrum Miroslav Peric nadert met rasse schreden de kop van het PZC topscorersklassement. De spits van Terneuzense Boys maakte zaterdag een zuivere hattrick in de 3-2-overwinning op Oranje Wit. Rudy Boogert Vlissingen mj cd h— H co JQ, co co co r co ,V .ijl?' 4'r Yerseke 2E zat [6 J 2 S 12 Terneuzense Boys 1B zat v 4 'j 2,5 10 speler Guus de Leeuw Miroslav Peric Aron Wattel Serooskerke 2E zat jj 5 j 2 10 Sander Backx Martijn Dalebout Brouwershaven rij 4B zat 8 1 8 Can Özgan Patrijzen J 3A zat jj 5"™^ 1,5 |jj 7,5 Rik Impens Hoek 3e div 3 j 2,5 jf 7,5 Steve Schalkwijk Hoek 3e div ""s 3 2,5 7,5 Reinier Goedemondt Kapelle 3B zat T™ 5 1,5 j" 7,5 Niek Luime HVV'24 "I 3A zon j 5 1,5 7,5 Wouter Ghijs Hoofdplaat f 4A zon 7 1 7 M Sjors Riddersman (tweede van links) won twee jaar gele den goud bij een internationaal toernooi in Sarajevo. Hij kwam uit in de klasse tot 100 kilo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43